مرکز مشاوره بابل

مرکز مشاوره بابل

مشاوره در شهر زیبای بابل

همه مردم از همه اقشار و در همه سنین در زندگی عاطفی ، روابط اجتماعی ، روابط خانوادگی و روابط زناشویی خود به نوعی دچار مشکلاتی میشوند و همواره در تلاشند این مشکلات را هرچه سریعتر و آسانتر پشت سر بگذارند و ممکن است با افرادی ازجمله دوستان و یا افراد خانواداه مشورت کنند اما چه کسی برای انجام این مشورت ها مناسب است؟

مرکز مشاوره بابل به شما بهترین مشاوران و روانشناسان را در مشاوره خانواده امام خمینی، مشاوره خانواده بهشتی، مشاوره خانواده شریعتی ، مشاوره ازدواج شریعتی، مشاوره ازدواج بهشتی و دیگر مراکز معرفی خواهد کرد.

مرکز مشاوره بابل با داشتن نمایندگی هایی شامل مرکز مشاوره بهشتی ، مرکز مشاوره شریعتی ، مرکز مشاوره امام خمینی و دیگر نمایندگی ها در تلاش است تا بهترین خدمات مشاوره ای را به شما ارائه دهد و در در راستای رضایت هرچه بیشتر شما گام بردارد.

شماره های تماس 01

منبع: com.مرکزمشاوره


صفحه اصلی سایت مرکز مشاوره

مقالات مرتبط

185 نظرات

 • ندا , خرداد ۱۸, ۱۳۹۴ @ ۶:۵۵ بعد از ظهر

  سلام سهیل جان ممنونم ازنظرت
  ولی همیشه که این جورنبود،بعضی وقت هاخوب میشد،البته نه اونی که من بخوام …….
  بزارازاول بگم،قبل ازعقدکه باخانوادم راجب این موضوع حرف زدم گفتن چون توی روستابزرگ شده بلدنیست،خودشم میگفت بلدنیست،بعدعقدبارفت وآمدباخانواده واقوام من بهترشدودیدکه یه آقابایدچه.طورباخانمش رفتارکنه،بعد ازعروسی تنهابهترنشدبدترهم شد،درحالی که همیشه فکرمی کردتم وقتی بریم خونه خودمون خیلی داس زندگی بایدتغییرکنه ومنتظره یه تغییربزرگ بودم که این انتظارتابه امروز طول کشیده ومن هرروزتنهاترشدم وافسرده تر واحساس میکنم دیگه ازدرون دارم می ترکم
  بااین سایت اشناشدم،دلم می خوادیه مشاوره خوب پیداکنم،که بتونه مشکلموحل کنه امانمی دونم ادرس یه مرکزمشاوره خوب روازکجابایدپیداکنم برای همین مشکلموتواین سایت گذاشتم
  راستی طرزفکرش اینه همین که زنمی یعنی دوست دارم،وبه خاطرمن میره سرکار

 • راحله , خرداد ۲۰, ۱۳۹۴ @ ۲:۳۹ بعد از ظهر

  سلام اگه میشه ۱مرکزمشاوره خوب بهم معرفی کنین توبابل من چندجارفتم راضی نبودم دنبال ۱جای بهترمیگردم

  • Anonymous , خرداد ۲۰, ۱۳۹۴ @ ۵:۲۸ بعد از ظهر

   دوست عزیز شما میتونید لیست مراکز مشاوره ای معتبر رو از اداره بهزیستی دریافت کنید یا مستقیما” به مطب مشاوران روانشناس مراجعه کنید که تابلوهاشون به رنگ زرد و سبز مشخص شدن
   در این مورد میتونید با این شماره مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
   ۰۲۱-۲۲۳۵۴۲۸۲

   ۰۲۱-۸۸۴۲۲۴۹۵

   ۰۲۱-۸۸۴۷۲۸۶۴

 • ندا , خرداد ۲۶, ۱۳۹۴ @ ۱۰:۳۵ بعد از ظهر

  نغمه ی خاطر نواز مرغ شب،
  کاروان ماه را همراه بود.
  نیمه شب ها آسمان را عالمی است.
  آه اگر این آسمان بی ماه بود!

  رازهای خفته در آفاق دور
  در سکوت نیمه شب جان می گرفت
  پر به سوی آسمان ها می گشود
  دامن ماه درخشان می گرفت.

  خوش تر از شب های مهتاب بهار
  عالمی دیگر کجا دارد خدا؟
  عالم عشق و امید و آرزوست
  عالم تنهایی و اندیشه ها.

  در فضایی روشن و بی انتها
  راه ، سوی آسمان ها باز بود
  چشمه ی نور و صفای ماهتاب
  روح من دیوانه ی پرواز بود!

  نیمه شب بر عالم افلاکیان
  با دلی افسرده می کردم نگاه
  همچنان در پهن دشت اشتیاق
  کاروان ماه می پیمود راه…

  اشک حسرت چهره ام را می گداخت
  دیگر از غم طاقت و تابم نبود
  زانکه در این کوره راه زندگی
  آسمانم بود و مهتابم نبود!

  پرده ی جانکاه ظلمت را بسوز!
  ای دل من شعله ی آهت کجاست؟
  جانم از این تیرگی بر لب رسید
  آسمان عمر من، ماهت کجاست؟

 • tahere , تیر ۱۴, ۱۳۹۴ @ ۸:۵۰ قبل از ظهر

  سلام
  ادرس یه روانشناس خوب تو بابلو بم بدید.خواهشا فوری لطفا
  یه چن جا رفتم خوب نبودن

  • Anonymous , تیر ۱۴, ۱۳۹۴ @ ۲:۴۳ بعد از ظهر

   دوست عزیز میتونید با اداره کل بهزیستی شهرستان و یا دانشگاه علوم بهداشتی در این مورد مشورت کنید
   مشاوران روانشناس هم بصورت آزاد با تابلوهای سبز و زرد در سطح شهر قابل رویت و مشاهده هستند
   در این مورد میتونید با این شماره مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
   در ضمن مشاور فقط راه رو برای شما تشریح میکنه و این خود شما هستید که باید حرکت کنید و برای تغییری بزرک در خودتون اقدام کنید پس واقع بین باشید
   ۰۲۱-۲۲۳۵۴۲۸۲
   ۰۲۱-۸۸۴۷۲۸۶۴

 • تینا , آبان ۲۶, ۱۳۹۴ @ ۸:۰۷ بعد از ظهر

  سلام خسته نباشید خواهر من الان یکسال ازدواج کرده تو عقد تو این یک سال همیشه با هم درگیر هستند چیژی که ما داریم میبینیم به چشم پسره به هیچ عنوان خواهرمو تحویل نمیگیره ولی دختره اصلا متوجه نمیشه هر وقت با هم درگیر میشن میگه من کم شانصم و فلان ولی گوش به حرف کسی نمیده که متوجش کنیم الانم دوباره با هم درگیر شدن پسره دست دختره و تو دعوا با چاقو زد بعضی وقتا هم میگه من تو رو نمیخوام باید طلاق بگیریم یا باید زودتر عروسی کنیم بریم تو خونه خودمون دختره با تمام وجودش پسره .دوست داره به نظر شما عروسی کردن این دوتا فایده داره اینم باید بگم که فقط هرچی باباش بگه گوش میده ما چطوری بهش بگیم این زندگی فایده ایی نداره این بد شانسی نیست گوش ندادن به حرف ؟؟

  • ◄Responder► , آبان ۲۷, ۱۳۹۴ @ ۱۲:۱۱ قبل از ظهر

   اگر به این حد رسیده باید در مورد عروسی با تردید پاسخ گفت ولی وقتی ایشون طرف مقابل رو دوست داره پس خودش میدونه در چه راهی قدم برمیداره … و تمام عواقب هم شامل خودش خواهد شد

 • تینا , آبان ۲۷, ۱۳۹۴ @ ۷:۱۸ قبل از ظهر

  شما چیزی پیشنهاد نمیکنین،؟شغل شوهرش راننده وقتی باهم خوب میشن میره بیرون ولی قهرن اصلا دنبال تفریح خودشه و خواهرم بهش میگه بریم بیرون قهر میشن باهم دوباره

  • ◄Responder► , آبان ۲۷, ۱۳۹۴ @ ۹:۴۹ بعد از ظهر

   دوست عزیز مشاوره تا یک حدی میتونه راه رو نشون بده و گرنه اگر فردی که تمایلی به تغییر نداره رو نمیشه تغییر داد
   گاهی اهمیت دادن به یک فرد سطح توقع اونو بالا میبره … طوری که شمارو دیگه نخواهد دید
   در این مورد احتمالا” خواهر شما هم نقش داشته
   تا ریشه موضوع رو نتونید پیدا کنید نمیشه راهکاری پیدا کرد
   «قهر» یکی از مهلک ترین آسیب های یک رابطه است!
   قهر، یک رفتار کودکانه است. این اولین چیزی است که باید درباره قهر بدانیم. پس هر کدام از ما که از این حربه به عنوان یک رفتار دفاعی یا رفتاری برای آزار دادن همسرمان یا به هر نیت دیگری استفاده می کنیم باید بپذیریم که اصلا به عنوان یک فرد عاقل و بالغ ظاهر نشده ایم! حتی کودکان گاهی پس از قهرهای شدید با دوستانشان پس از چند دقیقه یا چند ساعت آشتی می کنند و دوباره بازی پرنشاط خود را از سرمی گیرند، گویی به بی اهمیتی قهر پی می برند اما خیلی از آدم بزرگ ها همچنان در رفتار کودکانه خود باقی می مانند!البته ناراحت شدن و به اصطلاح «سرسنگین بودن» با همسر زمانی که از دست او ناراحت هستیم، همیشه «بد» نیست، حتی می تواند در شرایطی به عنوان راهی و نشانه ای برای آگاه کردن او از رفتار اشتباهش موثر هم باشد ولی در برخی شرایط و نه همیشه و نه برای مدتی طولانی!

   وقتی قهر کردن نازکشیدن را به دنبال ندارد!
   متاسفانه قهر کردن بیشتر در بانوان دیده می شود و تا وقتی همسر آن ها پا پیش نگذارد، عذرخواهی نکند و به اصطلاح «منت کشی» نکند، آن ها از چهارپای شیطان پایین نمی آیند! البته طرح این مسئله درباره خانم ها این موضوع را نفی نمی کند که بسیاری از مردان نیز به این آسیب مبتلا هستند. در مواردی که خطای همسر به صورت عمد و به دفعات تکرار می شود و راه حل های ساده احتمالی موثر واقع نمی شود، استفاده از قهر تا سطحی مجاز است. ولی تکرار آن یا طولانی شدن مدت آن، برای رابطه زناشویی بسیار مضر است.

   چرا همسران قهر می کنند؟
   جواد بهروزی فر، روان شناس بالینی و کارشناس خانواده، چند دلیل احتمالی را برای قهر همسران بیان می کند: گاهی زوجین نمی توانند منظور و پیام خود را به یکدیگر منتقل کنند؛ بنابراین یکی از زوجین احساس ناکامی می کند و گمان می کند مورد بی توجهی همسرش قرار گرفته است. بنابراین دچار دلخوری و خشم می شود و تصمیم به قطع رابطه کوتاه مدت یا همان قهر می گیرد، البته عمق و میزان قطع رابطه به اهمیت پیام بستگی دارد و ممکن است از چند ساعت تا چند روز هم طول بکشد.

   فقط خودت را می بینی
   دلیل دوم باز هم در رابطه با گفت وگوی ناموفق زوجین مطرح است، گاهی یکی از طرفین خودمحورانه صحبت می کند یعنی مطالب خود را با تصورات و با توجه به نیازهای خودش مطرح می کند و تصورات و نیازهای طرف مقابل را در نظر نمی گیرد که این خودمحوری باعث دلخوری و قطع رابطه طرف مقابل می شود؛ زیرا در این جا مسئله تفاوت نگاه و نگرش وجود دارد و احساس ناامیدی و یأس جزئی در فرد، ایجاد می شود.

   وقتی نمی شود گفت بالای چشمت ابروست!
   بهروزی فر دلیل سوم را به بعد شخصیتی یا درون فردی ربط و ادامه می دهد:ممکن است شخص، عزت نفس پایین یا آسیب دیده ای داشته باشد که در این صورت وقتی در شرایط یا در معرض اختلاف عقیده یا سلیقه با دیگران قرار می گیرد، راهی جز قهر کردن برایش باقی نمی ماند.
   در همین مواقع است که اصطلاحا مردم می گویند: «به فلانی زود برمی خوره» یا «نمی شه بهش گفت بالای چشمت ابروست».این کارشناس خانواده تاکید می کند: قهر کردن مانند ریختن زباله ها زیر فرش خانه است، مشکل با قهرکردن حل نمی شود زیرا افراد بعد از چند دقیقه، چند ساعت یا چند روز سعی می کنند دوباره با هم ارتباط برقرار کنند ولی مشکل به جای خود باقی است.

   از همسرتان باج نگیرید!
   دلیل بعدی با عنوان «بازیابی عاطفی» از سوی بهروزی فر مطرح می شود: اگر دلیل قبلی ناآگاهانه بروز می کند، این دلیل کمی آگاهانه است، یعنی فرد در فرآیند شکل گیری شخصیت اش از کودکی تا بزرگسالی راهی را برای رسیدن به هدف انتخاب می کند که نوعی «باج گیری عاطفی» از دیگران است.
   کودکی که برای رسیدن به خواسته اش بهانه گیری می کند یا روی نقطه ضعف والدینش انگشت می گذارد و از این طریق به هدفش می رسد، ممکن است در بزرگسالی هم این کار را انجام دهد، براین اساس با همسرش قهر می کند و با خود می گوید می توانم با حرف نزدن و قهر کردن با همسرم به هدفم برسم.

   عوارض قهر
   خود فرد، بیش از همه در معرض پیامدهای منفی قهر است. این روان شناس در تشریح آثار قهر با بیان این جمله ادامه می دهد: وقتی قهر رخ می دهد، نشان می دهد که فشار زیادی روی فرد است زیرا می خواهد خودش را حفظ کند، او در حال تجربه تهدید است و با قهر، انرژی روانی زیادی را از دست می دهد.
   بهروزی فر با بیان این که قهر موجب ایجاد فاصله عاطفی و شناختی بین دو طرف می شود، می افزاید: قهر کردن های زیاد و طولانی مدت به مرور زمان موجب دلسردی می شود. حتی فضایی که برای عشق ورزیدن به هم وجود دارد،میگنا دات آی آر می تواند به فضای هم زیستی محض تبدیل شود و زوجین به جای مراوده های عاطفی و روانی که به آن نیاز دارند تنها به وظایف خود عمل می کنند تا رابطه باقی بماند.

   رفتارهای جایگزین قهر
   این کارشناس خانواده در ادامه توصیه هایی به زوجین نیز دارد:
   ۱ – راهکار پایدارتر این است که زوجین آگاه باشند که قهر، رفتاری ناکارآمد است و اگر زمانی در کودکی فایده ای برایشان داشته، دیگر در شرایط فعلی فایده ای برای آن ها ندارد، بلکه باید به دنبال یافتن راه حل باشند.
   ۲ – زوجین در نظر داشته باشند رفتار ناکارآمدتر برای مدت زمان محدود آن ها را به اهدافشان می رساند. چون سرانجام طرف مقابل در برابر این رفتار می ایستد و دیگر باج نمی دهد.
   ۳ – زوجین مهارت های ارتباط موثر را یاد بگیرند و حتی در سخت ترین شرایط هم به هم فرصت بدهند و بدانند وقتی احساس ناکامی دارند، دچار خشم و هیجان و خستگی می شوند و نمی توانند استدلال منطقی داشته باشند پس باید به هم فرصت بدهند و صحبت کنند. آن ها باید با موضوع و مشکل خود روبه رو شوند و راه حل پیدا کنند.
   گاهی افراد موضوع اصلی را نادیده می گیرند و پشت سر می اندازند ولی این موضوع یک روز ظهور می کند و خود را نشان می دهد، پس زوجین قهر را با بی توجهی به مسئله و مشکل اصلی تمام نکنند و با هم صحبت کنند اگر بار اول دعوایشان شد، بار دوم صحبت کنند، اگر باز هم دعوا کردند بار سوم صحبت کنند و اگر می توانند از مشاوره متخصص و متعهد کمک بگیرند تا این مشکل پیشرفت نکند!
   در این مورد میتونید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
   ۰۲۱-۲۲۳۵۴۲۸۲

   ۰۲۱-۸۸۴۲۲۴۹۵

 • تینا , آبان ۲۷, ۱۳۹۴ @ ۱۱:۵۶ قبل از ظهر

  به نظر شما چطوری بهش بفهمونیم که بدردت نمیخوره طلاق بگیره ازش چیو برای طلاق بهونه کنیم؟؟

  • ◄Responder► , آبان ۲۷, ۱۳۹۴ @ ۱۰:۰۱ بعد از ظهر

   دوست عزیز طلاق بهانه نمیخواد دلیل منطقی میخواد تا اینکه در آینده به مشکلی برخورد نکنید و عذاب وجدان نگیرید
   در ضمن وقتی اینطوری سوال میپرسید به خاطر کثرت سوالات …سوال اول شما قابل یادآوری نیست
   پس اگر میخوایت اصوالی پیش برید مشاوره ای حضوری داشته باشید
   چون خود شما هم در تصمیم تردید دارید

 • تینا , آبان ۲۷, ۱۳۹۴ @ ۱۰:۵۰ بعد از ظهر

  با تشکر از پاسخ د
  ی دقیق و سریعتون واقعا ممنونم

  • تینا , آذر ۶, ۱۳۹۴ @ ۴:۴۹ قبل از ظهر

   سلام خستهنباشید من زنی سی ساله اهل بابل هستم دوازده سال که ازدواج کردم همسرم پسر عمم هست و اهل مشهد واسه زندگی هم رفتم مشهد از اول زندگی تا حالا هم باشوهرم درگیرم حاصل زندگیمونم دوتا پسر شد من یه ادم زو رنج واز یک طرف خیلی زود وابسته به چیزی که دارم و کسی که دورم هست میشم بیشتر درگیریهای منم سر اینه که شوهرم میگه چرا به من گیر میدی مثلا بهش میگم تو رانندگی مراقب باش ماشین و بیخود به اینور اونور نزن عصبانی میشهمیگه پول و خودم در میارم ماشینم مال خودمه هر کار دوست داشته باشم انجام میدم یا میگم لباستکثیف شدهدر بیار عوض کن سر وصدا راه میندازه خستم . فلان تو این دوسال اخیر دعواهامون بیشتر شده من خواهر کوچیکترم از همسرش جدا شده این قضیه رو همیشه بهم میگه دوست داری طلاقت بدم بری ور دل خواهرت بشین دوتا در صورتی که هردو خواهر خودش طلاق گرفتن یکی دو بار ازدواج کرده یکی دیگه چهار بار یا همش میگه فلانی چه جهازی اورده تو اینطوری نکردی واسه همه چیزسرم منت میزاره بهم میگه خانوادت پشتت نیستن موقع دعوا هم خیلی کتکم میزنه حتی وقتی میریم خونه مامانمینا اونجا باید با هم بحث کنیم سر هر چیز بیخودی مامانت به فلان دامادش میگه اقا فلانی منو تحویل نمیگیره باید دعوا بیفته بخاطر این قضیه باید کتک بخورم جای مامانمینا اونا هم بخاطر اینکه فامیلیم چیزی نمیگن بعد الان چند روز که درگیریم چند وقت پیش دیدم تو تلگرام تو یه گروه که زن و مرد قاطین ازش خواستم که بیاد بیرون بعد اونم اومد بعد چند روز که گوشیشو چک کرذم دیدم رفته تو یه گروه دیگه که همونطوری زنا مردا قاطین یه اخلاقیم دارم نمیتونم از چیزی که ناراحتم به روی خودم نیارم ازم پرسید که چته باز ناراحتی گفتم چیزی نیست اخه بچه هارو بردیم بعد چند وقت بیرون بعد دیدم عصبانی شد منم گفتم که همچین چیزیه بعد از قیض گوشیشو محکم زد زمین شکوند بعد رفت تو ماشین منم بچه ها و بردم شهر بازی یکم بازی کردن برگشتیم همینطور تو ماشین یکسره سر و صدا کرد تا خونه بعد تو خونه کلی قشقلق راه انداخت و کتکم زد منم بخاطر ابروم هیچی نگفتم هر کاری میکردم دعوا تموم شه بعد منو برداشت برد خونه مامانش کلی اونجا سر و صدا کرد مامانشو کتک زد که تو مقصری من باهاش ازدواج کردم خانواده شوهرمم میگن هر چی شوهرت میگه تو گوش بده کاری باهاش نداشته باش منم خسته شدم زندگی مشترک مگه اینم شده حرف که تو زندگی من تو کار من دخالت نکن کوچیکترین اتفاق تو خونه و مادرشوهرم اینا خبر دارن خسته شدم به نظر شما من باید چیکار کنم سر هرچیزی بهم میگه تو خیلی غر میزنی تو چیکار به من داری زندگی خودتو بکن واقعا نمیدونم چیکار کنم
   اینم باید بگم که گوشیه منم محکم تو خونه مامانشینا.زد شکوند الانم خانوادش به من میگن تو مقصری لطفا جواب منو در اسرع وقت بدین متشکر

   • ◄Responder► , آذر ۷, ۱۳۹۴ @ ۱۲:۴۶ قبل از ظهر

    اول از همه وقتی سوالی طرح میکنید باید صبور باشید متاسفانه عجول بودن و بی حوصلگی شما روی زندگی مشترکتون هم اثر گذاشته … هیچ مردی دوست نداره اینطور زیر ذره بین باشه … و شما عرصه رو به ایشون و به خودتون تنگ کردید … و هر روز شوهرتون از شما دور میشه … در صورتی که میتونید با محبت کردن ایشون به خودتون جلب کنید
    ولی قبلش باید خودتون مشاوره ای حضوری داشته باشید … چون خود شما اول باید به ارامش برسید
    در ضمن شما حساسیت های ایشون رو میدونید و باید از ورود به حریم و آرامشش خودداری کنید
    در این مورد میتونید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
    ۰۲۱-۲۲۳۵۴۲۸۲

    ۰۲۱-۸۸۴۲۲۴۹۵

 • سارا , بهمن ۷, ۱۳۹۴ @ ۲:۰۹ قبل از ظهر

  سلام یک مرکز مشاوره خوب قبل ازدواج توی بابل می خواستم معرفی کنید. خیلی فوریه

  • ◄Responder► , بهمن ۷, ۱۳۹۴ @ ۱۲:۱۷ بعد از ظهر

   از طریق بهزیستی شهرتون کسب اطلاع کنید
   در این مورد میتونید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
   دفتر قیطریه:
   ۰۲۱-۲۲۶۸۹۵۵۸ خط ویژه
   دفتر سعادت آباد:
   ۰۲۱-۲۲۳۵۴۲۸۲ خط ویژه
   دفتر شریعتی:
   ۰۲۱-۸۸۴۲۲۴۹۵ خط ویژه

 • صدف , بهمن ۲۴, ۱۳۹۴ @ ۱۱:۳۰ قبل از ظهر

  سلام،سوال داشتم خدمت مشاور محترم؛
  دوست بنده پرستار می باشد و ۳۰سال سن دارد و بسیار خواستگار داشت اما معیار و ملاک های زیادی داشت مثل سن حتی۱ماه هم کوچیکتر نباشد شغلو تحصیلاتش درخور باشدو…و به همه جواب منفی میداد حتی اظهار میداشت بهیچوجه قصد ازدواج ندارم پدر ایشون بمدت ۳،۴سال است خانواده اش را ترک کرده و چندین ازدواج داشته.جدیدا دوست بنده در محیط کار علاقمند به خدمه بخش میشه و با اینکه این آقا ۳سال از دوستم کوچیکتر است و این آقا بمدت دو سال با خانم دیگری که بستگان دورش میباشد عقد بود و برای عید گذشته قصد عروسی داشتن که برای تهیه مسکن مادرهای آقا و خانم جروبحث میکنند و تقاضای طلاق میکنند که در شهریور حکم توافقی طلاق صادر میشود و این آقا دقیقا بعدطلاق به دوست بنده پیشنهاد ازدواج میدهد البته قبل طلاق هم به هم پیامک میدادن و تلفنی و در محیط کار در تماس بودند و دوستم به ایشون جواب مثبت داد، و وقتی با خانواده مطرح کرد تمام خانواده مخالفت کردن اما بعد از مدتی با گریه و التماس همه را راضی کرده حتی پدرش،البته خانواده از ترس اقدام به خودکشی موافقت کردن هرچند یکبار هم دوستم چنین تهدیدی نکرد اما مادر دوستم بشدت مخالف این ازدواج است و بهیچوجه قانع نمیشود و میگوید که دخترم از سر علاقه و عشق این انتخاب کرده و اشتباه میکند و وقتی دوستم رضایت دیگر اعضا خانوادش را دیده و حتی آن ها به مادرش اصرار میکنند و حمایت دوستم رامیکنند دوستم لجاجتش رابدتر کرده، حتی مادر آن آقا بیان داشت فقط سرعقد مادر دوستم حضور داشته باشد بعد آن دوستم تمامی وسایلش را جمع کند و به خانه آن ها برود و باید بگم که مادر این آقا هم ۳سال از پدرشون بزرگتر است.
  البته اینطور که پیداست و بنده دیدم این آقا بسیار اهل بلوف و چاخان هم می باشد حتی ادعای ثروتمند بودن هم دارد که طبق تحقیق جز یک ماشین پراید هیچ سرمایه ای ندارد حتی پدر این آقا هم یک خانه در روستا و یک سوپری کوچک دارد.
  حالا مادر دوستم بسیار مستاصل شده و از شما مشاورمحترم تقاضای راهنمایی دارد.
  خواهشمندم زودتر جواب دهید.

  • راهنما , بهمن ۲۴, ۱۳۹۴ @ ۶:۴۷ بعد از ظهر

   متاسفانه وقتی کسی خودش رو به خواب بزنه نمیشه بیدارش کرد … عشق بدون عقل و منطق انسان رو کور میکنه و دوست شما هم از این قاعده مستثنی نیست

   در این مورد میتونید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
   دفتر قیطریه:
   ۰۲۱-۲۲۶۸۹۵۵۸ خط ویژه
   دفتر سعادت آباد:
   ۰۲۱-۲۲۳۵۴۲۸۲ خط ویژه
   دفتر شریعتی:
   ۰۲۱-۸۸۴۲۲۴۹۵ خط ویژه

 • صدف , بهمن ۲۴, ۱۳۹۴ @ ۱۱:۳۴ بعد از ظهر

  بسیار سپاسگزارم از شما،
  و از همه شما دوستان خواهشمندم برای دل این مادر دعا کنید، که دخترش مرز اشتباه و حقیقتو پیدا کنه.

 • Nima , شهریور ۱, ۱۳۹۵ @ ۷:۳۸ بعد از ظهر

  سلام
  ی سوال مهم دارم در مورد زندگی خودم
  اگه امکانش هست ی راهنمای دقیق کنید
  من پسری ۲۴ ساله هستم ک ۴ ماه پیش عقد کردم،خودم زیاد راضی ب ازدواج نبودم اما بخاطر ترس از آبرو و سلامتی همسرم راضی ب این عقد شدم به امید اینکه در آینده عاشق همسرم بشم،ولی واقعا در این چند ماه تغییری نکردم و از زندگیم راضی نیستم و دارم تحمل میکنم،خیلی ب طلاق فکر کردم ک دوران عقد جدا بشیم بهتره تا اینکه بریم تو ی خونه،اما باز هم میترسم و با خودم میگم تحمل کنم
  شما چ راهی رو بهم پیشنهاد میکنید؟

  • راهنما , شهریور ۲, ۱۳۹۵ @ ۱۱:۲۲ قبل از ظهر

   با چنین ترسی هم به خودتون و هم به شریکتون بد کردید … پس دوست عزیز با چنین ترسی مگه میشه کاری انجام داد ؟
   بهتره در این مورد مشاوره ای حضوری کنید
   در این مورد میتونید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
   ۰۲۱-۲۲۳۵۴۲۸۲

 • ناهیرا , مهر ۱۱, ۱۳۹۵ @ ۲:۱۲ قبل از ظهر

  با سلام میشه لطفا سوال من رو پاسخ بدید؟
  من دختری ۲۷ ساله هستم و حدود یک سال با پسری دوست شدم و بسیار اون رو دوست دارم باهم قصد کردیم که برای ادامه تحصیل تو مقطع دکترا و برای زندگی به خارج از کشور بریم. اما اون شرایط مالیش اصلن خوب نیست و من هم جدیدا یه خواستگار دارم که وضع مالی خوبی داره و پسر یکی از آشنایان هست که در کانادا زندگی میکنند ولی من به خاطر نذاشتن اعتماد به نفس و داشتن افسردگی بمدت ۴ سال و دوست داشتن دوست پسرم جواب رد دادم. افسردگیم هم روز به روز بدتر میشه. ولی حالا دوست پسرم به من میگه که اگه وضعیت خواستگارت خوبه به ازدواج با اون فکر کن. حالا من واقعا نمیدونم چیکار کنم. لطفا راهنماییم کنید.

  • راهنما , مهر ۱۱, ۱۳۹۵ @ ۱۲:۴۲ بعد از ظهر

   خود شما دلتون به این هست که از کشور خارج بشید ولی اول افسردگی رو باید درمان کنید تا بتونید تصمیم درستی رو بگیرید
   و یکی از علل این افسردگی در شما به همین خاطره که وقتی به دوست پسرتون فکر میکنید همه آرزوهارو بر باد میبینید و به هر حال تا شرایط ازدواج برای کسی مهیا نباشه نمیتونه ازدواج موفقی داشته باشه

 • دانیال , مهر ۱۲, ۱۳۹۵ @ ۴:۳۳ بعد از ظهر

  سلام من ۱۷ سال سن دارم سه سال پیش پدرم و مادرم جدا شدن تازهگیا مادرم خیلی عوض شده و تو کار خیلی بدیه من وقتی فهمیدم حالم خیلی بد شد یه بار خودکشی کردم الانم داغونم نمیدونم چیکار کنم

  • راهنما , مهر ۱۳, ۱۳۹۵ @ ۱۰:۱۸ قبل از ظهر

   بهترین کار اینه که با فردی قابل اعتماد در خانواده که زن هم باشه صحبت کنید
   ممکنه سوء ظن شما درست نباشه
   در این مورد میتونید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
   ۰۲۱-۲۲۳۵۴۲۸۲

 • مریم , آبان ۲, ۱۳۹۵ @ ۱۱:۵۳ قبل از ظهر

  سلام خسته نباشید توروخدا کمکم کنید خسته م .من ۶ سال پیش از همسرم خودم جدا شدم اخه از دست دخالت های مادرش خسته شده بودم همسرمو خیلی دوست داشتم اما اون همش طرفداری خانوادشو میکرد تا اینکه افسردگی شدید گرفتم نمیفهمیدم چه کارمیکنم فقط میگفتم برم یه جای خوب ازدست ایناراحت شم خلاصه خودم تقاضای طلاق دادم .اینجا همسرم اومد گفت جدا نشیم گفتم نه تو نمیتونی زن یعنی چی .البته مشکلات دست بزن کم وبیش داشت .بسیار کم حرف بودخلاصه ما رفتیم .گفتم اون تنها میمونه میفهمه پشیمون میشه از کاراش .اما جالب تر ماجرا اینه که مادزش و خواهراش براش یه زن پیدا کردن و اون کلا یادش نیمود دختر و زنی داره مایه دخترم داریم .وقتی شنیدم به خاطر زنه به مادرش گفته حق دخالت نداری بیشتر سوختم اخه چرا واسه من اینکارارو نکرد .من واقعا زندگیمو شوهرمو دوست داشتم واقعا .هنوزم نمیتونم بپدیرم ازدواج ودوم کردم و ….من هنوزخودمو متعلق به اونجا میدونم ۷یلی داغونم همش میگم کاش زمان به عقب برگرده .هیچ کس حرمو نمیفهمه .با هودم میگم من اینجا چه میکنم چرا میدونو خالی کردم .بعد دخترم بعصی وقت ها که دلداریم میده میگه تو افسرده شده بودی یادت نیست خیلی حالت بد بود مدام این دکتر واون دکتر بودی .نمیدونم چه کنم تو روخدا یه راهی بگید من چون همسرمو دوست داشتم واقعا نمستونم فراموشش کنم

  • راهنما , آبان ۳, ۱۳۹۵ @ ۱۱:۲۰ بعد از ظهر

   شما هر طوری فکر کنید بلاخره باید واقعیت رو بپذیرید و تا وقتی این موضوع رو درک نکنید عمرتون رو به هدر دادید
   زندگی شما از هم جدا شده و باید قبول کنید و در این مورد حتما” نیاز به مشاوره دارید
   در این مورد میتونید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید

   ۰۲۱-۲۲۶۸۹۵۵۸

   در گذشته در جا نزنید

   برای عبور از گذشته شاید با چالشی بزرگ مواجه شوید. ناراحتی های گذشته که لاینحل باقی مانده، گاهی اجازه نمی دهد از گذشته به سرعت عبور کنید و به امید آینده، رو به جلو بروید. از این رو سعی دارید از گذشته فرار کرده یا آن را کتمان کنید. به این ترتیب، به جای درس گرفتن از تجارب گذشته، دائم در کشاکش فراموش کردن آن، در گذشته در جا می زنید و ناخودآگاه اجازه می دهید تا گذشته شما را در کام خود فرو ببرد. اگر از گذشته به درستی نمی توانید عبور کنید از یک درمانگر کمک بگیرید.

   گذشته را نمی توان تغییر داد

   شما شاید بپذیرید که آنچه را که در گذشته اتفاق افتاده، نمی توانید تغییر بدهید و اگر هنوز به این باور نرسیده اید که گذشته در گذشته است، آسیب جدی به خودتان خواهید زد و در تمام روابط تازه تان اتفاقات تلخ گذشته، فضا را سمی و زهرآگین می کند و دیگران را از شما دور می سازد و در نتیجه، تک و تنها با کوله ای پر از افکار منفی در گذشته خواهید ماند.

   به سوی آینده گام بردارید

   فقط با پذیرفتن لحظه حال می توانید از گذشته ای که دشمن سلامت زندگی و جسم و روح تان است خلاص شوید. از گذشته فقط درس های آن را به خاطر بسپارید و اجازه ندهید کنترل لحظات شما به دست گذشته بیفتد، چون فقط با امید و ایمان به آینده است که زندگی معنا پیدا می کند.

   یک آزمایش را انجام دهید

   اگر قرار باشد یک جعبه یا کیسه بزرگ بردارید و هر چه غم و اندوه، نگرانی و پشیمانی، خاطرات تلخ و شکست های گذشته است در داخلش بریزید و آن را همیشه به گردن خود آویزان کنید و در همه حال همراه تان باشد، چه احساسی پیدا می کنید؟ دیگران چطور به شما نگاه می کنند؟ مسلماً به این نتیجه خواهید رسید که آن جعبه هیچ تاثیری بر آینده تان نخواهد داشت. جز اینکه دست و پاگیر و آزاردهنده باشد، خاصیت دیگری ندارد. حمل بار گذشته در مغز نیز همین است.

   آینده را رقم بزنید

   با این بینش که گذشته را نمی توان تغییر داد و آینده را نمی توان پیش بینی کرد، با ایمان و امید، فردایی زیبا و به یاد ماندنی را برای خود تصویر کنید. به جای تسلیم ماندن در برابر آنچه قبلاً اتفاق افتاده و با بوده است، با اراده استوار سناریوی تازه ای برای زندگی خود بنویسید. مهم نیست نتیجه چه می شود، مهم این است که پذیرای هر اتفاقی باشید و مسئولیت هر حادثه ای را بپذیرید. هنگامی که خودتان را باور کردید و در برابر هر مانعی سر فرود نیاوردید به این نتیجه خواهید رسید که هر آنچه بخواهید دست یافتنی است.

   چند توصیه

   شکست ها، غم و درد همیشگی نیستند.
   هر لحظه می توانید از نو آغاز کنید.
   همه مشکلات، ناشی از توهمات ذهن هستند.
   اگر درون خود را درست کنید، بیرون نیز درست می شود.
   خوشی ها و بدبختی ها را، ما خودمان انتخاب می کنیم.
   تا زمانی که هویت خود را با افکار گذشته محک بزنید، نمی توانید گامی به جلو بردارید.
   اگر روند فکری شما موجب احساس گناه، خشم، رنجش و حسرت می شود، سالخوردگی زودرس در انتظارتان است.

 • سایه , آذر ۱۵, ۱۳۹۵ @ ۴:۱۴ بعد از ظهر

  با عرض سلام و خدا قوت
  دختری ۲۴ ساله هستم که مدتی هست با یکی از همکلاسی هایم برای ازدواج آشنا شدم..حدود هفت ماهه که با هم دوست هستیم..اوایل ایشون یه سری ناراحتی هایی روحی داشت که با کمک من تونست تا حدودی رفعشون کنه..ما یه سری اختلافات اعتقادی داریم و برای همین خانواده هامون شدیدا مخالف هستند..ما بسیار به هم علاقه مند هستیم…با این وجو در این اواخر متوجه شدم که واقعا حق با خانوادس..ویه سری چیزایی که در ابتدای دوست داست ایشون نادیده گرفتم کم کم داره برام نمایان میشه..اما ایشون بسیار به من دل بسته و وابسته شده..چندین بار کاتکردیم اما دوباره برگشته..هر چند برای خودم هم این جدایی عذاب آوره ولی نمیدونم چطور مجابش کنم که از هم فاصله بگیریم..هر چی هم بهش میگم که باید بری و با فردی که خانوادت برات مشخص کردن برا ازدواج آشنا بشی میگه نه من تو رو میخوام…این رو هم بگم که ایشون یکبار حدود ۱۰ سال پیش یک دختری از فامیلشون رو دوس داشتن و باهاش بودن اما دختره بهش خیانت کرده..و اونتو این ده سال به هیچ کس اعتماد نکرده..الان ۲۸ سالشه..و من نمیدونم چطور قانعش کنم..که هم منطقی جدا شیم از هم و هم به روحیه اون لطمه ای وارد نشه..لطفا کمکم کنید

  • dr-salary , آذر ۱۵, ۱۳۹۵ @ ۱۱:۰۶ بعد از ظهر

   با سلام
   شما باید مشخص کنید می خواهید ایشون رو قانع کنید و یا منطقی جدا شوید .زندگی مشترک سختی هایی دارد که خیلی خوبه که شما العان متوجه شدید به در د هم نمی خورید .ولی به جای قانع شاختن بی توجهی کمک کننده تر است .اگر چه این بی توجهی برای شما هم سخت باشد چون می فرمایید ایشون خیلی وابسته شدند .سعی کنید حالا که حرفتون رو زدید کاملا خنثی با ایشون رفتار کنید و تا می توانید بی توجه باشید تماسشون رو پاسخ ندید و حتی پیامک رو تا ایشون کم کم به براش مسئله حل بشه
   موفق باشید

 • تینا , دی ۴, ۱۳۹۵ @ ۸:۰۴ بعد از ظهر

  سلام خسته نباشید من یه خانم سی ساله هستم که دوازده سال ازدواج کردم از اول زندگی تا بحال با شوهرم سرچیزای جزیی دعوا میفتیم ولی درگیریهامون به کتک کاری میرسه مثلا بهشون میگم کجا بودی یا کجایی عصبی میشه یا =ول چیکار کردی میگه به تو چه نمیدونم چیکار کنم واقعا خسته شدم؟؟

  • dr-salary , دی ۴, ۱۳۹۵ @ ۹:۲۱ بعد از ظهر

   با سلام
   شما ۱۳ ساله زندگی مشترک دارید و هنوز مسائلتون پا برجاست به نظرم
   حتما باید حضوری مراجعه کنید
   موفق باشید

 • مریم , دی ۲۰, ۱۳۹۵ @ ۴:۰۵ قبل از ظهر

  با سلام دختری هستم ۲۰ساله و ۳سال با پسری ک دوسش داشتم به قسط ازدواج دوست بودم و الان که قضیه جدی شده و اومدن خاستگاری فهمیدم از لحاظ خانوادگی،فرهنگ،مالی و خیلی چیزای دگ بهم نمیخوریم میخواستم ببینم چه جوری باید جواب مفی بدم که هم خودش هم خانوادش ول کنن ضمن اینک اون اقا تهدید میکنه که اگ جواب مثبت ندم به پدرم میگه که ۳سال باهاش در ارتباط بودم و این مسئله برای پدرم سنگینه لطفا کمکم کنین دارم بدجور تاوان اشتباهامو میدم همش تو عذابم خیلی ممون بابت وقتی ک میذارین

  • راهنما , دی ۲۱, ۱۳۹۵ @ ۱۲:۰۶ بعد از ظهر

   در یک کلام وقتی در موارد گفته شده هیچ تفاهمی ندارید بسیار ساده و قاطع جواب ” نه ” بگید
   یک نه مقدس که تکلیف شما و ایشون رو در زندگی روشن کنه
   در این مورد اگر به پدرتون هم حرفی بزنه با پدرتون صادق باشید و بگید الان که منطقی نگاهش کردید دیدید که هیچ سنخیتی با هم ندارید و خواهشا کمی قوی و استوار باشید نه اینکه دایما از ترس حرف این و اون بخوایت فرار کنید …اگر پدرتون قدرت شمارو در انتخاب ببینه حتما” با شما رفتار دیگه ای خواهد داشت و مورد اعتمادش خواهید بود

 • ناشناس , مرداد ۳, ۱۳۹۶ @ ۱۱:۴۶ قبل از ظهر

  سلام, من ۲۳ سالم و سر یک اشتباه با کسی که دوسش داشتم رابطه برقرار کردم و همون روز هم بکارتمو از دست دادم و حس میکنم باید برای جبران این اشتباه بزرگ باهم ازدواج کنیم اما همه اطرافیان معتقدند به درد هم نمی خوریم من هم اگه بطور منطقی فک کنم به این نتیجه میرسم به درد هم نمی خوریم اما با این اتفاق چیکار کنم؟

  • راهنما , مرداد ۳, ۱۳۹۶ @ ۱۲:۲۸ بعد از ظهر

   به هر حال اشتباهیه که انجام دادید و قرار نیست به خاطر این اشتباه پا در راهی بدتر قرار بدید
   میتونید در این مورد با متخصص زنان مشورت کنید …

 • زهرا , شهریور ۳, ۱۳۹۶ @ ۷:۴۰ بعد از ظهر

  با سلام من دو سال است که ازدواج کردم شوهرم بسیار جمع گریز است و با خانواده ه ام خیلی مشکل دارد همیشه به والدینم توهین میکند و فحش های بسیار زشت میدهد و سکوت میکنم اما واقعا خسته شدم اگر سکوت کنم خوبه در غیر اینصورت بسیار پرخاشگر است و از همه عالم و آدم بدش می آید. به هر چیز کوچکی واکنش نشان می دهد و از کاه کوه می سازد . رفتار پدر و مادرم با او خیلی خوب است اما اون همش ازشون بدش میاد البته بگم خواهرشم با دومادشون مشکل دارن و اتفاقا خواهرشم دقیقا مث برادرشه خونوادگی خیلی جمع گریز و بی آداب معاشرتن اینطور بگم که هیچ مهمونی نه میاد خونشون نه اینا میرن من چطور این آأمو تغییر بدم آیا درسته بچه دارم بشم؟ آیا بعدشم نمیگه مامانت چرا سر بچه داریت دخالت میکنه اصلا یه چه حقی به مامانت زنگ زدی سوال پرسیدی

  • راهنما , شهریور ۳, ۱۳۹۶ @ ۹:۴۱ بعد از ظهر

   یکی از معضلات جامعه و محیط خانواده جمع گریزی است.
   در ابتدا به ذکر برخی رفتارها در این مشکل می پردازیم:
   کودکی که لباس هایش نو نیستند زمانی که مهمان می آید در جمع حاضر نمی شود فقط چون بچه های مهمان لباس نو به تن دارند.
   فردی که بیکار است در جمعی که چند نفر شاغل حضور داشته باشند و در رابطه با کارشان صحبت می کنند حاضر نمی شود یا اگر به طور اتفاقی در جمع باشد بعد از چند لحظه جمع را ترک می کند.
   زنی که بچه ندارد در جمع زنان بچه دار کمتر حضور پیدا می کند.
   جمع گریزی
   دلایل جمع گریزی
   فردی که دچار جمع گریزی می شود بدون شک، یک احساس حقارت همراه با خجالت بی مورد تجربه کرده است و ترس از تکرار این مورد پایه های روابط اجتماعی او را سست کرده و موجب تداوم مشکلاتش می شود. افراد جمع گریز ترجیح می دهند حداکثر با دو نفر هم صحبت باشند و نه بیشتر.
   اما آیا فقط خود فردی که دچار این مشکل شده است مقصر است؟ پاسخ این سوال را می توان با مشاهده رفتارهای امروزی در جامعه به دست آورد.
   امروزه با پیشرفت تکنولوژی و مد تغییرات اساسی در فرهنگ معاشرت به وجود آمده است که باعث شده است بسیاری آداب ناصحیح، جایگزین آداب رفتاری نیکو شوند. آداب غلطی مانند طعنه زدن جایگزین تعریف و تمجید شده اند. آداب غلطی مانند خودستائی سر برآورده اند و نیز از این موارد. کسی که برتری ظاهری یا کاری نسبت به دیگری دارد دائم قصد کوچک شمردن طرف مقابل را دارد.
   پس می توان نتیجه گرفت به همان اندازه که فرد جمع گریز مقصر است، به همان اندازه جمع مقابل نیز مقصر هستند.
   جلوگیری از جمع گریزی
   بنابر این گفته که هر عملی، عکس العملی دارد می توان در برابر جمع گریزی نیز عکس العملی نشان داد. قطعا در جمعی که شما از آن گریزان هستید تمام جمع افراد کامل و بدون عیب نیستند. حال فکر کنید که در جمع یک نفر شما را مورد تمسخر قرار می دهد و نقاط ضعف شما را ذکر می کند. در مقابل چه رفتاری از خود نشان می دهید؟
   نیازی به خشونت و بروز رفتارهای خطرناک نیست، می توانید خیلی عادی رفتار کنید و جمع را تا آخر تحمل کنید که این نشان دهنده ی خونسردی شماست و یا اینکه می توانید با خشونت با فرد مقابل رفتار کنید که این نشان دهنده ی ضعف شماست.
   روش دیگر اینکه بحث را تغییر داده و بعد از چند لحظه به طور غیر مستقیم یکی از نقطه ضعف های فرد مقابل را مورد بحث قرار دهید
   در واقع جمع گریزی ریشه در کودکی فرد دارد که به مرور زمان رشد نموده است. بنابراین بهترین روش جلوگیری از جمع گریزی آموزش فرزندان از دوران کودکی برای رویارویی با افراد و رفتارهاست.
   مسلما فردی که از کودکی در مجالس شرکت کرده است نسبت به فردی که ازجوانی وارد جامعه شده است دارای مقاومت بیشتری در مقابل رفتارهای پیش رو است.
   در این مورد حتما ” با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
   دفتر سعادت آباد:
   ۰۲۱-۲۲۳۵۴۲۸۲ خط ویژه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.