مرکز مشاوره کرج

مرکز مشاوره کرج

بهترین مشاور خانواده در کرج و شهرکهای مجاور

بهترین مشاور خانواده بهترین مشاور خانواده بهترین مشاور خانواده بهترین مشاور خانواده بهترین مشاوره خانواده

معمولا همه ما در برهه ای از زندگی خود دچار مشکلاتی میشویم که برای روبرویی با آنها نیاز به مشاوره و راهنمایی پیدا میکنیم. شوین است که حتی با ثبات‌ترین افراد نیز گاهی از بحرانهای روحی در امان نیستند. مشکلات ، اتفاقات و بحران هایی که در طول زندگی ما رخ میدهند ممکن است بر روحیات ، احساسات و عواطف ما تاثیر بگذارند و باید برای این تحولات دنبال راه چاره ای بود.

ما در زندگی به تجربیات و مشورت با دیگران نیاز داریم و باید از آن استفاده کنیم چه بهتر که  مرکز و سازمانی باشد که با بهترین و مجرب ترین مشاوران و روانشناسان، تجربیات آنان را در اختیار شما بگذارد. مرکز مشاوره با شعب مختلف در ایران و اینبار با راه اندازی مرکز مشاوره کرج بر آن است تا بتواند کمک بزرگی به جامعه ایرانی کرده باشد. مرکز مشاوره کرج با داشتن نمایندگی در مناطق مختلف شامل مرکز مشاوره بهشتی ، مرکز مشاوره مظاهری ، مرکز مشاوره امیری ،مرکز مشاوره مفتح و دیگر شعب آماده این است تا بهترین روش ها و راه حل ها را در اختیار شما عزیزان بگذارد.

برای مشاوره خانواده ، ازدواج و تمام خدمات مشاوره ای دیگر میتوانید به مراکز مشاوره ازدواج بهشتی ، مشاوره خانواده بهشتی ، مشاوره خانواده امیری ، مشاوره ازدواج مظاهری ، مشاوره خانواده مفتح و دیگر نمایندگی ها مراجعه کنید.

مشاوره در برترین مراکز مشاوره مورد تایید کانون مشاوران ایران

صفحه اصلی سایت مرکز مشاوره

امتیازدهی به مطلب:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (بدون رای)
Loading...

474 نظر جدید برای مرکز مشاوره کرج

 • سارا   میگوید:

  سلام خسته نباشید
  من ی مشکلی که دارم اینه غریزه جنسیم فوق العاده قوی هست خیلی تمایل به خود ارضایی دارم
  خیلی دوست دارم ازدواج کنم به سن ازدواجم رسیدم اما خاستگار ندارم
  گاهی اوقات حس میکنم خدا به خاطر انجام خود ارضایی برام موقعیت ازدواجفراهم نمیکنه
  و هر چقد دعا میکنم جواب نمیگیریم میشه راهنماییم کنید واقعا تنهایی اذیتم میکنه
  خیلی تعجب میکنم چرا خیلی از دخترا ازدواج میکنن دوست پسر دارن خیلی از نظر عاطفی تامین هستن اما من حتی ی دوستپسرم ندا م
  خواهش میکنم من و راهنمایی کنید خیلی دچار عذاب وجدان هستم

  • مشاور   میگوید:

   با سلام
   متاسفانه این مساله اگر اونقدر شدت داره که نمی توانید کنترلی داشته باشید باید زیر نظر متخصص باشید و حتی ممکنه نیاز به مصرف دارو برای کاهش تمایل جنسی باشد ولی اگر صرفا با دیدن صحنه ای از فیلم و ….دست به خود ارضایی می زنید و در حالت معمول تحت کنترل است خب باید از این موراد دوری کنید به هر حال این غریزه مثل هر غریزه ای نیاز به محلی برای ارضا شدن دارد منتهی می توانید با ورزش کردن پرداختن به فعالیت های مورد علاقه می از شدت این مساله کم کنید و اینکه دوست پسر داشته باشید این چیزی نیست ه بتواند برای شما حس امنیت عاطفی فراهم کند مگر اینه برهه ای دست اویز فردی برای رسیدن به اهدافش باشید .در بحث ازدواج عجله نکنید به هر حال قطعا افرادی هستند که نسبت به شما تمایل دارند ولی شاید شما دنبال فرد خاصی هستید توجهی ندارید یا نداشتید .به هر حال اینکه توانایی های خودتون رو باور کنید و به رشد و پیشرفت خودتون بپردازید خودش مساله ایست که باعث توجه مثبت اطرافیان و سایر مسائل خواهد شد افراد باید بتوانند ابتدا خودشان را باور کنند تا دیگران هم انها را بپذیرند
   نگران نباشید امیدوارم به زودی خوشبخت شوید .
   در این مورد میتونید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
   ۰۲۱۸۸۴۲۲۴۹۵
   موفق باشید

 • سارا   میگوید:

  من مشکلم خیلی حاده
  خیلی خود ارضایی میکنم
  واقعا غریزه جنسیم قوی هست
  احساس میکنم خدا به خاطر این گناهم جواب دعام و.نمیده
  سر تمام نمازام دعا میکنم که یه ازدواج خوب و سالم سر راهم بزار که از گناه دور باشم
  خیلی مورد توجه مردا هستم یعنی سنگینی نگاه مردارو همه جا حس میکنم که نمیتونن چشم ازم بردارن
  اصلا دختر جلفی نیستم
  اما نمیتونم یکی و جذب کنم که وارد رابطه بشم باهاش
  خیلی خستم از تنهایی از خود ارضایی
  واقعا بعد از خود ارضایی احساس تنفر میکنم از خودم
  از خدا میخوام یه ازدواج خوب سر راهم بزاره که از گناه دور بشم
  اما جواب نمیده
  حس تنهایی و افسردگی تمام وجودم و گرفته
  فک میکنم هیچوقت ازدواج نمیکنم
  همیشه باید تنها باشم
  هر روز که از سنم میگذره حس میکنم پیر تر شدم
  تورو.خدا بهم کمکم کنید

  • مشاور   میگوید:

   با سلام
   درگیری بیش از اندازه با مسایل جنسی موضوعی است در هر جامعه ای وجود دارد این مشکل می تواند به راحتی زندگی فرد را از مسیر عادی خارج می کند و باعث شود در کار و زندگی فرصت ها را از دست بدهد، یا حتی از پیامد های آن می تواند شکست حرفه ای یا خانوادگی باشد. یا در بدترین حالت منجر به یک بیماری خطرناک شود: اعتیاد جنسی! آیا شما هم این مشکل را احساس کرده اید؟ آیا احساس کرده اید که در حال تلف کردن انرژی، جوانی و زندگی خود هستید؟ اگر چنین است به شما توصیه می کنم این مقاله را بخوانید در این مقاله نکته ها و راهکار هایی به شما ارائه می شود که به کمک آن می توانید فکر خود را از مسائل جنسی خلاص کنید.

   مراحل :

   واقعیت را قبول کنید

   برای اینکه فکر خود را از مسایل جنسی آزاد کنید ابتدا باید بدانید که هر کسی به طور طبیعی و غریزی تمایلات جنسی دارد و خواه نا خواه افکارش به این سمت کشیده می شود این حقیقتی است که بسیاری از ما از اعتراف به آن می گریزیم. بنابراین قبل از هر چیز باید بدانیم که نمی توانیم فکر خود را صددرصد خلاص کنیم. چون بدن شما این گونه می خواهد. و مرتب خود را برای فعالیت جنسی بعدی آماده می کند. و این مانند پارازیتی قوی است که به صورت روزمره وارد زندگی شما می شود ولی آنچه مهم است برخورد شما با این حقیقت و در کنترل داشتن آن است.

   به موقع وارد شوید

   در مورد وسوسه های جنسی و افکاری که در ذهن فرد وجود دارد یک واقعیت وجود دارد که مانند باتلاق می ماند هر چه زودتر از این باتلاق دور شوید بهتر می توانید از فرو رفتن نجات پیدا کنید بنابراین هر گاه فکر کردید دچار وسوسه شده اید در همان قدم اول اقدام کنید و یکی از روش های زیر را به کار گیرید.

   تحریک کننده های خود را بشناسید.

   همیشه خود سکس موضوعی نیست که شما را تحریک کند. بعضی مواقع خستگی و بی حوصلگی مداوم و نداشتن تفریح سالم سبب می شود ذهن برای رفع خستگی به دنبال سرگرمی بگردد و بسیاری مواقع افکار جنسی اولین راه حلی است که یافت می شود و فرد به این صورت تحریک می شود تحریک کننده های مختلفی وجود دارد هر کسی خود بهتر می داند چه چیزی باعث مشغول شدن ذهن او به این مسائل می شود و بهترین راه حل برای جلوگیری از افتادن در دام مسایل جنسی این است که این تحریک کنندها را بشناسید و بدانید چه چیزی باعث می شود فکر شما مشغول گردد، آنگاه باید کاری کنید که کمتر در معرض این عوامل قرار گیرید و به طور طبیعی کمتر تحریک شوید. یکی دیگر از عوامل تحریک کننده استرس است تحقیقات ثابت کرده است که استرس بالا عاملی قوی است که ذهن را از مسیر عادی خارج می کند و در بسیاری مواقع به سمت افکار جنسی سوق می دهد. و به این ترتیب برای خود راه فراری پیدا می کند.

   اراده خود را تقویت نمایید.
   اگر واقعا می خواهید از شر مسائل جنسی و فکر کردن بیمار گونه به آن خلاص شوید باید با خود رو راست باشید و به خود تعهد دهید که خود را از درون آزاد نمایید. اعتقادات مذهبی بسیار کمک می کنند و عبادت به فرد احساس آرامش و قدرت بیشتری برای مبارزه با وسوسه ها می دهد یا اگر فرد مذهبی نیستید می توانید حداقل کنترل تفکرات جنسی را هدف خود قرار دهید به طوریکه این تفکرات شما را از مسیر عادی زندگی منحرف نکنند و زندگی روزمره شما از قبیل درس یا کار را مختل نکند. اگر با خود این عهد را بسته اید و آن را فراموش کرده اید و فکر می کنید برای یاد آوری آن نیاز به کمک دارید می توانید از یک انگشتر، دستبند یا النگو استفاده کنید و به آن به عنوان یک نماد نگاه کنید نمادی که به شما یاد آوری می کند به راهی خطا می روید نمادی که به شما می گوید خوشبختی و موفقیت از این مسیر نمی گذرد. این نماد تعهد شماست. و به این ترتیب تمرین می کنید که اراده خود را تقویت نمایید و وسوسه ها را در همان لحظه اول خفه کنید.

   تبدیل انرژِی جنسی
   با تذهیب نفس شما انرژی جنسی خود را به یک کار مثبت تبدیل می کنید. این عمل زمانی رخ می دهد که شما تمایل جنسی خود را به سمتی دیگر هدایت می کنید که منجر به خلق یک کار با ارزش می شود. خوب به جای اینکه با افکار جنسی خود را اذیت کنید می توانید از یک سرگرمی خلاقانه لذت ببرید کار هایی مانند: نوشتن، مجسمه سازی یا نواختن موسیقی، خراطی، سفال گری و … می توانند به شما کمک زیادی بکنند. اگر این کاری باشد که واقعا از آن لذت می برید به این ترتیب راهی کارا وجود دارد که به کمک آن می توانید در عین حال که به تذهیب خود می پردازید احساس رضایت بیشتری هم خواهید داشت.

   توجه خود را به فعالیت های دیگر منحرف کنید

   اگر در محلی هستید که نمی توانید به سرگرمی های مورد علاقه خود مشغول شوید خود را به نرمش و فعالیت مشغول نمایید. اگر حرکات ورزشی که انجام می دهید به اندازه کافی سنگین باشد قاعدتا فکر شما به چیز دیگری منحرف نخواهد شد. اوقات فراغت خود را با یک فیلم زیبا یا یک کتاب جذاب بگذرانید سعی کنید در فعالیت های ورزشی تیمی شرکت نمایید. هر چند فعالیت های خارج از منزل لزوما فکر شما را از سکس منحرف نمی کند اما می تواند به شما کمک کند راحتتر فکر خود را از مسائل جنسی منحرف نمایید.

   در برنامه روزانه خود برای اوقات فراغت و بیکاری کمترین زمان را قرار دهید.

   هر کس نیاز به زمانی برای آرامش و استراحت دارد، اما زمان زیادی را به بطالت گذراندن می تواند نتیجه منفی داشته باشد. برنامه روزانه خود را با فعالیت ها و رویداد های مختلف پر کنید. در پایان روز زمانی برای استراحت و آرامش خود قرار دهید، اما نه آنقدر که موجب کسالت شما شود. بسیار مهم است که کار هایی را که ی خواهید انجام دهید بنویسید من به شما قول می دهم وقتی که این کار را انجام دهید بش از ۵۰ درصد کار انجام شده است چون مغز شما به این روش بهتر عمل می کند و بیشتر روی هدف شما متمرکز می شود. اما نکته ای که در این میان مهم است داشتن یک هدف با ارزش در زندگی است هدفی که به اندازه کافی بزرگ و ارزشمند باشد تا به شما انگیزه کافی برای فعالیت بدهد و در این صورت از فعالیت های خود بیشتر لذت می برید و احساس خوبی از خود خواهید داشت که این احساس خوب به شما کمک می کند کمتر به افکار بی ارزش توجه کنید.

   در مورد مشکل خود با کسی صحبت کنید

   همان قدر که این کار به نظر وحشتناک و خجالت آور می رسد همانقدر هم می تواند موثر باشد. اگر کسی را می شناسید که در مورد دیگران قضاوت نمی کند و می تواند درک کند که این مشکلی است که ممکن است برای هر کسی پیش آید و همنطور به هدف شما ارزش خواهد داد آدم خوش شانسی هستید. او را از دست ندهید هر روز با او صحبت کنید، و درباره عملکرد خود توضیح دهید. اگر در شرایطی قرار گرفتید که احساس کردید تحریک شده اید و افکار شما در جهتی که نباید حرکت می کند رک و بی پرده به او بگویید. آنگاه متوجه خواهید شد که در این هنگام چقدر قدرت وسوسه و این افکار کم می شود. چون با گفتن آن از ارزش آن کاسته اید. البته باید این دوست شما انسان رازداری باشد.

   اگر هیچکدام از این راهها پاسخ نداد

   هر چیزی از بوق ماشین گرفته تا مادربزرگی که که او را خیلی دوست دارید خوراکی دلپذیر که موتور تحریک شما را خاموش کند می تواند مفید باشد. این کار را تمرین کنید مانند این که مغز خود را برای یک دوش آب سرد فرستاده اید. این روش یک راه حل بلند مدت نیست و فقط می تواند به صورت کوتاه مدت مفید باشد و وقتی که احساس می کند فورا باید کاری بکنید، راه حل خوبی خواهد بود.موفق باشید

 • مارال   میگوید:

  سلام دختر هستم و مجرد ۳۰ ساله شبا خوابم نمیبره با اینکه خیلی خسته هستم اما چون ارامش درونی ندارم شبا خوابم نمیبره ارامش ندارم یجورایی خیلی خستم از زندگی دوس دارم بمیرم اما از مردن میترسم چکار کنم شبا خوابم ببره خیلی اذیتم هروقت هم از خواب بیدار میشم از اینکه باز زنده ام خسته شدم تحمل خودم هم ندارم لطفا راهنمایی کنید

  • مشاور   میگوید:

   با سلام اگر مسئله ای مثل تجرد و مشکلات زندگی باعث شده مدام فکرتون درگیر باشه و حتی ارزوی مرگ داشته باشید بدونید خیلی از افراد شرایط بسیار سخت تری نسبت به شما داشتند و اکنون افراد موفقی هستند .مشکل خواب شما دقیقا به شرایط روحی که دارید برمی گردد.وقتی ذهن مدام درگیر است ارامشی برای خواب اتفاق نمی دفتد می شود توصیه کرد به روانپزشک مراجعه کنید و از داروهای خواب اور استفاده کنید ولی این دور زدن مساله است چرا که باید علت ناکامی ها ابن شدت خستگی از زندگی رافهمید پس روانشناس رو توصیه می کنم ضمن اینکه شما ۳۰ ساله هستید و اوج بهروه وری اجتماعی هستید باید تلاش کنید موانع راه پیشرفتتون رو بردارید اگر شرایطی تغییر نمی کنو مثل مسائل مالی و خانوادگی تغییر از درون رو شروع کنید و شرایط بیرون رو بپذیرید برای کارها و اهدافتون انگیزه پیدا کنید و کمی در مسیر حرکت به سمت اهداف اراده داشته باشید .شما به خاطر هر شرایطی هم دارید هر چند بد محکوم به شکست نیستید و باید تلاشتون رو دو چندان کنید .اینکه راکد جایی باایستیم و انتظار تغییر بیرونی داشته باشیم اشتباه است تغییر به واسطه تلاش خود ما اتفاق خواهد افتاد امیدوارم به زودی خودتون کمک کنید شرایط مرتفع شود و انوقت خواهید دید مشکل خواب خود به خود حل می شود برای رفع ان دنبال راه حل زودبازده نباشید .موفق باشید.

   در این مورد میتونید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
   ۰۲۱۸۸۴۲۲۴۹۵
   موفق باشید

   • مارال   میگوید:

    مرسی از پاسخ شما من با اینکه ۳۰ سالمه اما موفق هستم همکارام بهم میگن اما خانوادم همش مجبورم میکنند که به یکی از خواستگار هام جواب مثبت بدم اخه من یکی دیگه رو دوس دارن و اون تمایل به ازدواج نداره ذهنم درگیر اون شده واقعا نمیدونم چکار کنم خودم واسم ازدواج مهم نیست اگه بخوام ازدواج کنم دوس دارم با اونی که میخوام باشه با اون ارامش دارم در ضمن تمایل دارم مستقل زندگی کنم از نظر مالی و مکانی مشکلی ندارم اما نمیدونم خانوادم کنار میان یا نه چون واقعا در خانه با ان ها زندگی کردن جوری هست که خیلی از کار های پیشرفتیم رو نمیتونم انجام بدم خیلی راحت نیستم چطور راضیشون کنم که مستقل زندگی کنم

    • مشاور   میگوید:

     با سلام بحث استقلال وازدواج دو مساله متفاوت است .در فرهنگ های ایرانی که البته متاسفانه رو به زوال است .استقلال نکته ای پذیرفته شده نیست ضمن اینکه مطمئن باشید عوارض و خطراتی را خواهد داشت چون هنوز جامعه پذیرشی ندارد ..بحث ازدواج وقتی شرایط خوبی دارید باید با خانواده صحبت شود و اصرار در ازدواج و اجبار جایگاهی ندارد .بهتره زیر نظر خانواده استقلال فکری داشته باشید و تلاش کنید طوری رفتار کنید کا اگر فردا تصمیمی گرفته شد به پای عقل و منطق شما بگذارند و با شما همراهی کنند نه اینکه فکر کنند احساسی برخورد کردید .عشق یک طرفه هم اسیب رسان است و فرصت های اینده را از شنا خواهد گرفت به این مساله هم باید توجه داته باشید و بدانید عموما خانواده ها فرزندشون و سطح استقلال عملش رو خوب میشناسند و متناسب با ان له او میدان عمل می دهند .امیدوارم جوانب تصمیم هاتون رو در نظر بگیرید و موفق باشید .

     در این مورد میتونید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
     دفتر سعادت آباد:
     ۰۲۱-۲۲۳۵۴۲۸۲ خط ویژ

 • سارا   میگوید:

  سلام
  من ۲۷ سالمه اهل کرمانشاه
  یه اقای سی ساله اهل میاندواب بایک خانواده کاملا فرهمگی و اصیل عاشق من شدن ایشون هم حقوق خوبی دارن هم خونه و ماشین دان هم اینکه کلا خانوادگی تحصیلکرده هستن از نظر طرز فکری هم دقیقا همونی هستن که من میخوام همه چی ایشون خوبه تنها مشکلی که دارم باهاشون اینه به قول معروف نمثل یه جنتلمنبامن رفتار نمیکنه خیلی ابراز علاقه میکنه رفتارش با من ی جورایی ابکی هست و از طرفی از چهره ایشون خوشم نمیاد نمیدونم قبول کنم ممکنه بعدا بتونم با چهرش کنار بیام چون زشت نیست اصلا فقط سفید پوسته من از مرد سفید پوست خوشم نمیاد
  کمکم کنید خواهش میکنم

  • مشاور   میگوید:

   با سلام چهره و ظاهر به طور کل ملاک مهمی نیست ولی در دیدار اول شما باید ایشون رو بپذیرد .اگر در طی چند جلیه باز چهره ایشون مورد علاقه شما نبود و صرف موقعیت اجتماعی و خانوادگی خواستید جواب مثبت بدهید بدانید له مشکل بر می خورید مساله مهم به دل نشستن چهره افراد است وگدنه در طی زندگی ممکنه پذیرشی نسبت به ایشون نداشته باشید البته می توانید چند جلسه وقت بگذارید گاهی رفتار اون فرد انقدر برای شما دلنشین است که اهمیت چهره کم می شود و علاقه شکل می گیرد.بهتره این مورد را دقیق بررسی کنید هیچ وقت برای جواب منفی دادن دیر نیست .طوری تصمیم بگیرید که بعدا پشیمانی نداشته باشد .خوشبخت باشید.

   در این مورد میتونید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
   ۰۲۱۸۸۴۲۲۴۹۵
   موفق باشید

 • سارا   میگوید:

  سلام من تنها ی خاستگار دارم که هیچ.علاقه ای بش نذاررم
  هر چقد دعا کردم خدا ی خاستگار خوب برام بفرسته این و فرستاد که هیچ.علاقه ای بش ندارم .
  بهم کمک کنید نمیدونم چطور باید در معرض دید باشم.چون همیشه تو.خونم میرم سر کار و.میام
  که هیچکسمن و نمیبینه من دوست دارم ازدواج کنم
  همه اون کسایی که ارزو.میکردم ای کاش بیان خاستگاری من همه ازدواج کردن غصم میگیره که من تنهام و همه یه نفر تو زندگیشون و افسرده شدم شما بگید چی کار کنم واقعا کم اوردم

  • مشاور   میگوید:

   با سلام دوست عزیز اولین اشتباه شما اینه که ازدواج رو مساوی خوشبختی می بینید در صورتی که این درست نیست .ازدواج مناسب مهمه در هر حال هنه کسانی که به قول شما یکی رو دارند ایا واقعا خوشبخت هستند بهتره دیدتون رو تغییر بدزد چون این طوری اولین نفری که به عنوان خواستگار بیاد ممکنه نسنجیده جواب مثبت بدهید .درسته به عنوان دختر دغدغه هایی برای زندگی ایندتون دارید ولی هر فردی قطعا قسمتی دارد .ضمن اینکه باید مسائل رو برای خودمان قابل پیش بینی ببینیم مثلا اگر شما هیچ وقت ازدواج نکردید برای شکوفایی و ارتقا چه کارهایی باید انجام دهید کارهایی که باعث رضایت خاطر از خودتان شود.این تنهایی اگر آزارتون میده باید دنبال دوستانی باشید که شما را درک کنند البته فعلا و فکر نکنید برای ازدواج کردن تفکراتی همچون در چشم بودن و ..درست است .همه ازدواج های موفق این طور صورت نمی گیرد.علاقه ممکنه در طی صحبت پیش بیاد و با بررسی جوانب امر زود تصمیم نگیرید شرایط رو دقیق بررسی کنید .شاید این فرد مناسب باشد منتهی باید زمات گذاشت و شناخت .و هیچ وقت فکر نکنید محکوم هستید به ایشان جواب مثبت دهید که اگر این طور باشد ایندتون رو نادیده گرفتید .امید ارم متوجه صحبت های بنده شده باشید و خوشبخت باشید.

   در این مورد میتونید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
   ۰۲۱۸۸۴۲۲۴۹۵
   موفق باشید

 • مهسا.سع   میگوید:

  سلام من حدود هشت ماهه ازدواج کردم و. تو این هشت ماه مشاجره و دعوا با همسرم داشتم اغلب دعواهای ما نیز به علت دخالت خانواده این شخص توی شخصی ترین مسایل ماست اما بدترین اونها به دوماه پیش میرسه ک مساله به کتک کاری رسید و ایشون منو از خونه بیرون کرد من پزشکی قانونی رفتم شکایت کردم ایشون هم به خونه پدری رفتن و. هیچگونه خبری از من نگرفتن حتی یه پیامک حتی تو دادگاه هم با من غیر از بدو. بیراه و دعوا چیزی نمیگن فعلا براشون قرار کفالت صادرشده و با فیش حقوقی ازادن اما علی ذغم حرف دادیار پرونده ایشون هیچ عذرخواهی نکردن در. این دوماه هبچ خبری از من نگرفته به شدت فرد دهن بینیه و منو تو جمع خونواده اش خراب کرده واقعا نمیدونم باید. ادامه بدم یا نه ایاادمی ک دوماه ازهمسرش بیخبره و حتی کوچکترین عذرخواهی نکرده شایسته زندگی مشترک هست یا نه

  • راهنما   میگوید:

   شما در ابتدای یک زندگی مشترک دچار چنین برخوردی شدید پس میتونه این اتفاق در آینده هم تکرار بشه
   پس شما یکی از راهایی که دارید اینه که صبور باشید و حساسیت های ایشون رو بشناسید و ازشون دوری کنید وگرنه هیچ کسی غیر شما نمیتونه در حال حاضر در این مورد اظهار نظر کنه
   رفتار با شوهر بداخلاق، کار ساده ای نیست. مردان بیشتر کلامی هستند و به همین خاطر باید اجازه دهید عصبانیت خود را بیرون بریزند. درحالی که زنان تمام خشم خود را درون خود نگه می دارند و با گریستن آن را نشان می دهند. درمورد یک زوج متأهل، تمام خشم مرد متوجه زن خواهد بود چون او نزدیکترین فرد به شوهرش می باشد.

   خشمی که از طرف شوهرتان سر می زند، مستقیماً شما را هدف قرار نمی دهد. در این شرایط شما به اندازه کافی به احساساتی شدن گرایش دارید. اندیشیدن به شوهرتان که همیشه با خشم برخورد می کند، باعث می گردد احساس فرومایگی کنید و این امری کاملاً طبیعی است. شما باید یک قدم به عقب بردارید و عملاً به آنچه رخ داده است بیندیشید و دلیلی که در پس این رفتار وجود دارد را بیابید.

   استرس، ناامیدی و ترس، مردان را عصبانی می کند. می توانید به همسرتان بگویید که با اینکه می دانید او این روزها چه استرس فراوانی دارد و این مسئله او را عصبی کرده است، اما این موضوع باعث شده که رابطه زناشویی تان نیز تحت تأثیر قرار گیرد. با همسرتان شفاف و روشن گفت وگو کنید و او را بدون قید و شرط حمایت کنید.

   ● ۶نکته برای خوشحال ساختن شوهران خشمگین

   ۱) نگذارید همسرتان درگیر خشم خود گردد. اگر دیدید عصبانی است، او را تنها بگذارید. اگر فکر می کنید که مسئله خاصی باعث عصبانیت همسرتان می شود، از طرح آن موضوعات اجتناب کنید.

   ۲) عصبانیت به آسیب های فیزیکی و عاطفی می انجامد. به شوهرتان لجبازی نکنید. در عوض سعی کنید راه هایی برای درک و حمایت او بیابید.

   ۳) شما باید درون خودتان را مورد تجزیه و تحلیل قرار دهید. باید به این فکر کنید که چرا همسرتان عصبانیت خود را برسر شما خالی کرد. غر نزنید، زیرا نتیجه ای جز انفجار عصبانیت و بدتر شدن شرایط ندارد.

   ۴) طوری رفتار کنید که همسرتان با شما احساس راحتی کند. شما می توانید انفجار خشم همسرتان را با برقراری ارتباطی درست با وی، خنثی کنید. گفت وگو با همسرتان به هیچ و جه او را ناراحت نخواهد کرد. پس از اینکه با او گفت وگو کردید، درخواهید یافت که همه چیز به حالت عادی بازگشته است. این زمان مناسبی است تا با شریک زندگی خود روبه رو شوید.

   ۵) شوهرتان را درک کنید. درک شما از او طغیان خشمش را کمتر می کند. در ضمن شنونده خوبی باشید.

   ۶) اگر متوجه شده اید که شوهرتان بیش از اندازه عصبانی می شود، می توانید از یک متخصص کمک بگیرید. از او بخواهید که خود را متعهد به انجام برنامه های مدیریت خشم نماید.

   • مهسا.سع   میگوید:

    ممنون از پاسخگوییتون اما مشکل فقط خشم نیست ایشون کوچکترین تصمیمی رو درباره زندگی مشترکمون نمیتونه به تنهایی بگیره متاسفانه فقط حرف خونوادشو قبول داره و اونا درست راهنماییش نمیکنن حتی دامادشون برمیگرده میگه اینا کارشون از مشاوره و اینا گذشته با اینکه هیچگونه تخصصی نداره

    • مشاور   میگوید:

     با سلام وقتی شرایط به این گونه است خب لهتره تصمیم دیگری در این باره گرفته شود .اگر از عدم تغییر ایشون و محقق بودن خودتون انقدر اطمینان دارید چون صرفا یک طرفه نمی شود قضاوت درستی کرد .موفق باشید

     در این مورد میتونید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
     دفتر سعادت آباد:
     ۰۲۱-۲۲۳۵۴۲۸۲ خط ویژ

  • مشاور   میگوید:

   با سلام با توجه به این شرابط ادامه دادن مشکلی را حل نخواهد کرد چون بعضی مسائل شخصیتی هستند .و شاید مشاور هم نتواند کاری کند ضمن اینکه می فرمایید راضی به مشاوره نمی شوند یعنی این فرد قبول ندارد که مشکل دارد .و کار بسیار سخت می شود مگر اینکه از پشیمان شون و اصلاح رفتارش اطمینان کسب کنید در غیر این صورت این زندگی برای شما حالت فرسایشی خواهد داشت .

   در این مورد میتونید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
   دفتر سعادت آباد:
   ۰۲۱-۲۲۳۵۴۲۸۲ خط ویژ

 • ندا   میگوید:

  سلام خدمت شما مشاور گرامی
  من (ندا) سی و سه سال دارم و سه سال پیش عقد و الان یکسال و نیم هم زندگی مشترک رو شروع کردم.مشکلی که از اول با همسرم داشتم و حتی از روز اول اشنایی و دیدارمون متوجه اون شدم ارتباط عاطفی شدید همسرم با خانواده و بخصوص مادرشون بوده البته ما در شهری جدا از خانوادهامون زندگی میکنیم اما همسرم هر روز با مادرش تماس میگیره در حالی که من که دخترم شاید سه چها روز یکبار با مامانم تماس بگیرم .تنها موردی که باعث شده سر من داد بزنه همین مسایل مربوط به خانوادش هست .با اینکه هیچ وقت و بخاطر هیچ مساله ای با هم دعوا نکردیم و همیشه با حرف زدن با هم به نتیجه رسیدیم ضمنا اونچه که از این رابطه من رو ناراحت میکنه این هست که خانوادش و بخصوص مامانش هر وقت من رو میبینن به عنواین مختلف موجب ناراحتی من میشن با تیکه انداختن ها و اذیت کردن ها حتی اونا سر مهریه من با پدر مادرم دعوا کردن در حالی که مهریه اون عروسشون از من بیشتر بود برای ما عروسی نگرفتن ولی واسه پسر دیگشون گرفتن و خیلی موارد دیگه از این دست.من موندم شوهر من با دیدن این تیعییض ها چرا باز اینقدر به والدینش میچسبه .از شما میخوام من رو راهنمایی کنید که چطور این رفتار همسرم و خانوادش من رو ناراحت نکنه چون میدونم تغییر دادن خودم راحت تر از تغییر همسرم خواهد بود

  • مشاور   میگوید:

   با سلام دوست گرامی فکر می کنید با این شرایطی که توصیف کردید و علاقه ای که ایشون به مادرشون دارند و اصلاقضاوتی هم نسبت به ان نداریم صحبت شما به جز ایجاد حساسیت تغییر دیگری حاصل خواهد کرد.اصولا مردان وقتی در مورد مساله ای زیاد تذکر می شوند نخالفش رفتار می کنند شما با شخص ایشون مشکلی ندارید و می فرمایید از زندگیتون راضی هستید پس دلیلی ندارد که بخواهید زندگیتون رو به خاطر افراد ی که دور از شما هستند خراب کنید اگر می خواهید ایسون متوجه باشند که مادر و خانوادشون با شما به عنوان همسر ایشون رابطه درستی ندارند کاملا با رفتار محبت امیز بدون هیج چ حرف حساسیت زایی در این باره باید این اتفاق بیفتد .چرا که وقتی از خانواده ایشون که قطعا براشون مهمه انتقاد کنید ایشون برخورد بد انها را به حساب سوگیری شما و ارتباط نادرست می گذارد و حتی ممکن است حس کند در ارتباط شما مقصر هستید .مدیریت رفتار مساله بسبار مهمی در زندگی متاهلی است که بتوانیم هم زمان طرف مقابل و نگرش مثبت خانواده او را با همداشته باشیم .بهتر است حضوری به روانشناس مراجعه داسته باشبد و امیدوارم مساله مرتفع شود.

   در این مورد میتونید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
   ۹۸۲۱۲۲۳۵۴۷۸۳
   موفق باشید

   • ندا   میگوید:

    از پاسخگویی شما سپاسگزارم بله فکر میکنم حتما باید به مشاور مراجعه کنم

    • مشاور   میگوید:

     موفق و سلامت باشید

 • Fereshteh   میگوید:

  سلام.من حدود ۲سال و نیم با آقایی دوستم که کمتر از ۲سال از من کوچکتر است.همه چیز خوبه،نه اینکه مشکل نداشته باشیم ولی مدام میگه حسمون مثل قبلنا نیست،دوس داشتنمون کم نشده ولی ی چیزى این وسط کمه.قصدش ازدواج بود ولی میترسه از اینکه الان مثل قبل له له دیدار نمیزنه و…
  به نظر شما من باید چیکار کنم؟

  • مشاور   میگوید:

   با سلام ایشون از شما کوچکتر هستند ولی خب مشخصا وابستگی عاطفی شکل گرفته است و اکنون ایشون مردد شدند ؟درسته یک نکته رو توجه داشته باشید البته سن شما رو نمی دونم که وقتی اقایون ک وچکترند به خاطر شرایط بلوغ فکری و یک سری مسائل عاطفی متناسب با سن این تردیدها بعد از مدتی زیاد اتفاق می افتد فکر کنید در زندگی شخصی با این فرد دچار این همه تردید شود و بعد از ازدواج حس کند دچار اشتباه شده و انتخاب درستی نداشته است اونوقت صدمات بسیار گسترده تر خواهد بود.بهتره بین ازرواج و دوستی تفکیک قائل شوید و بدانید که در هر حال هر کدام شرایط خاص خودشان را دارند بهتره به خاطر ابنکه تکلیفتون مشخص باشه و فرصت های اینده رو از دست ندید نظر قطعی ایشون رو بپرسید و اگر واقعا انقدر شناخت پیدا کردید که مطمئن هستید به درد هم می خورید زمان براشون تعیین کنید که زودتر تصمیم بگیرند .امیدوارم موفق باشید .و خوشبخت و تصمیم درست و منطقی بگیرید .

   در این مورد میتونید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
   ۹۸۲۱۲۲۳۵۴۷۸۳
   موفق باشید

سوالات شما:


مرکز مشاوره قیطریه
۰۲۱-۲۲۶۸۹۵۵۸ خط ویژه
۰۲۱-۲۲۶۸۹۵۳۴ خط ویژه

مرکز مشاوره شریعتی
۰۲۱-۸۸۴۲۲۴۹۵ خط ویژه

مرکز مشاوره سعادت آباد
۰۲۱-۲۲۳۵۴۲۸۲ خط ویژه