مرکز مشاوره تبریز

مرکز مشاوره تبریز

تحقیقات بعمل آمده به وسیله کادر ما در مرکز مشاوره تبریز دراکثر خانواده ها این موضوع رانمایان میکند که بیش ازهرزمان دیگه ای خانواده های ایرانی نیازمند یک بررسی و تغییر درنگرش خود درمباحث مربوط به آن میباشند. مشکلات و فرازونشیب های موجود در زندگی هرانسانی میتواند به عاملی برای پسرفت وعدم پیشرفت آن فرد تبدیل شده واو را ازجریان درست زندگی خارج سازد.

به همین منظور وبه دلیل اهمیت بسیاری که بحث مشاوره در زندگی هرفرد دارد کانون مشاوران ایران اقدام به راه اندازی یکی از شعب خود درشهر تبریز کرده است.مرکزمشاوره تبریز با استفاده ازبهترین مشاوران در امر مشاوره خانواده بستری را فراهم نموده است تا جوانان و خانواده های تبریزی بتوانند باآسودگی خاطر به مرکز مشاوره تبریز مراجعه کرده و مشکلات خود را با یک مشاور خوب تبریز در میان بگذارند. مرکز مشاوره تبریز بااستفاده از بهترین مشاور تبریز در زمینه های مختلف مثل ازدواج و خانواده میتواند راهگشای بسیاری از مشکلات شما باشد کافیست با مشاوره تبریز تماس بگیرید.

673 نظر جدید برای مرکز مشاوره تبریز

 • م.م   میگوید:

  سلام مامانم خودشم قبول داره که تو ازدواجم کاری نداره اوئ انتخاب با خودمه مامانم فقط میگه خانواده دار باشع

 • asal   میگوید:

  سلام،من به همسرم خیلی اعتماد داشتم ولی یه شب بعد خابیدنم که تو دوران قاعدگی بودم قصد ارضا کردنشو با فیلم دیدن داشت ک منم متوحه شدم از اون موقع به بعدم دروغ گفتن براش خیلی راحت شده ومنم اعتمادمو بهش از دست دادم چون حتی اگه با چشام میدیم داره خیانت میکنه بهش شک نمیکردم عوضش ب چشام شک میکردم احساس پوچی تو زندگیم میکنم واصلا نمیتونم بهش اعتماد کنم و اون حسی ک داشتمو از دست دادم حتی یبار عذرخواهی نکرده وهمش میگه خوب کردم وتوهین میکنه بی زحمت راهنمایییم کنید

  • راهنما   میگوید:

   اعتماد زمینه ساز پیوند میان انسان‌هاست که از نزدیک‌ترین نوع رابطه یعنی رابطه میان نوزاد و مادر آغاز می‌شود، سپس در خانواده شکل می‌گیرد و آنگاه به جامعه تسری می‌یابد. شکل گیری هرگونه رابطه‌ای بدون وجود اعتماد ناممکن است. بی تردید رشد بشریت و اکثر دستاوردهایی که داشته در سایه اعتماد تحقق یافته است. وجود اعتماد در دوستی، عشق، خانواده، سازمان‌ها و جامعه ضروری است و نقشی مهم در روابط انسانی ایفا می‌کند.
   در قلمرو روان شناسی نیز زندگی با اعتماد آغاز می‌شود که بستر مهرورزی و موجبات رشد و انسجام آن را فراهم می‌آورد. در روان شناسی اعتماد یعنی باور و اتکاء به کسی که بر اساس آن چه از او انتظار می‌رود عمل می‌کند. اعتماد از ارکان ضروری شکل گیری هرگونه رابطه‌ای است. اگر بخواهیم رابطه‌ای تداوم یابد باید به گونه‌ای قابل اعتماد عمل کنیم یا رفتاری قابل اعتماد داشته باشیم. این حکم روابط دونفره، خانوادگی، ازدواج و هرگونه رابطه بینا فردی را در بر می‌گیرد. بنابراین نباید اعتماد را تنها یک رویداد روان شناختی در درون فرد دانست، بلکه باید آن را به عنوان یک واقعیت اجتماعی تلقی کرد. در حقیقت اعتماد میان فردی فرایندی است که نشان دهنده باور به ارتباطات اجتماعی و زمینه ساز عملکرد اجتماعی است. در اعتماد بین فردی انتظار از یک فرد یا گروه برای تحقق وعده‌هایی که داده می‌شود یا عمل به آن وعده‌ها مورد نظر است و این مفهوم کاربرد وسیعی در انواع رابطه‌ها از دوستی و ازدواج گرفته تا رابطه میان افراد در محیط کار و نیز اعتماد عمومی و خانوادگی دارد. بدیهی است در مواردی که با تضعیف یا کاهش اعتماد در روابط بین فردی روبرو هستیم، مهم‌ترین هدف برای شکل دادن روابط اجتماعی سالم، بازیابی و بازسازی اعتماد از دست رفته است؛ لذا با این تفاسیر طبیعی است وقتی که در اثر یک اتفاق ناخوشایند، اعتماد شما نسبت به یک فرد خدشه دار می‌شود اعتماد مجدد کردن و بازگشت به شرایط اولیه بسیار دشوار خواهد بود.
   اعتماد یعنی باور و اتکاء به کسی که بر اساس آن چه از او انتظار می‌رود عمل می‌کند. اعتماد از ارکان ضروری شکل گیری هرگونه رابطه‌ای است. اگر بخواهیم رابطه‌ای تداوم یابد باید به گونه‌ای قابل اعتماد عمل کنیم یا رفتاری قابل اعتماد داشته باشیم.
   بعضی از مردم هیچ گاه دلشکستگی شان را فراموش نمی‌کنند و کوتاه نمی‌آیند اما به هر حال اعتماد مجدد به فرد یا افراد حتی اگر رابطه شما را به شدت خدشه دار کرده باشد لازمه زندگی اجتماعی است. شما نباید اجازه دهید ناتوانی یک نفر در اعتماد کردن به افراد سبب لوث شدن و لکه دار شدن تمام روابط آتی شما شود؛ لذا اگر شما جز آن دسته از افراد هستید که در اثر یک سلسله اتفاقات و مشکلات اعتماد خود را نسبت به محیط اطراف و نسبت به اطرافیان خود از دست داده‌اید، با دنبال کردن این گام‌ها می‌توانید اعتماد سلب شده‌تان را مجدداً کسب نمایید:
   – سعی کنید مجدداً احساس و نیاز به اعتماد کردن را در خود تقویت کنید. برخی از افراد خود را فریب می‌دهند و معتقدند که در زندگی‌شان محتاج داشتن رابطه نزدیک با دیگران نیستند در حالی که بشر یک مخلوق اجتماعی است و به یکدیگر نیازمند هستند. بدون اعتماد نمی‌توانید رابطه نزدیکی با دیگران داشته باشید و بدون داشتن رابطه نزدیک زندگی پوچ خواهد بود.
   – حوزه‌هایی را که قبلاً به آن‌ها اعتماد داشته‌اید به خاطر آورید. بسیاری از افراد به ویژه آن‌هایی که در دوران کودکی‌شان از طریق سو استفاده و یا بدقولی‌های مکرر والدین تجربه بی اعتمادی دارند به هیچ طریقی نمی‌توانند به کسی اعتماد کنند اما این نیز یک تصور نادرست است. حتی در وخیم‌ترین شرایط نیز اعتماد است که روابط سالم و مطلوب را می‌تواند شکل دهد. اگر شما اعتماد لازم را به محیط اطراف خود نداشته باشید نامه‌هایتان را پست نمی‌کنید، برای غذا خوردن به رستوران نمی‌روید و یا برای درمان بیماری‌هایتان به پزشک مراجعه نمی‌نمایید.
   بعضی از مردم هیچ گاه دلشکستگی شأن را فراموش نمی‌کنند و کوتاه نمی‌آیند اما به هر حال اعتماد مجدد به فرد یا افراد حتی اگر رابطه شما را به شدت خدشه دار کرده باشد لازمه زندگی اجتماعی است.
   – توجه داشته باشید که هیچ گاه یک شخص نمی‌تواند منطبق بر تمام خواسته‌های شما باشد. بسیاری از مردم در جستجوی کسی هستند که بتوانند او را از صمیم قلب دوست داشته باشند و جنبه‌های مشترک فراوانی با هم بیابند. اگر بخواهید بر این خواسته خود پافشاری کنید (یعنی یافتن کسانی که هماهنگی کامل و یا بسیار بالا با شما داشته باشند) و تمام خواسته‌های خود را در نظر بگیرید هیچ‌گاه نمی‌توانید به افراد مختلفی که خود نیازهای متنوعی دارند اعتماد کنید که مسلماً منطقی نیست.
   دل شکسته
   – سعی کنید همیشه در روابط خود در جستجوی افراد قابل اعتماد و امین باشید. روش برخورد یک شخص با دیگران نشانه خوبی است که می‌توان فهمید آن شخص در آینده با شما چگونه رفتار خواهد کرد و آیا فردی قابل اعتماد هست یا خیر؟ اگر او تمام جزییات زندگی خصوصی و شخصی خود و یا دیگری را با شما به راحتی در میان می‌گذارد کاملاً منطقی است که فکر کنید همین کار را با شما خواهد کرد و اعتماد شما را سلب خواهد نمود. در حالی که اگر او هیچ گاه درباره کسی از عبارت مهربانانه ای استفاده نکرد و یا تمام جزییات زندگی وی را تعریف نکرده و اسرار کسی را فاش ننمود، می‌توان به او اعتماد کرد که از نقاط ضعف یا اسرار شما نزد دیگران نخواهد گفت و این شخص یک نمونه قابل اعتماد است.
   اگر کسی در یک مورد جزیی نتوانست اعتماد شما را جلب کند هرگز درباره امور مهم‌تر به او اعتماد نخواهید کرد.
   – سعی کنید روابط جدید را به تدریج و کم کم آغاز کنید. از اعتماد کردن‌های کوچک به افراد شروع کنید و منتظر نتیجه آن بمانید. اگر کسی در یک مورد جزیی نتوانست اعتماد شما را جلب کند هرگز درباره امور مهم‌تر به او اعتماد نخواهید کرد. در حالی که اگر با یک تجربه کوچک دیدید این شخص، ارزش اعتماد کردن را دارد آنگاه درباره کارهای مهم‌تر نیز می‌توانید به او اعتماد کنید.
   – اگر با بی اعتمادی و فاش شدن رازهایتان مواجه شدید به خوب بودن خودتان شک نکنید. در بسیاری از موارد ترس از اعتماد به دیگران بیشتر به خاطر ترس خودتان از اینکه نتوانید یک بی مهری و بی اعتمادی را تحمل کنید نشات می‌گیرد. اگر فکر می‌کنید که با از دست رفتن اعتمادتان به کسی دچار سقوط و از هم پاشیده شدن خواهید شد به احتمال زیاد هیچ‌گاه موفق به اعتماد کردن مجدد به افراد نخواهید شد. در حالی که اگر مطمئن باشید که حتی زمانی که دیگران به شما بی وفایی می‌کنند شما خوب و تایید شده بوده و یا در حال بهتر شدن هستید یادگیری اعتماد دوباره به افراد برایتان ساده‌تر خواهد بود.
   – در خصوص روند پیشرفت خود صبور باشید. وقتی با افشاگری دیگران در قبال خود مواجه می‌شوید آموختن مجدد اعتماد به افراد یک کار مشکل و پر چالش خواهد بود بنابراین برای خودتان زمان و موقعیت مناسبی فراهم کنید تا بتوانید راحت‌تر به دوران اعتماد به دیگران بازگردید.
   در این مورد میتونید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
   دفتر قیطریه:
   ۰۲۱-۲۲۶۸۹۵۵۸ خط ویژه

 • فرزاد بهروزی   میگوید:

  با سلام. همسر بنده برای مهریه ۸۰۰ سکه ای (برابر سند ازدواج) شکایت کرده و همه اموال بنده اعم از مغازه و ماشین و اجناس مغازه را توقیف کرد ولی چون ۷۸۶ سکه را (طبق سند عادی دست نویس ) ابراء نموده بود دادگاه مرا به پرداخت ۱۴ سکه و هزینه دادرسی محکوم کرده و دادگاه تجدید نظر هم حکم را تایید کرده است . تمکین داده ام و ایشان (زوجه ) در دادگاه حضور نیافت و دادگاه او را به تمکین محکوم کرد ولی تجدید نظر داده هنوز رای تجدید نظر تمکین نیامده .در ضمن بنده ماهیانه ۲۰۰ تومان به حساب زوجه واریز می کنم از نظر انسانی ( حکمی مبنی بر واریز مبلغی وجود ندارد.)و ایشان تنها ۱۰ ماه با بنده زیر سقف مشترک زندگی نموده اند و بدون اطلاع از تاریخ ۱۰ بهمن ۹۴ ترک خانه کرده اند. میخواهم هر چه زودتر از دستش خلاص بشم . و بهیچ وجه حاضر به ادامه زندگی مشترک با ایشان نیستم. چگونه باید عمل کنم ؟که در کمترین مدت و کمترین آسیب از این مرحله خلاصی یابم؟ آیا دادخواست طلاق در این مرحله به نفع من است .( حاضر به پرداخت ۱۴ سکه هستم .) اجرت المثل و نصف دارائی در مورد پرونده من چگونه است ؟ هزینه دادرسی آیا ۸۰۰ تا محاسبه میشود یا ۱۴ تا ؟

  • مشاور   میگوید:

   با سلام
   در مورد این مسائل باید با مشاور حقوقی صحبت کنید .و احیانا اگر در این پرونده وکیل دارید ایشون می توانند شما را راهنمایی کنند ولی اگر خودشون منزل رو ترک کردندو خب دادخواست طلاق داده شده چون هر دو نفر راضی به طلاق هستید اگر دادگاه زمان را به تعویق نیندازد که معمولا این کار را برای احتمال بازگشت به زندگی انجام می دهند خیلی سریع اتفاق می افتد امیدوارم در انتخاب های بعدی دقت لازم رو داشته باشید
   در این مورد میتونید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
   ۰۲۱۸۸۴۲۲۴۹۵
   موفق باشید

 • سيما   میگوید:

  با سلام من چند بار پیام زدن همسرمو با دوست دخترش دیدم تا حالا چند بار باهاش حرفم شده و هر دفعه یه بهانه ای برای اینکارش اورده الان جدیدا بازم دیدم که داره پیام میده نمیدونم همون نفر قبلیه یا نه ولی موندم چیکار کنم به روش بیارم یا نه ؟ اصلا ادامه زندگی به صلاحمه یا بهتره ازش جدا بشم راستی من یه دختر سه ساله هم دارم
  الان یه اره یا نه میخوام برای اینکه تکلیفم مشخص بشه واقعا موندم چیکار کنم

  • مشاور   میگوید:

   با سلام
   دوست عزیز زندگی با یک فرزند با اره و نه ترمیم نمی شود و مشکلات حل نمی شود باید دید همسر شما در ارتباط با شما چه کمبودی را حس کردند که وارد رابطه های فرازناشویی شدند و البته شاید هیچ مشکلی وجود نداشته باشد و خودشون دچار تنوع طلبی و ارتباطات خارج از عرف شدند و به نوعی به این راتباطات عادت کرده اند .اینکه شما مسائل رو در نظر نگیرید اشتباه است و باید ایشون رو متوجه کنید که از مسائل باخبر هستید و بدون اینکه هیجانات غلبه پیدا کنید از ایشون راجب دلیل کارشون بپرسید بهتره حتما به روانشناس مراجعه کنید و از ایشون بخواهید که برنامشون برای اینده رو بگن اگر فردی ابراز پشیمانی کند و مایل نباشد زندگی از هم بپاشد یک مساله است ولی اگر فردی بعد از اطلاع همسر هیچ پشیمانی نداشته باشد و این ارتباطات را حق خودش بداند خب شاید ادامه دادن به صلاح نباشد البته باز هم طلاق توصیه نمی شود باید همه جوانب سنجیده شود و حرف های ایشون رو هم شنید و نمی شود یک طرفه قضاوت کرد .بنابراین فعلا تصمیم برای صحبت و مراجعه به روانشناس باشد و امیدوارم مشکل حل شود و زندگی شما از هم نپاشد حداقل به خاطر فرزندی که در این بین قطعا گناهی ندار د
   موفق باشید.

   در این مورد میتونید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
   ۹۸۲۱۲۲۳۵۴۷۹۰
   موفق باشید

 • نگار   میگوید:

  سلام من با کسی میخوام ازدواج کنم که ساکن تهران هست و من تبریز مامانم بهش میگه باید بیای تبریز اونم کارش اونجاس نمیتونه بیاد چیکار میتونم بکنم مامانم راضی بشه بزاره برم ؟ لطفا راهنمایی کنین

  • مشاور   میگوید:

   با سلام دوست عزیز هر خانواده ای شرایطی رو برای فرزندشون در نظر دارند منتهی اگر ان فرد از هر لحاظ مقبول است و ویزگی های مثبت بسیاری دارد بهتره خودشون با مادرتون و یا پدرتون شخصا صحبت کنند و از عدم امکان تغییر شرایط و محل کاری خانواده شما را مطلع کنند .درسته مادرتون دوست دارند فرزندشون نزدیک خودشون زندگی کنند ولی به هر حال همیشه همه شرایط با هم جور نمی شوند ..ایشون قطعا صلاح شما را می دانند ولی اگر شما به این اقا تمایل دارید از خودشون بخواهید با مادرتون صحبت کنند .البته اگر شناختتون کافی است و تقریبا از اینکه با ایشون خوشبخت می شوید اطمینان دارید

   در این مورد میتونید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
   ۹۸۲۱۲۲۳۵۴۷۹۰
   موفق باشید

   • نگار   میگوید:

    سلام ، بله من ٨ ماهه حرف میزنم باهاش کاملا ادم با شخصیت و تحصیل کرده هست و از هر نظر فوق العادس مامانم همه خانوادم هم دوسش دارن ولی میگن چون دور هست نمیزارم بری اونم نمیتونه بیاد خودش چندیدن بار حرف زده با مامانم اما قبول نمیکنه یکمم دیکتاتور هست ولی بابام میگه شوهر کجا باشه زن هم میره اونجا در کل موندم وسط نمیدونم چیکار کنم ( من تک فرزند هم هستم )

    • مشاور   میگوید:

     با سلام
     خب اگر صحبت کردید و ظاهر پدرتون هم رضایت دارند و شما هم مشکلی برای رفتن ندارید از پدرتون برا ی جلب رضایت مادر کمک بگیرید البته درسته به خاطر تک فرزند بودن ممکنه ایشون حساسیت داشته باشند روی این مساله ولی به هر حال شما به شناخت رسیدید خانواده هم ایشون رو قبول دارند و این درخواست غیر معقول است وقتی امکان اجرا یی شدن ندارد .شما با پدرتون قاطعانه موضوع را مطرح کنید و روی حرفتون باشید تا ایشون هم قانع شوند .اگر امکانش وجود دارد مادرتون پیش یک مشاور بروند تا نظر فرد متخصص را هم بدانند
     امیدوارم مشکل برطرف شود

سوالات شما:

کانال تلگرام

مرکز مشاوره قیطریه
۰۲۱-۲۲۶۸۹۵۵۸ خط ویژه
۰۲۱-۲۲۶۸۹۵۳۴ خط ویژه

مرکز مشاوره شریعتی
۰۲۱-۸۸۴۲۲۴۹۵ خط ویژه

مرکز مشاوره سعادت آباد
۰۲۱-۲۲۳۵۴۲۸۲ خط ویژه