مرکز مشاوره ارومیه

مرکز مشاوره ارومیه

بحث مشاوره و گرفتن راهنمایی در زندگی یکی از موضوعاتی است که امروزه به علت پیچیده شدن زندگی ها و همچنین عدم داشتن فرصت و وقت لازم از اهمیت بسیاری برخوردار است تا جایی که بسیاری از موفقیت ها و پیروزی های زندگی را می توان در کشور های پیشرفته به دلیل وجود یک مشاور خوب در زندگی دانست بنابراین این نشان می دهد اگر خواهان یک زندگی سرشار از شادی و خوشبختی هستیم می بایست حتماً با یک مشاور خوب در امور زندگی مشورت کرده و با اطمینان خاطر در زندگی قدم برداشت. بسیاری از مردم عزییز بوده اند که با مراجعه به یک مشاور با تجربه و با دستور العمل هایی ساده زندگی خود را زیر و رو کرده و به درجات لابای موفقیت و خوشبختی رسیده اند.

مرکز مشاوره ارومیه به منظور ایجاد فضایی مناسب برای مردم عزیز شهر ارومیه و ارائه خدمات مشاوره ای در مرکز مشاوره برزگر ، مرکز مشاوره اقبال ، مرکز مشاوره شیخ تپه و مرکز مشاوره قدس به هموطنان عزیز ساکن این شهر راه اندازی شده است. مرکز مشاوره ارومیه با به خدمت گرفتن مشاورانی با تجربه در زمینه های مشاوره خانواده قدس ، مشاوره ازدواج قدس ، مشاوره خانواده شیخ تپه ، مشاوره ازدواج شیخ تپه، و مشاوره خانواده اقبال آماده پاسخ گویی به مشکلات مشاوره ای شما مردم عزیز است.

مشاوره در برترین مراکز مشاوره مورد تایید کانون مشاوران ایران

صفحه اصلی سایت مرکز مشاوره

امتیازدهی به مطلب:
1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره (بدون رای)
Loading...

295 نظر جدید برای مرکز مشاوره ارومیه

 • Elham   میگوید:

  خسته نباشید.من متاسفانه دو ماه قبل پسرمو که تازه وارد ماه نهم بارداری شده بودم از دست دادم.الان نسبت به بعضی چیزا زود عصبی میشم ولی کنترل میکنم اما گاهی وقتا دیگه نمیتونم کنترل کنم و خیلی بد واکنش نشون میدم.اخیرا هم یه مشکل دیگه پیدا کردم و همش حس میکنم‌ قراره همسرم رو هم از دست بدم.این حس عین خوره داره فکر و روحمو میخوره.چیکار کنم خیلی عذابم میده این حس؟ اینم بگم‌ اگه همسرم نبود تو ابن روزام من میمردم

  • مشاور   میگوید:

   با سلام دوست عزیز همه این شرایطی که می فرمایید طبیعی است و به دلیل ضایعه ای است که دچار شده اید و کاملا قابل درک است و برای هر فردی شرایط سخت محسوب می شود .به هر حال باید حتما زیر نظر روانشناس باشید تا بتوانید شرایط فقدان را تحمل کنید .و خوب از افسردگی بعد از ان جلوگیری شود..حال شما بسته به اتفاقی که افتاده طبیعی است و باید مراجعه کنید و پیگیر باش و درمان زمان بر خواهد بود.ضمن اینکه جای نگرانی هم وجوددندارد چون اضطراب و ترس از دست دادن همسر مشکلاتی را ایجادمی کند .ولی به خاطر شرایط روحی شما ترس از دست دادن وجود دارد اگر و بر طرف می شود و اگر نیاز به دارو باشد روانپزشک به شما کمک خ اهد کرد .امیدوارم زندگی شما له صورت نورمال شکل بگیرد.
   در این مورد میتونید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
   ۰۲۱۸۸۴۲۲۴۹۵
   موفق باشید

 • ناشناس   میگوید:

  سلام.من ۹ماهه عقد کردم.نامزدم خیلی حساس و غیرتیه منم رو این موضوع خیلی عصبی میشم.الان خودم حس میکنم عصبی شدم سر کوچیکترین بحث بهم میریزم و بعضی وقتا هم خودمو میزنم.لطفا کمکم کنید.اگه یه مرکز مشاوره خوب تو ارومیه میشناسین معرفی کنین بهمن

  • مشاور   میگوید:

   با سلام
   دوست عزیز اگر واقعا فکر می کنید این رفتارهای شما به خاطر نامزدتون و رفتار ایشون است .شاید بهتره در ادامه دادن تجدید نظر کنید .چون به هر حال نامزدی برای شناخت بیشتر است .نه اینکه حتما افراد محبور باشند زندگی پر از حواشی و مشکلات را شروع کنند البته مراجعه کرده به روانشتاس و گرفتن راهکار هم می تواند کمک کند چون نمی شود صرف اینکه شما می فرمایید به خاطر حساسیت های ایشون دچار چنین شرایطی شدید درسته یعنی شخصیت افراد نوع برداشت هایی از صحبت های ایشون دارید شرایط سنی و حتی مشکلاتی که ممکنه با ان رو به رو شده باشید .
   همه و همه اهمیت ویژه ای دارد .بهتره توجه داشته باشید بهتره نگران نباشید ابتدا خودتون مراجعه داشته باشید تا مسائل فردی و شخصیتی بررسی شود و بعد از ان هم با همسرتون چون ممکنه گاها حساست زیاد دلیل یا دلایلی داشته باشد برای مثال بحث مربوط به اینکه ایشون قبل از نامزدی هم چنین فردی بودند و روی افراد دیگر خانواده بوده و برای این حساسیت دلیل منطقی ندارند و باعث محدودیت طرف مقابل می شوند برخی ها چنین شرایطی را می پذیرند و برخی به هیچ وجه با این شرایط کنار نمی ایند
   امیدوارم همیشه خوشبخت باشید و مشکل شما به زودی رفع شود

   در این مورد میتونید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
   ۰۲۱۲۲۶۸۹۵۳۴
   موفق باشید

 • زهرا   میگوید:

  سلام و خسته نباشید.مادر من بسیار مهربان و حمایت گر هستند و از سن ۲۹سالگی به تنهایی ما رو بزرگ کردن و من هیچ وقت نبود پدر رو احساس نکردم. در ازدواجم ایشون مخالف بودند و می گفتن فرهنگمان متفاوته و سر مهریه اختلاف بود که خانواده همسرم به خصوص مادرشون گریه کردن و گفتن که تو پسر من رو رها نکن ما تو رو دوست داریم فرار کن با پسرم ، جهیزیه و همه چیز با ما ، من هم رو حساب اینکه مادرم من رو خیلی دوست داره و میبخشه، با همسرم قرار ازدواج گذاشتیم و روز تقدم ۲ساعت مانده به عقد مادر شوهرم تماس گرفتن و توهینهای خیلی بدی کردند و گفتن امروز عقد میکنن جلو دخترت رو بگیر و من هم شوکه شدم، من و همسرم تنهایی رفتیم محضر با این حال مادرم برادرهایم رو فرستاد و خودش هم گفت تو که تصمیمم رو گرفتی منم بیام ، گفتم نه میای ناراحت میشی و ما عقد کردیم. و همسرم خونه رو ترک کرد و یک هفته بیرون تو ماشین بود تا یک جایی اجاره کردیم .و یک بار رفتیم خانه مادر شوهرم که استقبال آنچنانی نکردند. همسرم دل خوشی از خانواده نداره ولی به من میگه سیاست داشته باش ، ولی من هیچ وقت اینجوری گدایی محبت نکردم و همیشه بهترینها رو داشتم و مادری که عاشقم بود. ولی الان همسرم در فشار مالی هستش چون جهانی از مادرم قبول نکرد و خودش خرید. و میگه بریم خونه خانواده من ولی من نمیتونم توهینهاشون رو تحمل کنم ، الان آمدم خونه مادرم میخوام جدا بشم . احساس میکنم عزت نفسی دیگه ندارم

  • راهنما   میگوید:

   فرار برای ازدواج و جدایی
   دوست عزیز از کسی مثل شما که محبت مادرو اینطوری جواب داده انتظار زیادی نیست.
   پس تلاش زیادی برای مشاوره شما نمیکنیم .
   چون شما مادری داشتید که بهترین شرایط رو برای شما مهیا کرده اینطور رفتار میکنید.
   چه انتظاری هست که دستورات مشاورو اجرا کنید ؟
   به همین در بهترین توصیه به شما خواهش میکنیم در کنار مادرتون باشید .
   و دوباره اسیر احساسات کورکورانه نشید چون ممکه دفعه بعد راهی برای نجات نباشه .
   و شما زندگی و عمرتون رو در مسیری اشتباه تلف کنید.

  • مشاور   میگوید:

   با سلام
   دوست عزیز شما درسته مرتکب اشتباه شدید با همه اختلافات و نظر مخالف خانواده وارد زندگی شدید که اصلا ابتداش درست شروع نشده بوده مثلا بحث مربوط به اینکه شما فرار کنید و ازدواج کنید و مخفی کاری و ..خب باید متوجه می بودید که نداشتن حمایت خانواده چه مشکلاتی را ایجاد می کند و وقتی امروز فرار کنید فردا هر اتفاقی رخ دهد خواهند گفت خودت خواستی و از این مسائل مطرح می شود .
   منتهی حالا که ازدواج اتفاق افتاده دیگر نمی توانید از مساله راحت بگذرید .بخواهید طلاق یرید و تصمیم تکانشی و هیجانی بگیرید .
   قطعا منزل مادرتون راحت هستید و توجه وجود دارد ولی به یاد داشته باشید .که باید مسبولیت تصمیمی که گرفتید را داشته باشید و به حاطر مسائل و درگیری ها زندگیتون رو خراب نکنید .همسرتون هم باید در این مساله انعطاف کافی رو داشته باشند .و کمی شرایط رو درک کنند در هر حال فکر می کنم برای مدیریت شرایط بهتره اقدام مناسبی داشته باشید .و تصمیم درست تری بگیرید .پس حتما با هم مراجعه حضوری داشته باشید .
   در این مورد میتونید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
   ۰۲۱۲۲۶۸۹۵۵۸
   موفق باشید

   امیدوارم موفق باشید

 • علی   میگوید:

  با سلام
  یک سوال
  آیا ممکن است در خانواده ایی که یکی از طرفین روانشناس باشد مشکل بوجود بیاد و قابل حل نباشد؟

  • راهنما   میگوید:

   مشکلات خانوادگی
   دوست عزیز برای هر کسی میتونه چنین مشکلاتی به وجود بیاد.
   برای یک روانشناس هم ممکنه پیش بیاد.
   چون وقتی خود فرد در داخل یک مشکل هست .
   شاید نتونه واکنش مناسب رو بروز بده .
   و خود این شخص هم نیاز به گفتگو و مشاوره پیدا خواهد کرد .

  • مشاور   میگوید:

   یت‌های قبلی بر نحوه قضاوت آنها تاثیر نگذارد.
   تاثیر خطای هاله ای می تواند در قضاوت کننده بسته به تصویر ذهنی قبلی مثبت یا منفی باشد. یعنی شما با چند برخورد ساده طرف مقابل را با صفت هایی قضاوت کنید که برای صحبت کردن درباره آنها هنوز زود است. با یک شاخه گل گرفتن از او، او را مبادی آداب و دست و دلباز ببینید و با رد کردن یک چراغ قرمز به او برچسب شخصیت قانون شکن و ضد اجتماعی بزنید.
   به بیان دیگر:

   یکی از خطاهایی که هنگام قضاوت کردن در مورد دیگران ممکن است اتفاق بیافتد، اثر هاله ای نام دارد که بر اساس آن شخص قضاوت کننده یک تصور کلی مثبت از فرد دارد و همین عامل باعث می شود تا صفات مثبت دیگری را هم به فرد نسبت بدهد. البته اثر هاله ای به صورت عکس هم عمل میکند یعنی اگر شما از شخصی تصور منفی داشته باشید صفات منفی دیگری را هم برای او در نظر می گیرید.

   ازدواج هاله ای:

   «اثر هاله ای» در واقع یک خطای «ادراکی»‌ است. روانشناسان به این نتیجه رسیده اند که جذابیت کلید مهمی در «اثر هاله ای»‌ است. موقعی که ما کسی را فردی دوست داشتنی یا جذاب می دانیم، احتمال بیشتری دارد که او را باهوش و خوب (و یا دارای دیگر خصلت های نیک) هم بدانیم. در واقع این صفات (لزوما) همیشه با همدیگر در یک فرد وجود ندارند، اما (ذهن)‌ ما تمایل دارد آنها را به صورتی با هم… جمع کند.

   به عنوان مثال خیلی محتمل است ما حرف های کسی که آراسته لباس پوشیده است را “بهتر” از حرف های یک فرد ژولیده بدانیم – در صورتی که هیچ دلیل منطقی برای این تصور وجود ندارد.

   اثر هاله ای در بسیاری از زوایای زندگی ما موجود است و متاسفانه تقریبا تمام انسان ها -کم یا زیاد- تحت تاثیر این خطای ادراکی هستند. گرچه تحقیقات نشان می دهد که حتی آگاه بودن به پدیده ای به عنوان «اثر هاله ای» نفوذ آن را در اشخاص کاهش نمی دهد.

 • سولماز سروری   میگوید:

  خسته نباشید.مشکل من باهمسرم خیانت ایشون به من بوده.اون چندبار به من خیانت کرده و همش دلیلشم گفته که من مقصرم چون من بهش اعتماد ندارم اونم میره خیانت میکنه.بنظرشما میشه به چنین ادمی اعتماد کرد.حالا من دوتابچه دارم.اعصابم خرابه وسواس فکری پیداکردم به همه بدبینم به همه چی واکنش نشون میدم و به خودم میگیرم.تا میخواد یه ساعت جایی بره تا وقتی که بیاد خودخوری میکنم بداخلاقی میکنم.وقتی هم برمیگرده میگم کجابودی نمیگه و هیموقت نگفته.من زندگیم داغون شده فقط فکرم پیش جاهای بده.فقط فکرمیکنم داره خیانت میکنه.تا ازگوشیش غافل میشه باترس و استرس تندتند گوشیشو چک میکنم.اگه چیزی ام نبینم میگم پاک کرده دیگه.درهرصورت شک دارم.خیلی شکاک و بدبینم.ویزیت های مشاوره اینجاهم همش ازاده و من نمیتونم برم بخاطر پول زیادش.من چیکارکنم؟

  • مشاور   میگوید:

   با سلام
   دوست عزیز در مورد مساله خیانت که متاسفانه فراگیر هم شده باید توجه داشته باشید که نمی توان اینگونه تصمیم گرفت که صرفا به صوزت اینترنتی مساله شما حل می شود و چرا که هر د نفر باید حضورا مراجعه کنند تا ببینیم مساله دقیقا چه بوده است .و چرا چنین اتفاقی پیش امده است .در این رابطه یا بحث تنوع طلبی طرف مقابل است که خوب حق دارید بی اعتماد باشید و به هر حال هر کاری هم بکنید ایشون باز به رفتارهاش ادانه خواهد داد و گریزی نخواهد بود و یا بحث مربوط به این مساله است که شما هم با شکاکیت ها و رفتارهایی منجر به رفتار ایشون شدید و مشکلاتی ایجاد شده است .در هر صورت بهتره هر طور که صلاح می دانید مراجعه داشته باشید و مساله پیگیری شود شاید تصمیم درست با وجود دو فرزند و این فرد که تنوع طلب است ادامه ندادن باشد در هر صورت امیدوارم موفق باشید و مساله به درستی حل شود ولی با مراجعه تعیین تکلیف خواهد شد

  • مشاور   میگوید:

   شاید شما اخیرا متوجه شده اید که همسرتان به شما خیانت می کند.
   نمی دانید چکار باید بکنید.
   قبل از هر نوع تصمیم گیری ، فقط این مقاله را بخوانید که بدانید چه کارهایی را ” نباید” انجام
   دهید.اغلب زنان در مقابل خیانت همسرشان واکنش موثر و مناسبی ندارند.
   آنها اجازه می دهند ترس ، عصبانیت ، شکست خوردگی شان ظاهر شود.اما ما به شما توصیه می کنیم قبل
   از هر کاری این مقاله را بخوانیدتا شرایط بدتر نشود: ۱- او را از خانه بیرون نکنید یا خانه را ترک
   نکنید.
   به جای اینکه زود از خانه بیرون بزنید بگذارید احساسات و ناراحتی تان فروکش کند.
   این بدترین کاری است که می توانید بکنید.
   الان باید بنشینید و رو در رو با او صحبت کنید و بفهمید چه اتفاقی افتاده است البته اگر هنوز
   با هم زندگی می کنید.اگر او را ترک کرده اید باید بفهمید اکنون چگونه زندگی می کند ، یک کارآگاه
   خصوصی استخدام کنید یا کسی که او را زیر نظر داشته باشد ، بنشینید و فکر کنید اگر او را
   ترک کنید چه اتفاقی می افتد.
   اگر با هم زندگی کنید چه؟بهترین حالت اینست که او را ترک نکنید و با هم دلیل این کار او
   را بفهمید.
   ۲- در مورد احساساتتان با هر کسی صحبت نکنید.
   خیلی طبیعی است که بخواهید در مورد مشکل خود با کسی دردو دل کنید.
   اما توجه داشته باشید که با چه کسی درد و دل می کنید.
   با کسی صحبت کنید که دوست نزدیک تان باشد یک یکی از افراد نزدیک خانواده.
   کسی که شما را درک کند ، با وی راحت باشید ، به شما دروغ نگوید ، درست و منطقی
   هدایت تان کند.ناراحتی و عصبانیت شما را کم کند.
   سعی کند مشکل شما را حل کند نه اینه به شدت آن بیفزاید.شما هم از شدت عصبانیت هر چیزی را
   به همسرتان نسبت ندهید.
   ۳- خیانت او را نادیده نگیرید یا وانمود نکنید که اتفاقی نیفتاده است نادیده گرفتن خطا یک اشتباه بزرگ است.
   بهتر از همه این است که به او بفهمانید که متوجه خیانت اش شده اید و دلیلش را از وی
   جویا شوید،اگر خیانت وی را نادیده بگیرید او را به ادامه کارش تشویق کرده اید.
   و مطمئن باشید در آینده خیانت های بیشتری مشاهده خواهید کرد و شاید حریم شما و همسرتان از بین برود
   و او خیانت را از شما پنهان هم نکند.
   ۴- این سه واژه را در نظر بگیرید:”زیر یک سقف بودن” ، ” یک برنامه”، و ” هدف” اکثر مشاوران خانواده
   بر این نظرند که شما باید همسرتان را متوجه کارش زشت خود کنید.
   اما با یک برنامه ؛زمان و مکان مناسبی برای صحبت در مورد آن پیدا کنید.
   بدون دعوا و جرو بحث؛دلایل منطقی خود را از خیانت های وی جمع آوری کنید ، تماس ها ، تاریخ
   دیدارهایشان ، عکس ها و …..اعتماد به نفس خود را از دست ندهید.
   ۵- زمان و انرژی تان را برای شناختن و صحبت کردن با معشوق همسرتان هدر ندهید.
   یکی از بدترین کارها اینست که بخواهید با معشوقه همسرتان رو در رو شوید و با وی صحبت کنید.
   این حق شماست که در مورد او چیزهایی بدانید ، اما او ارزش زمان و انرژی شما را ندارد.
   از همسرتان نیز در مورد او سئوال نکنید.
   سعی کنید در صحبت هایتان همواره نام او را میان نیاورید.به جای جنگیدن با هم سعی کنید به هم نزدیک
   شوید و دلیل خیانت او را بفهمید و اگر زندگی و همسرتان را هنوز دوست دارید مشکلات تان را حل
   کنید.وقتی مـتـوجه مـی شوید که همسرتان خیانتکار و بی وفا است. ایـن امر شما را واقعا ناراحت کرده و ضربه سختی به شمـا وارد می سازد. تصـور می کردید که ازدواج سبب می شود تا همسرتان دیگر هیچ گاه به خود اجازه بدعهدی و خیانت ندهد، اما کارها مطابق میل شـما پیـش نـرفـت. هنوز هم زمـانیـــکه یاد کارهایی که او انـجام داده است، می افتید، احساس ناراحتی میکنید. چـگونـه مـی تـوانید آزار و اذیـت ها را به دست فراموشی سپرده، همسر بی وفای خود را ببخشید و زندگی مشترک خود را از خطر نابودی نجات دهید؟ امارها نشان میدهد که در طول زندگی مشترک برخی از همسران مرتکب خیانت به همسر خود میشوند .البته در ایران اماری در این خصوص در دست نیست و به نظر میرسد که این عمل در مردها بیشتر از زنان است .امارهای موجود در سایر کشورها میزان خیانت را بالا نشان میدهد که در هر دو جنس مشاهده میشود که البته در مردها باز هم بیشتر است .
   خیانت همسر یک امر پیچیده و در عین حال دو طرفه است. لذا باید بدانید که شما هم در این مورد نقش دارید . نقش خودرا در این مورد وارسی کنید مثل بی توجهی عاطفی یا عدم ارضای جنسی و مشکلات در روابط بین فردی و مواردی مشابه .خیانت میتواند عاطفی یا جنسی باشد .تحقیقات نشان میدهد که برای زنها خیانت عاطفی و برای مردان خیانت جنسی نا بخشودنی تر و تحمل ان سخت تر است .معمولا زندگی زناشویی که با خیانت روبرو میشود دیگر طراوت و شادابی قبل را نخواهد داشت مگر اینکه طرف رابطه شما از ظرفیت روانی بالایی برخوردار باشد و خود را نیز در این اتفاق سهیم بداند . به فرد خیانتکار اجازه جبران اشتباهی را که مرتکب شده است را بدهید و بگویید اگر این خیانت تکرار شود شما به این زندگی خاتمه خواهید داد که البته حتما قبل از اقدام به این عمل با یک روانشناس یا مشاور با تجربه و کاردان مشورت داشته باشید .موارد زیر هم میتواند کمک کننده باشد.پیروز باشید.

   ۱- نباید عکس العمل آنی از خود نشان دهید و یکمرتبه به دلیل بدعهدی همسرتان تصمیم بگیرید که از او جدا شوید. شما نیازمند کمی زمان هستید تا مسائل دیگر را نیز زیر و رو کنید. نباید به طور خاص تمام توجه خود را به خیانتی که از او سر زده معطوف کنید.

   ۲- باید قبول کنید که احساس خشم، عصبانیت، شک و تردید، شوکه شدن، آشفتگی، ترس، درد و رنج، افسردگی، و پریشانی برای فردی که شاهد خیانت همسرش بوده کاملا نرمال است.

   ۳- این مشکل باعث به وجود آمدن برخی مشکلات فیزیکی در فرد می شود از قبیل حالت تهوع و استفراغ، اسهال، مشکلات مربوط به خواب (بی خوابی و یا پر خوابی)، لرزش، اختلال حواس، کم غذایی و کم اشتهایی. سعی کنید در این حال بیش از پیش از خود مراقبت کنید.

   ۴- خودتان را وادار کنید تا غذاهای سالم مصرف کنید، طبق برنامه پیش بروید، به اندازه کافی استراحت کنید، هر روز ورزش کنید، به اندازه کافی آب بنوشید و تفریح داشته باشید. ایجاد تعادل، بهترین راه حل، برای مبارزه با آسیبی است که به شما وارد شده است.

   ۵- خندیدن کاملا طبیعی و نشان دهنده سلامت فرد است. فیلم یا سریال های تلویزیونی خنده دار تماشا کنید و مقداری از وقت خود را با افرادی صرف کنید که خنده بر روی لب های شما می اورند. زندگی بدون اینکه توجهی به قلب های شکسته و خیانت های همسران داشته باشد، همچنان در حال پیش رفتن است.

   ۶- گریه کردن نیز یک امر کاملا طبیعی است. اگر خود به خود گریه نمی کنید، می توانید آهنگ های غمگین گوش کنید و یا به تماشای فیلم های تراژیک بنشینید.

   ۷- برای خود یک ژورنال درست کنید. تمام افکار و احساساتی که به شما به دلیل خیانت و بی وفایی همسرتان دست می دهد را بر روی کاغذ یادداشت کنید.

   ۸- با همسر خود در مورد بدعهدیش صحبت کنید. تمام سوال هایی که به ذهنتان میرسد را بپرسید. شاید با این کار به این نتیجه برسید که همسرتان هنگام ارتکاب به این کار، اصلا فکر نمی کرده که به شما خیانت می کند.

   ۹- با یک روانشناس یا مشاور ملاقات داشته باشید . سعی نکنید تا به تنهایی از پس این مشکل برآیید. هم شما و هم همسرتان پیش از اینکه مجددا رابطه جنسی بدون محافظت با هم برقرار کنید، باید تحت آزمایش HIV (ایدز) و تست سایر بیماری های آمیزشی قرار بگیرید(در صورت خیانت جنسی ).
   ۱۰- نباید ضربه روحی وارده را پنهان کنید. با فرزندانتان صادق باشید؛ اما لازم نیست جزییات مشکل را نیز برای آنها شرح دهید. قسم هایی نخورید که بعدها نتوانید به آنها عمل کنید. تنها چیزی که بچه ها باید بدانند این است که حال شما رفته رفته رو به بهبودی خواهد رفت.

   ۱۱- سعی نکنید این بازی، که چه چیز و یا چه کسی مسبب بروز چنین فاجعه های شده است را شروع کنید. با این کار صرفا انرژی خود را تلف می کنید. در اینصورت فقط می توانید نفر سوم را سرزنش کنید و خودتان خوب می دانید که هیچ چیز درست نخواهد شد.

   ۱۲- اگر بیش از اندازه عصبانی باشید، بر سر مسائل کوچک داد و بیداد راه بیندازید، احساس کنید که بر روی طناب باریکی در حال راه رفتن هستید، و زمانی که به یاد بدعهدی همسر خود می افتید، عکس العمل های شدید فیزیکی از خود نشان دهید، بی شک دچار استرس پس از سانحه یا پی.تی.اس.دی. شده اید و باید هر چه سریعتر به یک متخصص مراجعه کنید.

   ۱۳- انتظار نداشته باشید که حس آشفتگی، بی اعتمادی و عصبانیت به مجرد اینکه تصمیم می گیرید همسر خود را ببخشید به راحتی از بین برود. از بین رفتن درد و رنج وارده از طریق خیانت، نیازمند زمان است.

   ۱۴- واقع بین باشید. درآمد، سرمایه، وضعیت مسکن، و حمل و نقل خود را در نظر بگیرید. اگر تصمیم به خاتمه زندگی زناشویی خود می گیرید باید ببینید که آیا جایی برای زندگی کردن دارید و منبع درامدی دارید که از آن طریق بتواند نیازهای اولیه تان را مرتفع سازید.

سوالات شما:


مرکز مشاوره قیطریه
۰۲۱-۲۲۶۸۹۵۵۸ خط ویژه
۰۲۱-۲۲۶۸۹۵۳۴ خط ویژه

مرکز مشاوره شریعتی
۰۲۱-۸۸۴۲۲۴۹۵ خط ویژه

مرکز مشاوره سعادت آباد
۰۲۱-۲۲۳۵۴۲۸۲ خط ویژه