مرکز مشاوره ارومیه

مرکز مشاوره ارومیه

بحث مشاوره و گرفتن راهنمایی در زندگی یکی از موضوعاتی است که امروزه به دلیل پیچیده شدن زندگی ها و همچنین عدم داشتن فرصت و وقت لازم از اهمیت بسیاری برخوردار است تا جایی که بسیاری از موفقیت ها و پیروزی های زندگی را می توان در کشور های پیشرفته به دلیل وجود یک مشاور خوب در زندگی دانست بنابراین این نشان می دهد اگر خواهان یک زندگی سرشار از شادی و خوشبختی هستیم می بایست حتماً با یک مشاور خوب در امور زندگی مشورت کرده و با اطمینان خاطر در زندگی قدم برداشت. بسیاری از مردم عزییز بوده اند که با مراجعه به یک مشاور با تجربه و با دستور العمل هایی ساده زندگی خود را زیر و رو کرده و به درجات لابای موفقیت و خوشبختی رسیده اند.

مرکز مشاوره ارومیه به منظور ایجاد فضایی مناسب برای مردم عزیز شهر ارومیه و ارائه خدمات مشاوره ای در مرکز مشاوره برزگر ، مرکز مشاوره اقبال ، مرکز مشاوره شیخ تپه و مرکز مشاوره قدس به هموطنان عزیز ساکن این شهر راه اندازی شده است. مرکز مشاوره ارومیه با به خدمت گرفتن مشاورانی با تجربه در زمینه های مشاوره خانواده قدس ، مشاوره ازدواج قدس ، مشاوره خانواده شیخ تپه ، مشاوره ازدواج شیخ تپه، و مشاوره خانواده اقبال آماده پاسخ گویی به مشکلات مشاوره ای شما مردم عزیز است.

مشاوره در برترین مراکز مشاوره مورد تایید کانون مشاوران ایران

صفحه اصلی سایت مرکز مشاوره

273 نظر جدید برای مرکز مشاوره ارومیه

 • یلسمن   میگوید:

  ضمن عرض سلام و خسته نباشید…
  آیا می توان با مردی که در دوره چندین ساله دوستی، بنا به دلایلی به طور دوره ای قطع ارتباط کرده و پی زندگی خودش میرود و پس از مدتی دوباره برمی گردد و نیز در اوج بی ثباتی خودش، انتظار وفاداری از طرف مقابلش حتی در زمان عدم حضورش را دارد؛ ازدواج موفقی داشت؟

  • راهنما   میگوید:

   با چنین موجود وحشتناکی که شما توصیف کردید مسلما” خیر
   ولی جالبه که شما قراره تاییدیه برای چنین فردی بگیرید … پس بهتره خودتون رو سرگردان نکنید و همین امروز تکلیفتون رو با این کارآگاه بازی روشن کنید و هیچ فردی بطور ۱۰۰ درصد کامل و بدون نقص نیست …

 • رسول   میگوید:

  با سلام.
  علت اینکه در این زمونه زنها از شوهر خود اطاعت نمیکنند و حرف شنوی ندارند چیست؟

 • رسول   میگوید:

  من احساس میکنم یک اتفاق عجیب و وحشتناکی در حال رخ دادن است.و آن از هم پاشیدن خانواده ها به خاطر عدم تمکین زنها میباشد.زنی که در کانون خانواده حس زن بودن را از دست بدهد خانه ویران شده تلقی میگردد.

 • رسول   میگوید:

  زنها در این زمانه احساس میکنند با یک بوس دادن به مرد خونه کار شاقی انجام داده و هر چه بخواهد بر سر همسرش می آورد .در حالی که این از وظایف زن میباشد .این بوس دادنها چسب زندگی است .والا مرد زن را برای چه به عقد خود درآورده است؟ نمیخواهد که زنش را بالای طاقچه بزارد و به او نگاه کند.

 • رسول   میگوید:

  این بوس دادنها و نوازش کردنها از ملزومات زندگی است.ولی اکثر زنها این موضوع را متاسفانه استثمار تلقی میکنند.

 • رسول   میگوید:

  حالا این وضعیت چه مشکلاتی را در جامعه بوجود میلورد؟برایتان توضیح میدهم.زنی که به شوهرش خوب رسیدگی نکند مرد خانه از زنش مایوس شده و احتمالا بدنبال راه حل بگردد.راه حل پیدا کردن معشوقه های بیرون از منزل و کانون به اصطلاح سرد خانواده.

 • رسول   میگوید:

  پیدا کردن معشوقه در جامعه کنونی خیلی راحت است.وضعیت کنونی جامعه را شرح میدهم.آمار ازدواج متاسفانه کم شده و اکثرا جوانان در سن سی سالگی میباشند.دختری را درنظر بگیرید که تحصیلات دانشگاهی خود را تمام کرده و منتظر ازدواج است.این دختر میبیند که با پسری به خواستگاریش چند سال است که نمی آید و سنش نیز دارد میگذرد پس چکار کند ؟

 • رسول   میگوید:

  مرد خانه کانون سرد خانواده اوقات خودش را در بیرون از خانه میگذراند و یا کارمند است و یا شغل آزاد و درآمدی نیز دارد.این مرد در بیرون از خانه و در کوچه و بازار چشمش به این دختره می افتد و بنای دوستی را در میان میگذارد و رفته رفته کار به جاهای باریک میکشد و چشمش را که باز میکند میبیند عاشق دختره شده و اوقات باقی مانده را با او میگذراند.

  • Anonymous   میگوید:

   باسلام دوست عزیز فرمایشات شما همه یکطرفه شد وتمامی نیازهای یک مرد رو جزو وظایف زن نام بردید حال من از شما سوال میکنم اگر یک مرد نتونه چه از نظر عاطفی ومعنوی وچه از لحاظ مادی زن خودش رو تامین نکنه تکلیف این زن چی میشه .که مثل شما هم نمیتونه بره یه شوهر دیگه اختیار کنه ویا تو بیرون دنبال دلخوشیهاش بگرده ؟؟حرفاتون اصلا منطقی نیست وکاملا یکطرفه. پیشنهاد میکنم برید وظایف یک زن رو در مقابل شوهر وبرعکس رو تو احکاممون بخونین وخودتون شاهد باشین که بااون اوصاف زنها چقدر لطف دارن در قبال شما آقایون

   • رسول   میگوید:

    با سلام
    دوست عزیزم میخواهم پاسخ شمارا با این عبارت اعلام کنم که آیا زن خانواده ایی که فقط با خودش مشغول است و هیچ اهمیتی به روحیات شوهرش ندارد و شوهرش هر روز یک قدم به سوی او میرود ولی زنش رفته رفته فاصله میگیرد و اوقات با شوهر بودنش را با رفتن به کلاسهای آموزش پیانو و مشغول شدن با اینیستگرام و تلگرام میگذراند حتی رخت خواب خود را نیز عوض میکند چه انتظاری دارید؟
    فرض کنید این رویه حدود ۲ سال طول بکشدآیا از لحاظ روحی و روانی این خانواده در حد مطلوب است یا یک خانواده روانپریش محسوب میگردد؟
    ابراز محبت باید دوسویه باشد که این کاملا اثبات شده است ولی در این مقوله فرار و فاصله گرفتن از طرف زن صورت میگیرد آن هم یک روانشناس نه یک فرد عادی تحصیل نکرده بیسواد .اینجای مسئله مشکل دار است .هر کدام از زن و شوهر وظایف متقابل دارند و باید به نحو احسن برای پایداری کانون گرم خانواده احساس مسئولیت کنند .مخصوصا اگر بچه ایی در این میان باشدکه در صورت چنین عملکردهایی از سوی زن خانواده این زنجیره خود بخود منفصل خواهد شد .در این میان بچه یا بچه های این خانواده دارای مشکلات متعددی از جمله با افت تحصیلی مواجه شده و در آینده احتمال بزهکار شدنشان نیز وجود حتمی است.این بزهکار شدن به ضرر کل جامعه خواهد شد نه تنها یک خانواده.
    پس بیایید از هم فرار نکنیم و خانه را به خوابگاه تبدیل نکنیم

 • رسول   میگوید:

  بالاخره روزی زن این مرد از ماجرا خبر دار شده و کار این دو احتمالا به دعوا و بزن بزن و درنهایت به طلاق کشیده خواهد شد و کانون خانواده از هم متلاشی.

 • رسول   میگوید:

  اگر این وضعیت به همین صورت ادامه پیدا کند جامعه را با مشکل حادی مواجه خواهد ساخت و دودش به چشم همه ما خواهد رفت.

 • رسول   میگوید:

  نتیجه.
  ای زن خانواده احساس نکن با یک بوس دانت چیزی ازت کم میشه نه هیچ چیز کم نمیشه.بلکه یک جامعه ایی را از متلاشی شدن نجات میدهی.پس چرا یک بوس نمیدهی ؟!!!

 • رسول   میگوید:

  من روانشناس نیستم ولی روانشناسی را میشناسم که فقط به علت یک بوس ندادنها الان زندگیش در حال فروپاشی است و خودش متاسفانه نمیداند.

 • رسول   میگوید:

  پس ای زنها تا میتوانید به مردهای خود برسید و نگذارید محبت را در بیرون از خانواده جستجو کنند .مردها ستون خانه هستند اگر این ستون فروریزد کل سقف خانه ویران خواهد شد.اگر زن مرد را پادشاه کند زن ملکه او خواهد شد .

 • رسول   میگوید:

  با سلام
  آیا میدانید که آمار طلاق رفته رفته در بین تحصیلکرده های دانشگاه در حال وقوع است.مخصوصا در بین کسانی که خودشان روان شناس میباشند؟
  آیا میدانید دخترهای ۳۰ ساله عاشق مردهای متاهل میشوند؟
  عیب اصلی در کجاست؟
  آیا میدانید در صورت وقوع اختلاف در خانواده ترک منزل برای زنها عادی شده و برای خود آپارتمان اجاره مینمایند؟
  هشدار:
  ای زنهای خانه خوب از شوهرتان مواظبت کنید و همیشه با آنها باشید خانه را به خوابگاه تبدیل نکنید.
  آیا میدانید زن میتواند خانه ایی را ویران و یا آباد سازد؟
  چرا در جامعه کنونی زنها حق تمکین راکه وظیفه شرعی و قانونی میباشد نوعی استثمار توسط مرد تلقی مینمایند؟
  آیا زنها مرد نما شده اند یا مردها زن نما؟
  علت این همه آشفتگی خانواده ها در چیست؟
  چرا زنها خیال میکنند که با به اجرا گذاشتن مهریه که حق مسلم آنهاست میتوانند قدرت نمایی کنند؟
  آیا این قدرت نمایی به سود خانواده است یا به ضرر و از هم پاشیدگی خانواده؟
  هشدار.ای خانم خانه از شوهرتان خوب مواظبت کنید و خانه را به خوابگاه تبدیل نکنید.

 • رسول   میگوید:

  با سلام
  از کلیه مراکز روانشناسی درخواست می کنم شعار ” خانه را به خوابگاه تبدیل نکنیم” را در همه جا سرلوحه خود قرارداده حتی به مراکز مشاوره آموزش وپرورش نیز اعلام نمایند.و با تیتر درشت در سطح شهرحتی در مدارس تبلیغ نمایند.
  با تشکر

 • رسول   میگوید:

  با سلام
  طرح یک سوال
  چرا دخترها در اینیستگرام خود را با وضعیت نامناسب در معرض نمایش گذاشته اند؟
  علت چیست؟

 • رسول   میگوید:

  با سلام
  طرح یک سوال
  چرا طرح شلوار دخترها رفته رفته دارد پاره پوره و جیروخ میشود و میخواهند بدنشان عریان دیده شود؟
  این عریانی رفته رفته دارد بازتر میشود اگر هر سال یک سانت عرض پارگی ادامه پیداکند در چند سال آینده دیگر شلوار مفهوم پیدا نمیکند؟!!!!!

  • راهنما   میگوید:

   فرهنگ پذیری
   معماری ایران فرهنگ پذیری، فرایندهای تغییر در مصنوعات، آداب و رسوم و باورها است که از تماس بین دو یا چند فرهنگ حاصل می شود. اصطلاح فرهنگ پذیری برای توصیف نتایج حاصل از این تغییرات نیز مورد استفاده قرار می گیرد. دو نوع عمده از فرهنگ پذیری، ادغام و تغییر هدایت شده اند. این دو بر مبنای شرایطی که تحت آن تماس فرهنگی و تغییر صورت می گیرد از هم متمایز می شوند.

 • مهسا   میگوید:

  سلام دنبال یه مشاور با سابقه و کاربلد خونواده و ازدواج میگردم نمیدونم به کی میتونم اعتماد کنم واقعا موندم!خواهشا اگه کسی رو میشناسین راهنماییم کنین

  • راهنما   میگوید:

   در این مورد میتونید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
   دفتر قیطریه:
   ۰۲۱-۲۲۶۸۹۵۵۸ خط ویژه

 • رضا   میگوید:

  یک مورد خانم چند شخصیتی بسیار حاد میشناسم که وضعیتش متاسفانه به دلیل اعتقادات شدید مذهبی و گاها بسیار خرافی خونوادش هر روز در حال بدتر شدنه ، با توجه به مطالعاتی که داشتم و رفتارهای ایشون ، قطعن و بدون کوچکترین شکی مطمئنم که دچار اختلال تجزیه هویته ، وضعیت وخیمتره وقتی بدونیم به تازگی ایشون بچه دار هم شدن و هر روز از یکی از شخصیتها دستور جدیدی درخصوص نوزاد می رسه ، خواستم بپرسم روانشناس قابلی که امکان درمان ایشون رو با استفاده از هیپنوتیزم و رفتار درمانی داشته باشه ، توی ارومیه داریم؟

  • راهنما   میگوید:

   برخی پژوهشگران متوجه شدند که افرادی که مبتلا به اختلال هویت تجزیه ای هستند بیش از باقی افراد هیپنوتیزم پذیرند، بنابراین احتمال دارد هیپنوتیزم پذیری بالا به همراه تجربه استرس شدید سبب ایجاد این اختلال شود.

   بیشتری درمان این اختلال از طریق هیپنوتراپی به وسیله روانشناسان روان تحلیل گرا صورت گرفته است. در این حالت بیمار با پس از ورود به خلسه ترغیب به یادآوری خاطرات دردناک گذشته می کنند و دگرهویت های گوناگون را به همراه خاطرات آنها فرامیخوانند و آنها در یک کل یکپارچه جمع می کنند. باید بدانید که هر دگرهویت درمان جداگانه و وابسته به نوع شخصیت آن دگر هویت را دارد.
   در این مورد میتونید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
   دفتر قیطریه:
   ۰۲۱-۲۲۶۸۹۵۵۸ خط ویژه

 • سمین   میگوید:

  سلام هفت سال است که ازدواج کردم و هر روز با اشک تمومی شده همسرم مدام به همه چی گیر میده محیط خونمون آرام نیس وسواس فکری داره چندبار در رو باز و بسته میکنه تا بنده خلاصه هر طوری قدم برمیدارم آشتی کنم پشتش برمیگردونه بیخودی دعوا مینداره و خودش هم قهر میکنه آیا میتوان به زندگی باچنین شخصی ادامه داد؟

  • راهنما   میگوید:

   قهر کردن یعنی قطع ارتباط. وقتی فردی قهر می کند یعنی نمی خواهد درباره موضوع حرفی بزند و به شما هم اجازه نمی دهد که وارد حیطه مورد بحث شوید. اما واقعیت این است که تا زمانی می شود به یک مشکل پرداخت و آن را حل کرد که هر دو طرف به صحبت درباره آن تمایل داشته باشند.
   چرا افراد به جای صحبت درباره مشکل یا ناراحتی شان، قهر می کنند؟
   همان طور که می دانیم رفتارها در دوران کودکی بیشتر با مشاهده رفتار والدین آموخته می شوند. اگر در الگوهای رفتاری والدین این افراد دقت کنید یعنی از آن ها سوال شود که وقتی پدر و مادرتان با هم دچار مشکل می شدند نتیجه نهایی بحث آنان چه می شد، بیشتر آن ها این طور جواب می دهند که مثلاً پدر یا مادر قهر می کرد و موقعیت را ترک می کرد! همچنین این باور در این خانواده ها ایجاد و تقویت می شود که در بحث و صحبت درباره یک مشکل، همیشه باید یک نفر پیروز شود. در صورتی که در بحث و صحبت کردن درباره مشکلات پیش آمده، برد و باختی وجود ندارد؛ یعنی ممکن است دو نفر مدت ها درباره آن موضوع با هم بحث کنند و در نهایت به نتیجه مشخصی هم نرسند. پس این سوال پیش می آید که هدف این بحث کردن چیست؟ هدف اصلی صحبت کردن درباره یک مشکل، گفتن از احساسات و ناراحتی ها به جای نادیده گرفتن آن هاست.
   گفت وگو کنید
   همیشه سعی کنید درباره مشکلی که با همسرتان دارید، با او صحبت کنید حتی اگر ظاهراً به حرف شما گوش نمی کند. می توانید برای او یادداشتی بگذارید یا پیامکی بفرستید. در ضمن از مردها در بیشتر مواقع انتظار جواب نداشته باشید چون مردها به ندرت به اشتباه خود اعتراف می کنند. شاید علت این که همسر شما قهر می کند این است که فکر می کند نمی تواند در صحبت با شما پیروز شود یا به نتیجه دلخواهش برسد.
   برای این که بتوانید همسرتان را برای صحبت کردن با خودتان درباره مشکلات قانع کنید ابتدا سعی کنید به طور کامل به صحبت های او گوش کنید. در این مرحله از خودتان هیچ دفاعی نکنید یعنی سعی نکنید قضیه را توضیح دهید یا حتی نخواهید از ناراحتی همسرتان با این توضیحات کم کنید. از ناراحت شدن همسرتان نترسید، او هم حق دارد گاهی، حتی به اشتباه ناراحت شود. ابتدا همسرتان باید متوجه شود که شما به حرف های او گوش می کنید. خود این کار یعنی گوش کردن، هنر بزرگی است که افراد کمی قادر به انجام آن هستند. وقتی صحبت های همسرتان تمام شد بهتر است در همان موقعیت چیزی در دفاع از خودتان یا برای حل قضیه نگویید و آن را به موقعیت دیگری موکول کنید و اگر نمی توانید تا آن موقع صبر کنید از همسرتان بپرسید که آیا دوست دارد شما در جواب حرف هایش چیزی بگویید یا نه. اگر خواست برایش توضیح دهید.
   نترسید از این که گاهی در بحث ها محکوم شوید یا همسرتان حرف شما را درست متوجه نشود. باز هم در آینده فرصت این را خواهید یافت که درباره آن حرف بزنید شاید وقتی که هیچ کدامتان عصبانی یا ناراحت نیستید و می توانید خوب به حرف های هم گوش بدهید.
   نشانه اعتماد به نفس پایین
   اگر همسرتان قهر می کند، زود رنج و حساس است یعنی ممکن است رفتاری که بقیه را ناراحت نمی کند او را آزرده خاطرکند چون همیشه در رفتار دیگران به دنبال علایم بی ارزش سازی می گردد یعنی فلانی که این رفتار را انجام داد هدفش توهین به من بود و از این قبیل نتیجه گیری ها و استدلال ها.
   در این مورد میتونید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
   دفتر سعادت آباد:
   ۰۲۱-۲۲۳۵۴۲۸۲ خط ویژه

سوالات شما:

کانال تلگرام

مرکز مشاوره قیطریه
۰۲۱-۲۲۶۸۹۵۵۸ خط ویژه
۰۲۱-۲۲۶۸۹۵۳۴ خط ویژه

مرکز مشاوره شریعتی
۰۲۱-۸۸۴۲۲۴۹۵ خط ویژه

مرکز مشاوره سعادت آباد
۰۲۱-۲۲۳۵۴۲۸۲ خط ویژه