مشاوره جنسی

مشاوره جنسی

رابطه جنسی وامور مربوط به آن از اهمیت بسیار خاصی درزندگی خصوصی زن وشوهر برخوردار است واین موضوع مسئله است که درقبل از ازدواج و درجلسات خواستگاری وآشنایی و همچنین بعد ازازدواج نیز کمتر به آن توجه داده میشود بنابراین میتواند عواقب بسیار بدی رادرپی داشته باشد. مرکز مشاوره باهدف ازبین بردن چنین مشکلاتی اقدام به بازگشایی بخشی با نام مشاوره جنسی کرده تازوجینی که قصد ازدواج دارند بتوانند در تمامی زمینه ها همسر خود را بشناسند.

رابطه جنسی به منظور تحکیم روابط بین زن وشوهر بوده و میتواند با تعامل بین آنان یک زندگی حوب را برای آنان رقم بزند بنابراین عده ای که در این زمینه مشکل دارند، با مراجعه به مشاور جنسی میتوانند مشکلات خود را به دست فراموشی بسپارند.

پس یک مشاوره جنسی خوب می تواند ضامن سلامت و پایداری زندگی شما باشد.

1148 نظر جدید برای مشاوره جنسی

 • وحید   میگوید:

  سلام .
  ۳۷ سالمه و میل جنسیم به خامم خیلی کمه ، در حالیکه بعضی موقع ها با دیدن بعضی صحنه ها یا بروز برخی افکار ، آلتم سیخ میشه و دوست دارم همون موقع ارتباط داشته باشم که طبیعتاً فراهم نیست ، و از طرفی میلم به خانمم خیلی کم ، به صورتی الآن بیش از دو ماه هست با هم س ک س نداشتیم ، که این قضیه خیلی اذیتم میکنه . حتی دوست دارم که ایکاش یه فضایی برام فراهم میشد که میتونستم با یه خانمی غیر از همسرم ارتباط جنسی داشته باشم ، تا ببینم حالش تفاوتی میکنه یا نه . از این موارد رنج میبرم . لطفاً کمکم کنید . با تشکر

  • مشاور   میگوید:

   با سلام
   اینکه شما با دیدن فیلم یا حتی فکر به نعوظ می رسید پس مشکلتون جسمی نیست و همین طور که می فرمایید عدم تمایل به رابطه با همسرتون است
   و به نوعی می تونه مربوط به تنوع طلبی جنسی در شما و یا رفتار همسرتون و عدم ارضای شما در حین رابطه جنسی باشد که جریان از هر طرف قابل بررسی است .چون به هر حال ذهن شما درگیر این مساله است که فضایی فراهم شود و به غیر از همسرتون با فرد دیگری در ارتباط باشید این خودش مساله مهمی است که جای بررسی دارد .اگر واقعا این در زمینه حل مشکل برای شما اهمیت دارد در چهارچوب ارتباط با همسرتون مراجعه حضوری داشته باشید
   البته جو اجتماعی و فرهنگی جامعه امروز ما در این عدم رضایت ها نقش دارد

   در این مورد میتونید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
   ۰۲۱۸۸۴۲۲۴۹۵
   موفق باشید

 • رز   میگوید:

  سلام وقتتون بخیر من تازه عقد شدم.
  در روابط جنسی باهمسرم خیلی سرد هستم به طوری که همسرم تمام تلاش خود را می کند تا من را به مرحله ارگاسم برساند اما نمی شود.شاید حدود ۳ساعت هر کاری بتواند از بوسه و لیسیدن و مالش و…انجام می دهد اما تاثیر چندانی ندارد.من لذتی نمی برم. به جز موقعی که آلتش را روی دیتگاه تناسلی ام مالش می دهد (کمی لذت می برم)
  لطفا بگویید من چه مشکلی دارم آیا بعدها برای حاملگی مشکلی خواهم داشت؟

  • راهنما   میگوید:

   اکثر زنان اشکال در رسیدن به اوج لذت جنسی دارند یا هرگز تجربه به ارگاسم رسیدن را ندارند.

   تعدادی از عوامل فیزیولوژیکی است که می تواند میل جنسی زن و توانایی رسیدن به اوج لذت جنسی را در زن مهار کند: عدم توازن در هورمون تستوسترون، داروهایی مانند ضد افسردگی، آناتومی او، و البته، مسائل مربوط به شریک زندگی. مورد آخر می تواند شامل در دسترس نبودن همسر، مشکلات آناتومی مرد، زود انزالی و نداشتن اطلاعات کافی از بدن و احساس زن باشد. همچنین تمایل به فشار زیاد در حین ارتباط جنسی نیز می تواند مانع تحریک لازم زن شود. وظایف کاری زیاد، بی محبتی، بی توجهی، مورد ستایش قرار نگرفتن نیز موجب سردی در زنان می شود. دوری از همسر و بی اعتمادی به همسر نیز در زنان مورد توجه قرار میگیرد و موجب عدم تحریک می شود. الگوهای نا امن دلبستگی ( اضطراب و اجتنابی ) که در دوران کودکی توسعه یافته در بزرگسالی باقی می ماند و به شدت جنبه های متعدد ارتباط جنسی را تحت تاثیر قرار می دهند.

   در این مقاله ما عامل روانی که تاثیر منفی بر میل جنسی زن، تحریک و ظرفیت ارگاسم دارد را بررسی می کنیم. البته این لیست به این معنا نیست که ما همه عوامل را بررسی کرده ایم ممکن است موارد دیگری هم باشد که در افراد مختلف متفاوت بروز می کند.

   ۱- داشتن افکار انتقادی نسبت به بدن: بسیاری از زنان افکار مزاحم و یا صدای درونی مهم در مورد بدن خود دارند، که هیجان جنسی را قطع می کند و مانع تجربه اوج لذت می شود. آنها می توانند افکار خود آگاه در مورد سایز اندام تناسلی داشته باشند. همچنین افکاری در مورد اینکه آلوده هستند و تمیز نیستند مانع برقرای ارتباط جنسی دهانی می شود. بسیاری از زنان نگرش منفی پدر و مادر خود نسبت به عملکردهای بدن در طول آموزش توالت را درونی کرده اند، در نتیجه در شناخت تصورات بدنی افکار کثیف بودن برای آن ها تداعی می شود. به طور خاص ، ناحیه تناسلی بامفهوم مقعد آغشته است و با عملکرد دفعی اشتباه گرفته می شود. احساس شرم آور زنان در مورد این منطقه به هر چیزی در زیر کمر، (از جمله عادت ماهانه ) گسترش یافته و آنها در نهایت احساس کثیف یا آلوده بودن کرده و این شیوه ای است که می تواند در رسیدن به تحریک و اوج لذت جنسی تداخل ایجاد کند. هنگامی که زنان افکار منفی در مورد قسمت های مختلف بدن خود دارند، پیدا کردن نقطه حساس آن منطقه زمانی که لمس می شود کار دشواری است. اگر آن ها احساس بدی در مورد بدن خود داشته باشند به راحتی از رابطه جنسی لذت نمی برند.

   ۲- درک رابطه جنسی به عنوان عملی غیر اخلاقی یا بد: بسیاری از زنان افکار تحریف شده در مورد رابطه جنسی در اوایل زندگی در طول فرآیند اجتماعی شدن به دست آورده اند. به طور کلی، نگرش منفی پدر و مادر نسبت به برهنگی، استمناء و س ک س یک نفوذ قوی بر احساسات هر دو نوع کودکان پسر و دختر در مورد روابط جنسی و عمل جنسی دارد. در نتیجه ، مردم به طور معمول اطلاعات کمی در مورد ارتباط جنسی قابل قبول و خوب دارند. علاوه بر این، برخی از ادیان، نظام های باوری خیلی سفت و سخت، در مورد ارتباط جنسی دارند و آن را گناه و کثیف می دانند. زنانی که در این نگرش ها پرورش می یابند، رابطه جنسی را ممنوع ، شرم آور و بد می دانند. آنها در برابر معاشقه و ارتباط جنسی احساس بدی دارند و منتظر عواقب بد و مجازات هستند.

   ۳- ترس از غم و اندوه: برای بسیاری از زنان، احساس غم و اندوه مربوط به درد عاطفی در دورانی از زندگی که یک تجربه جنسی داشته اند، به ویژه هنگامی که روابط جنسی با صمیمیت عاطفی ترکیب شده است، به صورت سرکوب شده وجود دارد. برای زنانی که مورد سوء رفتار قرار گرفته اند این احساس عمیق تر نیز می باشد. هنگامی که زنان سعی می کنند به احساس غم فکر نکنند، اوج لذت جنسی را از دست می دهند.

   ۴- نگرانی مربوط به لذت بردن همسر: بسیاری از زنان در ارتباط جنسی به جای تمرکز به خود و لذت بردن خودشان در طول رابطه تمام تفکرشان بر این است که آیا همسرم لذت می برد؟ آیا از روی اجبار با من در ارتباط است؟ آیا فکر فرد بهتری در سر دارد؟ همین موضوع باعث می شود از رابطه جنسی عقب مانده و تجربه ارگاسم را از دست بدهند.

   ۵- ترس از دست دادن کنترل: زنانی که به شدت بر حفظ کنترل به عنوان یک مکانیسم دفاعی محافظت از خود تکیه می کنند، به صورت ناخود آگاه رابطه جنسی را عامل مخل کنترل و امنیت درونی خود تلقی می کنند. این نگرانی ها می تواند حوزه های مختلفی داشته باشد مثلا نگرانی از ایجاد سر و صدایی که خارج از کنترل آن هاست، نگرانی از خروج بی اختیار ادرار و یا مدفوع . این اضطراب به صورت ناخود آگاه تجربه ارگاسم را غیر ممکن می کند.

   ۶- داشتن ذهن بسیار مشغول: اکثر زنان در طول رابطه جنسی ذهن فعالی دارند و نمی توانند آن را بر این فعالیت متمرکز کنند. فکرهایی که تمام مغز را اشغال می کنند و به جای تحریک و تشویق جنسی منجر به واپس زدگی میل جنسی می شود. خیلی از زنان نمی توانند افکارشان در مورد فرزندان، وظایف خانه دار، مشکلات شغلی و … را در طول ارتباط جنسی مهار کنند و همین ضعف باعث عدم تمرکز کامل و نرسیدن به ارگاسم می شود.

   ۷- نگرانی از متهم شدن: دختران در همه جای جهان همیشه به با حیا بودن تشویق شده اند. زمانی که همان دختر وارد رابطه می شود و حالا به عنوان یک زن و شریک جنسی هم باید وظایفی را انجام بدهد، شکستن حریمی که در آن در ساعاتی از شبانه روز فرد باید حجب و حیا را کنار گذاشته و از رابطه جنسی با همسرش لذت ببرد خیلی دشوار است. این طرز فکر که نهادینه شده، نمی تواند مانند یک کلید روشن و خاموش بشود. بنابراین فرد نمی تواند مهارهای ذهنی اش را بشکند و گاهی حتی اگر لذت هم ببرد نمی تواند و یا نمی خواهد آن را بروز دهد، از ترس اینکه مورد قضاوت قرار بگیرد و متهم شود که زن سبک و هرزه ای است. بنابراین به مرور این حالت رابطه جنسی را برای فرد از یک حالت خوش آیند به حالت وظیفه و بعضا توام با ترس تبدیل می کند. ترس از اینکه مبادا عکس العملی نشان بدهد که همسرش تصور کند او هرزه است. بنابراین تجربه ارگاسم با چنین افکاری تقریبا غیر ممکن است.

   دانستن این مطلب که چرا او نمی تواند ارگاسم را تجربه کند، قدری دشوار است اما اگر شما افکاری مانند نمونه های بالا را دارید از تلاش دست نکشید. برای تجربه ارگاسم می توانید از یک روانشناس مسائل جنسی کمک بگیرید.
   در این مورد میتونید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید

   ۰۲۱-۲۲۶۸۹۵۵۸

  • راهنما   میگوید:

   ۱- پیشبینی رابطه جنسی—برای خیلی از خانم ها وقتی درمورد رابطه جنسی خیالبافی می کنند، می توانند از قدرت ذهنشان (خیالپردازی) برای تحریک شدن خود، هم فیزیکی و هم روحی، استفاده کنند. این روش همچنین به خانم ها کمک می کند بفهمند که چه چیزهایی در محیطشان باعث تحریک آنها می شود (مثلاً داستان های رمانتیک، آهنگ های عشقی، فیلم های عاشقانه) و از این ابزارها قبل از رابطه جنسی با همسرشان استفاده کنند. این “شروع گرم” می تواند به راحت تر رسیدن به “پایان” کمک کند.

   ۲- ریلکس باشید—خیلی از خانم ها برای اینکه بتوانند به لذت جنسی برسند، نیاز به برزخ و وقفه دارند. این به خاطر آن است که فشار احساسی بر واکنش جنسی اثر منفی دارد. پس قبل از یک رابطه جنسی با همسرتان، به موسیقی آرامش بخش گوش کنید، یک حمام داغ بگیرید، یک کتاب بخوانید یا هر کار دیگری که برای ریلکس کردن شما جوابگو است. ریلکس و آرام بودن به رسیدن به ارگاسم کمک شایانی می کند.

   ۳- چیزهایی که موجب حواسپرتی می شود را از بین ببرید—خیلی از خانم ها موقع رابطه جنسی مداوم فکرشان به وظائف روزانه، نور زیاد داخل اتاق، سروصدا، وجود حیوانات داخل اتاق و از این قبیل پرت می شود. باید ببینید که چه چیزهایی موجب حواسپرتی شما می شود و آنها را از میان بردارید تا بتوانید حین رابطه جنسی خوب روی جسمتان و احساس خوبی که پیدا می کنید، تمرکز داشته باشید تا راحتتر به ارگاسم برسید.

   ۴- عصبانیتتان را خاموش کنید—داشتن رابطه جنسی با یک جوجه تیغی خیی سخت است—این احساسی است که خیی از خانم ها وقتی از دست همسرشان عصبانی هستند، حس می کنند. عصبانیت آدم ها را از هم دور می کند. برای خانم ها لازم است که قبل از هرگونه رابطه جنسی، شعله عصبانیتشان را خاموش کنند تا بتوانند صمیمانه با همسرشان رابطه برقرار کنند. اکثر خانم ها برای اینکه بتوانند از طریق دستگاه تناسلیشان با کسی ارتباط برقرار کنند، باید قبلاً ارتباط قلبی با او برقرار کرده باشند.

   ۵- نگران بدنتان و نقص های آن نباشید—کلید اصلی در واکنش پذیری به رابطه جنسی، قبول کردن و تحسین کردن بدنتان است. اگر بیش از حد دغدغه نقص های جسمیتان را داشته باشید، واکنش جنسی شما از بین می رود و به ارگاسم نخواهید رسید. به عبارت دیگر، ذهنتان جلوی واکنش بدنتان را می گیرد. یادتان باشد که اکثر مردها با یک همسر علاقه مند و مایل است که تحریک می شوند نه با یک اندام کامل و بی نقص.

   ۶- حین رابطه جنسی، تمرکز شهوانی داشته باشید—برای این منظور لازم است که ذهنتان را وارد حیطه شهوانی و جنسی کنید تا قدرت تحریک پذیری جسمیتان بیشتر شود. برای کمک به اینکار روی کارهایی که همسرتان انجام می دهد تمرکز کنید.در واقع بهترین روش نگاه کردن به کارهای همسرتان و نگاه کردن به چشمهای اوست.

   ۷- تمرکز کنید—خیلی از خانم ها بعد از تحریک شدن باید روی احساسات لذت بخش خود (به خصوص حسی که در دستگاه تناسلی خود احساس می کنند) و بیشتر و بیشتر شدن این احساسات تمرکز کنند.

   ۸- بیرون رفتن از دام “راه واقعی”—خیلی از افراد (در هر دو جنس) اشتباهاً تصور می کنند که واقعی ترین راه به ارگاسم فقط از طریق رابطه جنسی از واژن ایجاد می شود. راه های دیگر رسیدن به ارگاسم، مثل تحریک چوچوله (با دست یا زبان)، مورد علاقه این افراد نیست چون از رابطه از واژن پست تر است. این عقیده غلط باعث شده است که خیلی از خانم ها تصور کنند که دچار مشکلی هستند چون قادر نیستند از طریق رابطه از واژن یا همان راه واقعی به ارگاسم برسند. یادتان باشد، اکثریت خانم ها از طریق تحریک چوچوله یا تحریم واژن است که به ارگاسم می رسند و این هیچ اشکالی ندارد. مهم نیست که ارگاسم از چه طریق اتفاق بیفتد، آنچه اهمیت دارد اتفاق افتادن آن است.

   ۹- برای بازی هم وقت بگذارید—خیلی زوج ها رابطه جنسیشان را برای دیروقت میگذارند که بدن کششی به آن ندارد و فقط نیازمند خواب و استراحت است. اگر برای بازی کردن قبل از رابطه هم وقت بگذارید مطمئناً رابطه جنسی بسیار بهتری خواهید داشت. این مسئله به خصوص برای خانم ها اهمیت بیشتری دارد چون رسیدن ارگاسم برای آنها وقتی بدنشان پرانرژی باشد راحت از زمانی است که خسته باشند.

   * نکات جسمی ارگاسم:

   ۱- متخصص بدن خودتان باشید—مطلع شدن از وضعیت بدنتان و واکنش های آن برای رسیدن به ارگاسم خیلی از خانم ها لازم است. باید بتوانید کنترل بدنتان را داشته باشید و شخصاً واکنش های آن را بررسی کنید و بعد به همسرتان یاد بدهید که کدام نوع لمس کردن و نوازش کردن برای شما لذت بخش تر است. یادتان باشد همسرتان متخصص بدن شما نیست! شما خودتان هستید! خانم هایی که هیچ اطلاعی از بدن خود ندارند نمی دانند که از چه چیز رابطه جنسی بیشتر لذت می برند. این خانم ها معمولاً به ارگاسم نمی رسند چون نمی دانند که چه کاری به درد آنها می خورد.

   ۲- حرف هایتان را راحت بر زبان آورید—ارتباط آزاد و راحت برای ارضای جنسی بسیار مهم است چون آدم های دیگر نمی توانند ذهن شما را بخوانند. اینکه راحت حرفتان را به زبان بیاورید خیلی خوب است اما اگر دست همسرتان را حین رابطه راهنمایی کنید یا اشاراتی به او بنمایید هم موثر است. گفتگوی آزاد درمورد رابطه جنسی نیازمند اعتماد، اطمینان، احترام و توانایی ریسک پذیری است.

   ۳- مطمئن شوید که همسرتان روی کارش تمرکز دارد—اگر همسرتان موقع تحریک بدن شما مرکز فکری نداشته باشد، به هیچ عنوان به ارگاسم نخواهید رسید. پس مطمئن شوید که جز خودتان همسرتان هم روی کارش متمرکز است.

   ۴- در فشار جنسی مبالغه کنید—ایجاد کشش و فشار عضلانی حین تحریک جنسی و ارگاسم طبیعی است. این مسئله در هر دو جنس اتفاق می افتد اما در خانم ها آشکارتر است. اغراق کردن در این کشش و فشار عضلانی به تشدید ارگاسم کمک می کند.

   ۵- عضلاتتان را فشرده کنید—منقبض کردن عضلات دور واژن به آوردن خون به دستگاه تناسلی و درنتیجه ایجاد تحریک و ارگاسم کمک می کند. این عضلات همان عضلاتی هستند که موقع ارگاسم منقبض می شوند. فشردن و منقبض کردن این عضلات به تشدید ارگاسم کمک می کند.

   ۶- سرتان را آویزان کنید—آویزان کردن سر از تخت ارگاسم را تشدید می کند. در برخی از خانم ها، اینکار فشار عضلانی تحریک را چند برابر می کند.

   ۷- متفاوت نفس بکشید—تغییر الگوی نفس کشیدن هم ارگاسم و تحریک جنسی را تشدید می کند.

   ۸- خودتان هم دست به کار شوید—شما هم می توانید در کنار همسرتان بدن خود را با لمس کردن تحریک کنید. اینکار راه بسیار خوبی برای رسیدن به ارگاسم است.

   ۹- ارگاسم را تمرین کنید—تکرار و تمرین ارگاسم به تنهایی برای خانم هایی که نمی توانند کنترل خودشان را رها کنند، می تواند موثر باشد. تمرین ارگاسم به شما کمک می کند با این مسئله راحت تر شوید و استرس و اضطرابتان پایین بیاید.

   ۱۰- بالا باشید—برای خانم هایی که می خواهند با رابطه جنسی روی قدرت ارگاسم خود کار کنند، وضعیت زن بالا (زن روی مرد قرار داشته باشد) بهترین وضعیت برای رابطه جنسی برای آنها است. این وضعیت به زن این امکان را می دهد که کنترل رابطه را در دست بگیرند و درنتیجه بیشترین تحریک را داشته باشند. این وضعیت به خصوص برای خانم هایی که مسائل شخصی دارند و نیاز دارند که ازنظر جنسی کنترل کامل را داشته باشند، عالی است.

  • مشاور   میگوید:

   با سلام

   سن شما و همسرتون مهمه .و اینکه چند وقته ازدواج کردید ؟اینکه شما به ارگاسم نمی رسید رو به ایشون گفتید و در جریان هستند .وقتی رابطه شما در زمان کاملی صورت می گیرد و جس لذت ندارید باید دید ایا دخول دردناکی را تجربه می کنید یا خیر ؟و ممکنه مساله شما مربوط به سرد مزاجی باشد که هم تکنیک روانشناسی و هم داروی کمک کننده وجود دارد .ممکنه مسائل روحی و ذهنی باشد و تفکراتی که قبل از رابطه برای شما محرز می شود و درگیری ذهنی ایجاد می کند .باورهای شما قبل از ازدواج مهم است داشتن سابقه خودارضایی در هر سنی قبل از ازدواج ممکنه تاثیر گذار باشد .و تجربیات و مسائل دوران کودکی هم موثر هستند.ببنید احتمالات و فرضیه ها مختلف است که باید مراجعه کنید و بررسی شود .و درمان صورت گیرد
   امیدوارم با پیگیری جنابعالی مشکل برطرف شود

   در این مورد میتونید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
   ۰۲۱۲۲۶۸۹۵۳۴
   موفق باشید

 • وحید   میگوید:

  سلام .
  یه سری مسائلی هست که ذهن منو مشغول کرده و اذیتم میکنه :
  ۱ – اینکه چرا در ارتباط با همسرم کاهلی میکنم ؟
  ۲- چرا در زمان ارتباط جنسی با همسرم کمتر از دو دقیقه انزال بهم دست میده ؟
  ۳- چرا گاهی اوقات نعوظ آلت تناسلیم ، دوام قابل قبولی نداره ؟
  ۴- چرا هر از چند ماهی برای یک بازه زمانی مثلاً دو سه هفته ای به این عادت رو میارم که با نوک سینه هام بازی کنم ؟
  ۵- همیشه این فکر همراهم بوده که نمیدونم اندازه بیضه ها و آلت تناسلیم خوب هست یا نه ؟ (آلت تناسلیم در حالت نعوظ ۱۰-۱۲ سانت میشه و اندازه بیضه هام کمی از تخم کبوتر بزرگتر)
  ۶- دوست دارم غیر از همسرم با یه خانمی که هیکل تراشیده و آسی داشته باشه ارتباط جنسی داشته باشم .
  ۷- دوست دارم در مراودتم بت خانم ها دست بدم .
  ۸- دوست دارم بدنم و ناحیه تناسلیم مورد توجه خانم ها قرار بگیره .
  که البته همه افکار اینچنینی اذیتم میکنه و جهت کمک و رفع اینگونه افکار ، دست یاری به سوی شما دراز کردم .

  • راهنما   میگوید:

   از نظر وضع ظاهری مشکلی ندارید و حداقل طول آلت ۹ و سه دهم سانته چون طول واژن زن بیشتر از ۱۰ سانت نیست و بیشتر از این مقدار باعث اذیت و ناراحتی زن خواهد شد
   و در مورد نعوظ معمولا” وقتی مردی از اختلال نعوظ رنج می‌برد، ۳ علت بزرگ می‌تواند داشته باشد:
   • علت عضوی: یعنی فرآیند خاصی در بدن مرد سبب اختلال نعوظ شده است؛ به عنوان نمونه، بیماری قند یا دیابت می‌تواند سبب اختلال عروقی و در نتیجه، ناتوانی جنسی مردان شود. یکی از علل شایع اختلال نعوظ مردان، همین بیماری قند است.

   • علت عصبی: این گروه از اختلالات نعوظ در مردان که منشا عصبی دارند، در اصطلاح علمی، نوروژنیک نامیده می‌شوند؛ مانند فردی که دچار آسیب نخاعی (مثلا قطع نخاع) شده یا فردی که دچار بیماری ام‌اس است.

   • علت روانی: این گروه سوم از اختلالات نعوظ در مردان که منشا روانی دارند، در اصطلاح علمی، سایکوژنیک نامیده می‌شوند؛ مانند بیماری افسردگی که در این افراد، میزان شیوع اختلالات جنسی به‌طور قابل توجهی بیشتر از جمعیت عادی است.

   خود علل عضوی یا ارگانیک به ۲ دسته بزرگ تقسیم می‌شوند که عبارتند از:
   هورمونی (مانند افرادی که بیماری غدد درون‌ریز مثل تیرویید یا هیپوفیز دارند) و عروقی (مانند افرادی که دچار شکستگی لگن همراه با ضایعات عروقی می‌شوند یا افرادی که میزان چربی خون آنها خیلی بالاست). خلاصه، اختلالات جنسی انواع مختلفی دارند و بدون تشخیص دقیق، نباید فردی تحت درمان قرار گیرد و تشخیص دقیق نیز نیازمند استفاده صحیح و مناسب از اقدامات پاراکلینیک است.

  • مشاور   میگوید:

   با سلام
   در مورد سوال ۱ تا ۴ که مربوط به شرایط واقعی است که اتفاق می افتد باید گفت مشکل زود انزالی و اینکه عدم تداوم نعوظ در مردان کاملا قابل درمان و بررسی است اگر مشکل پزشکی باشد اورولوزیست به شما کمک می کند اگر مشکل روانی باشد سکس تراپ و روانپزشک با تجویز دارو و روانشناس با ارائه تکنیک ها و پوزیشن های مختلف به رفع مساله شما کمک خواهند کرد..در عین حال اگر همسر شما هم ناراضی است خب مساله مهمی است ممکنه این ها صرفا ذهنی باشند ولی همسر شما در رابطه ارضا می شود و رضایت دارد از تداوم نعوظ و …..البته بدونید در اختلالات انزال و سایر موراد عوامل روانی نقش بسیار حائز اهمیتی را دارد.
   .در مورد سایر سوالت درگیری ذهنی در مورد رابطه با فرد دیگر دست دادن به زنان و حتی نشان دادن الت تناسلی به زنان و لذت بردن و بازی با نوک سینه ها به نوعی اختلال فکری و حتی در عمل در راه رابطه جنسی سالم است و افکار مخربی که می تواند ماشی از تنوع گری جنسی یا میل جنسی بیش از حد و یا اثرات دیدن فیلم های خاص و فضا و سبک زندگی خاص باشد و یا صرفا فانتزی های ذهنی که ایجاد مشکل خواهد کرد و هر چه بیشتر به انها بها بدهید پررنگ تر خواهد شد .بهتره برای رفع این مسائل زودتر مراجعه کنید چون ممکنه به دلیل نقش زیاد این افکار به رفتارهای پرخطری دست بزنید که صدمات غیر قابل جبرانی داشته باشد

   در این مورد میتونید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
   ۰۲۱۸۸۴۱۹۸۳۲
   موفق باشید

 • پارمیدا مومنی   میگوید:

  سلام من دختری ۱۶ ساله هستم نمیدانم چرا و چه طور با یکی از همکلاسی هایم وارد رابطه شدم
  الان تبدیل به یک همجنسگرا شدم, چندین بار بار باهم سکس داشتیم
  مشکل بدتر اینجاست که موقع هایی که او نیست من به خود ارضایی روی میاورم
  چندین بار با مادرم صحبت کردم که مدرسه مرا عوض کند ولی او اصلا راضی نمیشود
  نمیدانم الان باید چی کار کنم
  من واقعا دوسش دارم و میدانم این رابطه خیلی زود باید تموم بشه
  خواهشا کمکم کنید
  بی زحمت زود جواب بدین

  • مشاور   میگوید:

   با سلام
   اینکه رابطه با همجنس رو شروع کردید هم دلایل روحی داره و هم شرایط محیطی اجتماعی که باید به انها توجه شود .
   بهتره زودتر مراجعه داشته باشید داشتن رابطه با هم جنس در این سن باعث میشه که بعدا در روابط اینده دچار مشکل شوید و چون رابطه تجربه شده خب شاید طبیعی باشد که مشکل خودارضای ی وقتی اون رابطه نباشه و سطح تنش افزایش پیدا کند به وجود می اید .خودارضایی بیشتر در مواقع استرس برای فرد به وجود می اید و بیشتر از اینکه لذتی برای فرد داشته باشد با احساس گناه شدید فرد مواجه خواهد شد و مشکلات جسمی و روحی بسیاری را به وجود می اورد امیدوارم پیگیری کنید چون مشخص نیست شروع این مسائل جنسی و درگیری ها از چه زمانی بوده و شرایط خانوادگی چگونه است ؟

   در این مورد میتونید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
   ۰۲۱۸۸۴۲۲۴۹۵
   موفق باشید

 • امید   میگوید:

  سلام من امید ، ۳۸ ساله و متاهل از تهران هستم
  از نظر خودم مشکلات روحی روانی زیادی دارم ، علیرغم اینکه ممکنه در زندگی اجتماعی بعضیا البته بعضیا که باهام ارتباط صمیمی و مستقیم ندارن متوجه این موضوع نشن
  کاش امکانی وجود داشت تا سوالمو خصوصی بپرسم ، چون حتی از خونده شدنش توسط دیگران خجالت میکشم
  اولین مشکلم، تمایل خیلی زیاد به خود ارضایی “طولانی مدت (چندین ساعت)” از طریق سایتهای اینترنتیه که خیییییلی وقته درگیر این موضوع هستم ، منظورم از خیلی وقت ، خیلی زیاده ، شاید نزدیک به ۲۰ سال ، و متاسفانه نه تنها نمیتونم این کارو ترک کنم بلکه حتی مشکلات خیلی خیلی زیادی تو زندگیم بوجود آورده
  از جمله: اولیش تعارضات شخصیتی ، سر دردهای شدید و مکرر ، ضعیف شده چشم هام ، دردهایی در نواحی زیر شکم و… (این موضوع و مشکلاتی که برام ایجاد کرده و تمومی نداره و مدتهاست ادامه داشته و داره بسیار بیشتر از اینهاست که بتونم با نوشتن کاملا توضیحش بدم ، راستش پیش مشاور هم زیاد رفتم ، راجع به موضوعات زیادی حرف زدم اما متاسفانه از روی خجالت و شرمندگی هیچوقت نتونستم این موضوعات رو به صورت حضوری با مشاور و.. درمیون بذارم ، در کل خیلی مفصله)
  دومین مشکلم (حتی با اینکه متاهل هستم)، خیلی خیلی باید ببخشید (با عرض شرمندگی ، ولی چیزیه که سالهاست داره اذیتم میکنه و همیشه خودمو کنترل کردم) و اون اینکه ؛ علاقه به خوردن آلت مردونه که البته هیچوقت اینکارو نکردم ، اما فکرش همیشه آزارم میده ، همیشه درگیرشم ، نمیدونم دارم چیزی رو در خودم میکشم یا اصلا اشتباه فکر میکنم ؟ من از وقتی که میشد با یاهو مسنجر چت کرد درگیر چند رابطه سافت بودم ، که همشون همون روز اول تموم شد (هیچ کدوم به هیچ جور رابطه سکسی نرسید) ولی همیشه تاثیراتش در زندگی اذیتم کرد ، یه جور دوگانگی یا چندگانگی در من بوجود آورد..
  سوم اینکه در واقع این دو مشکل به عنوان فقط دو تا از مشکلات زندگیم ، تاثیر بسیار زیاد و بدی در زندگی فعلی یعنی بع از تاهل و رابطه زناشوییم گذاشتن ، من الان صاحب یک بچه هستم
  ولی واقعا از نظر روحی روانی بسیار در شرایط بدی قرار دارم
  اصلا تمرکز ندارم ، همیشه احساس خستگی دارم ، سر دردهای بد و پشت سر هم ، زندگیمون پر از تنش و اختلافه ولی من نمیخوام با تمام این حرفها از هم بپاشه…
  و…
  و…
  و…
  ممنون از سایت خوبتون ، امیدوارم کسایی که میخونن در وحله اول منو ببخشن و بعدم لااقل بتونه تجربه ای باشه تا هیچوقت سراغ “اینترنت” بخاطر همچین مسایلی نرن
  واقعا به نظر من مثل اعتیاد و حتی شاید بارها بدتر از اون باشه
  حتی تناقضات و تمایلات غلط ناموسی در آدم بوجود میآره ، کما اینکه من هم درگیرشم و بعد از گرفتن جوابهام ، درباره این موضوعات و موضوعات دیگری سوالات زیادی دارم.
  بازم ممنون و شرمنده

  • مشاور   میگوید:

   با سلام
   ممنون که ما رو امین دونستید و مساله رو مطرح کردید ولی باید بدونید که این مشکلات یعنی خودراضایی درگیری نسبت به رابطه جنسی با هم جنس خودش نوعی اختلال است که باید درمان شود و خودتون دارید عوارض اون رو می بینید .بهتره زودتر مراجعه داشته باشید شما قراره برید که این مسائل حل شود پس جای خجالت نیست ممکنه برای هر کس پیش بیاید .و فقط شما درگیر این ماجرا نیستید اتفاقا در این روزها خیلی از افراد درگیر این مسائل شده اند که شاید دلایل مشخصی داشته باشد و بیشترین فردی که ضرر می بیند قب از همسر شما خود شما هستید .چون درگیری های ذهنی بر رابطه جنس سالم شما اثر منفی خواهد داشت .
   اصلا نگران نباشید که چطور مطرح کنید به هر حال هر کسی در زمینه ای مشکل دارد و شما هم در حیطه جنسی دچار مشکل هستید.
   .امیدوارم به زودی مرتفع شود .
   در این مورد میتونید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
   ۰۲۱۸۸۴۲۲۴۹۵
   موفق باشید

 • رز   میگوید:

  سلام فرارسیدن ماه مبارک رمضان را تبریک عرض می کنم.من در دوران عقدم همسرم عمل دخول را البته نه کامل انجام داده آیا باعث حاملگی میشود؟با کاندوم چطور؟
  لطفا کمکم کنید استرس دارم.

  • راهنما   میگوید:

   اگر با کاندم باشه و ترشحات به واژن شما نرسیده باشه چنین احتمالی وجود نداره ولی تماس مستقیم میتونه گاها” باعث حاملگی شود

 • ناهید   میگوید:

  با سلام
  بنده فرزند دختر ۷ماهه دارم که بعد از زایمان همسرم به شدت به من بی میل شده و در این مدت فقط ۲یا ۳بار رابطه داشته ایم.
  چون من نمیتوانم دارو مصرف کنم از کاندوم استفاده میکنیم و همسرم میگوید لذت نمیبرد.
  چندین بار شروع کننده رابطه من بودهام اما چند مدت است منتظرم تا شاید او به من تمایل پیدا کند اما هیچ میلی به من ندارد. احساس میکنم درگیر خودارضایی شده است. به شدت ناراحتم همسرم زودانزالی هم دارد.
  لطفن راهنمایی کنید.

  • مشاور   میگوید:

   با سلام
   اگر فکر می کنید ایشون خود ارضایی می کنند می تونه دلیلش عدم رابطه در دوران بارداری و منع های ان و حتی تغییر شکل بدنی خانم ها بعد از زایمان باشد البته اینکه قبل از زایمان چقدر ارتباط داشتید هم اهمیت دارد .اگر صرف استفاده از کاندوم باعث عدم لذت ایشون است و همین عدم تمایل ایجاد کرده می تونید از روش پیشگیری طبیعی استفاده کنید و روش هایی که با مراجعه برای شما توضیح داده خواهد شد و البته احتمالات دیگری برای این عدم تمایل وجود دارد که بهتره در مراجعه حضوری بررسی شود .امیدوارم به زودی مشکل برطرف شود منتهی باید با ایشون راجب این مساله صحبت کنید و نظرشون رو بخواهید چون تمایل جنسی چیزی نیست که فرد به خصوص در مردان تحمل پذیری بالایی ایجاد شود مگر اینکه مردی خودش دچار مشکل جسمی شده باشد که همین مساله باعث کاهش تمایل شده باشد.
   در این مورد میتونید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
   امیدوارم مشکل برطرف شود.
   ۰۲۱۲۲۶۸۹۵۳۴
   موفق باشید

 • علی   میگوید:

  سلام خسته نباشید.میگم نامزدم باکره هست.
  از عقب رابطه داشتیم.ترسیده که منی ریخته باشه
  رو واژن.واسه اطمینان قرص اورژانسی خورد.
  الان بعد از دوروز بدنش گر گرفته و خوابش
  نمیبره.سه روز دیگه هم قاعدگیش شروع
  میشه.میخاستم بدونم ایا احتمال بارداری هست
  .و این کم خوابی و گرگرفتگی علائم چی میتونه باشه
  ممنون میشم اگه جوابم رو بدید.

  • راهنما   میگوید:

   تست بتای بارداری در یک از آزمایشگاههای تشخیص طبی بدید تا ۱۰۰ درصد اطمینان حاصل کنید

 • دختر۳۲   میگوید:

  سلام جدیدا حس میکنم هنگام عادت ماهانه لخته های خون به راحتی پیایین میان. قبلها اینطور نبود. یعنی چ مشکلی پیدا کردم؟؟ دختر ۳۲ ساله و مجردم.ممکنه از بالا رفتن سن باشه؟؟؟ طبیعیه یا نه؟؟؟
  تشکر

  • مشاور   میگوید:

   با سلام در مورد خون عادت ماهانه اگر به صورت لخته ای است حالت غیر طبیعی ندارد و نورمال است منتهی اگر این لخته ها نسبت به قبل بیشتر است و ابعاد بزرگ تر باید به پزشک زنان مراجعه کنید البته می تونه علت ضعف جسمی و کم خونی باشد و همچنین شرایط استرس زا هم موثر هستند .که خودتون باید این موراد رو پیگری و بررسی کنید ولی به طور کل خود افزایش سن برای همه افراد تغییر در چرخه قاعدگی ایجاد نمی کند مگر شرایط جانبی مثل ضربه دیدن کمر و مورادی که مطرح کردم باعث این مساله باشد امیدوارم زودتر پیگیری کنید و سلامت باشید

 • مجتبی   میگوید:

  سلام.میخوام ببینم راه حلی واسه بزرگتر وکلفت تر شدن الت هست.

  • مشاور   میگوید:

   با سلام
   جراحی]

   وجود تبلیغاتی نظیر این در مناطق عمومی آفریقای جنوبی متداول است.
   چندین جراحی وجود دارد که همگی خطر عوارض مهمی را با خود دارند. دومین مشاوره بین‌المللی در مورد اختلالات جنسی به این نتیجه رسیده است که:

   اکثر مردان زمانی که در مورد نتیجه و خطرات عوارض احتمالی جراحی به درستی مطلع می‌شوند دیگر تمایلی برای انجام آن از خود نشان نمی‌دهند.

   انجام عمل‌های جراحی بوسیله جراحان فاقد مجوز می‌تواند به عوارض جدی منجر شود.

   قرص‌ها و مکمل‌ها]
   شامل قرص‌ها، مکمل‌ها و پمادهایی است که به وفور در سطح اینترنت معرفی و ارائه می‌شوند. این در حالی است که برخی از این محصولات حاوی مواد مضر بوده؛ بسیاری از جهت ایمنی و عوارض جانبی آزمایش نشده؛ و مؤثر بودن هیچ‌کدام از این محصولات اثبات نشده است.

   روش‌های فیزیکی]
   شامل انواعی از روش‌های فیزیوتراپی است که به منظور افزایش حجم آلت تناسلی انسانی انجام می‌شوند. تا به امروز، اثربخشی هیچ‌کدام به طور علمی ثابت نشده است. به طور کلی، این روش‌ها با کش آوردن، کشیدن با استفاده از وزنه‌های کوچک، یا افزایش جریان خون/فشار خون در آلت سر و کار دارند. همپوشانی قابل توجهی میان روش‌های طراحی شده برای افزایش اندازه آلت و روش‌های طراحی شده برای کسب دیگر اهداف مرتبط نظیر بازگردانی توانایی جنسی، افزایش مدت نعوظ، یا بهبود اوج لذت جنسی وجود دارد.

   پمپ آلت]
   پمپ آلت استوانه‌ای است که بر روی آلت نصب می‌شود همراه با یک پمپ دستی یا موتوری برای ایجاد یک خلاء نسبی در اطراف آلت به منظور مکش برای کشیدن خون به داخل آلت. طرح‌های مختلفی از پمپ‌های آلت به وسیله کارخانه‌های سازنده پمپ آلت تناسلی ارائه شده است. هنگامی که فضای خلاء افزایش پیدا می‌کند؛ فشار داخل رگ‌های خونی آلت تناسلی نیز افزایش می‌یابد؛ خلاء بیش از اندازه موجب آسیب‌های عروقی می‌شود. پمپ‌های آلت ممکن است برای غلبه موقت بر اختلال نعوظ مورد استفاده قرار گیرد؛ اما علاجی صورت نمی‌گیرد: یک حلقه همانند شریان‌بند باید برای حفظ خون محصور شده در آلت به کار رود؛ در غیر اینصورت نعوظ فوراً فروکش می‌کند. پمپ‌ها حتی اگر آسیب عصبی یا عروقی مانع از نعوظ طبیعی باشد ممکن است اثربخش باشند؛ اما استفاده طولانی مدت و بیش از اندازه (ساعت‌ها) منجر به آسیب‌های دائمی خواهد شد بطوری که پمپاژ افراطی می‌تواند موجب ترکیدن رگ‌های خونی و پدید آمدن حالت تاول مانند بشود.

   اثربخشی پمپ آلت برای افزایش حجم دائمی آلت توسط آقایان کاظم، حسینی و علیزاده مورد بررسی قرار گرفت. آن‌ها ۳۷ مرد با آلتی کوتاه‌تر از ۱۰ سانتی‌متر را مورد مطالعه قرار دادند و تغییر قابل توجهی در طول آلت آن‌ها پس از استفاده از پمپ آلت برای ۶ ماه مشاهده نکردند اگرچه در ادامه ۳۰ درصد با این متد رضایتمندی مشاهده شد. در نتیجه مقاله این گونه اظهار شد که درمان با فضای خلاء متد مؤثری برای افزایش طول آلت نیست؛ اما برای بعضی مردان رضایتمندی جسمی ایجاد می‌کند.

   در ایالات متحده آمریکا، پمپ‌های آلت می‌توانند با مراقبت‌های پزشکی پوشش داده شوند اگر ضرورت پزشکی وجود داشته باشد. پمپ‌ها در درمان موفقیت‌آمیز مردان مبتلا به بیماری پیرونی که موجب کوتاهی غیرمعمول و انحراف آلت تناسلی می‌شود؛ مورد استفاده قرار گرفت. مطالعه‌ای بر روی ۳۱ بیمار که بوسیله دپارتمان اورولوژی در بیمارستان سنت پیتر و انستیتو اورولوژی در لندن انجام شد به این نتیجه رسید که به لحاظ بالینی و آماری بهبود قابل توجهی در طول آلت، زاویه انحنا، و درد پس از ۱۲ هفته استفاده از پمپ خلاء ایجاد شد. در این مطالعه، افراد مورد مطالعه دارای پیرونی دو جلسه ده دقیقه‌ای در هر روز برای دوازده هفته از پمپ استفاده کردند. در تقریباً یک سوم افراد تحت مطالعه به طور میانگین ۰٫۵ سانتی‌متر (۰٫۲۰ اینچ) افزایش طول آلت مشاهده شد. این افزایش اندازه در این مطالعه یک عارضه جانبی غیرمنتظره بود و نه یکی از اهداف در نظر گرفته‌شده برای آن.

   اکستندر]
   دستگاه اکستندر مگنت دار یا کشنده آلت وسیله‌ای است که بر اساس کشش عمل می‌کند. این وسیله متشکل از یک حلقهٔ پلاستیکی است که به دو میلهٔ دینامیکی متصل است. در بالای این دو میله یک ساپورت پلاستیکی همراه نوار سیلیکونی تعبیه شده است. نوار سیلیکونی گلانس آلت (کلاهک آلت) را در قسمت خاص خود نگه می‌دارد. دستگاه اکستندر یک نیروی تدریجی و مداوم حدود ۶۰۰ تا ۱۵۰۰ gr/cm2 را به مقطع آلت وارد می‌کند که این نیروی کشش باعث تحریک در جهت تطابق و رشد لیگمان‌های نگهدارنده و corpus cavernosum و بقیه بافت‌های آلت می‌شود.

   با گیره نگه داشتن[ویرایش]
   با گیره نگه داشتن یک روش پرمخاطره و خطرناک است. هدف با گیره نگه داشتن افزایش اندازه آلت با استفاده از یک وسیله تنگ شونده نظیر بند کفش، گیره کابل، یا حلقه آلت به منظور جلوگیری از خروج خون از آلت است. دستگاه محکم در قسمت پایه آلت نعوظ شده بسته می‌شود؛ و فرد مشغول کنترل ارگاسم (دیر انزالی) می‌شود. حلقه آلت فلزی خطرناک است چرا که خون محبوس شده در آلت می‌تواند برداشتن حلقه را بدون مداخله اورژانسی نظیر قطع عضو یا اره کردن حلقه ناممکن کند. نگه داشتن با گیره می‌تواند منجر به آسیب فاجعه‌بار دائمی به آلت تناسلی شود.

   جلکینگ]
   جلکینگ یک روش فیزیوتراپی است. هدف این روش افزایش طول آلت به طور طبیعی از طریق افزایش فشار و جریان خون در آلت است. این روش با لمس مکرر آلت طی یک حرکت فشاری از پایه آلت به سمت کلاهک آن انجام می‌شود؛ دستگاه‌هایی هم برای کسب همین تأثیر تولید شده‌اند. این حرکت ممکن به عنوان «شیردوشی» هم شرح داده شود.

   بر اساس مقاله‌ای از مجله BJUI، این روش منشاء عربی دارد؛ و واژه‌ای عربی در ارتباط با شیردوشی گاهی اوقات به عنوان ریشه لغوی آن ادعا می‌شود؛ هرچند این نکته قابل مناقشه بوده و ریشه واقعی این اصطلاح نامشخص باقی می‌ماند.

   با این که حکایات بسیاری مدعی موفقیت این روش از طرف طرفداران آن مطرح می‌شود؛ هیچ مدرک پزشکی‌ای برای اثربخشی آن وجود ندارد. علاوه بر این، کریستوفر ونجک، روزنامه‌نگار حوزه پزشکی گفته است که «این ادعا که این روش حفره‌های آلت را که با خون پر می‌شوند؛ وادار به نعوظ بیشتر کند… به لحاظ بیولوژیکی معقول به نظر نمی‌رسد». به طور مشابه، سو جوهانسون توضیح می‌دهد که جلکینگ نمی‌تواند آلت را بزرگ کند؛ هر چند بعید به نظر می‌رسد که هیچ آسیب جدی‌ای ایجاد کند.

   اگر چه این روش از بسیاری از دیگر روش‌های رادیکال‌تر برای افزایش طول آلت تناسلی ایمن‌تر قلمداد شده است؛ اما در صورت انجام ناصحیح، به طور بالقوه می‌تواند منتج به جراحت رگ‌های خونی، تشکیل زخم، درد، انحراف، و حساسیت زدایی از آلت تناسلی شود.

   جامعه و فرهنگ[]
   در ویتنام، بسیاری از مردان ویتنامی اقدام به افزایش طول آلت تناسلی خود با تزریق سیلیکون مایع به آلت‌شان می‌کنند؛ و متعاقباً از عوارضی نظیر عفونت، بافت‌مردگی، تومور، ورم، و دیگر بدشکلی‌ها و از دست دادن توانایی آمیزش رنج می‌برند و می‌بایست در بیمارستان بستری شوند.

   در این مورد میتونید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
   دفتر سعادت آباد:
   ۰۲۱-۲۲۳۵۴۲۸۲ خط ویژه

 • گلنار   میگوید:

  سلام وقت بخیر ، من ازدواج موقت کردم ، خیلی گرم مزاجم ، هنوز به دخول نرسیده ، بعد ماه رمضان دخول انجام میشه ، اما می ترسم به ارگاسم نرسم ، گرم مزاج هستم …چه کارها یا خوراکی هایی برای به ارگاسم مفیده ؟ بعد از نزدیکی چه نوشیدنی ها یا خوراکی هایی مفیده ؟ با تشکر

  • مشاور   میگوید:

   با سلام در مورد ارگاسم قطعا هر جایی سرچ کنید اصولا غذاهای گرم تحریک کننده تر و به بهبود رابطه جنسی کمک خواهند کرد و در مورد اینکه بعد از رابطه کاملا شخصی از فردی به فرد دیگر تفاوت دارد شاید در ازدواج موقت مساله مهم روش های پیشگیری و رعایت بهداشت جنسی باشد که باید توجه داشته باشید برای اینکه بعدا دچار مشکل نشوید .و در مورد ارگاسن بعضی ها درک درستی ندارند و لذتی وصف نشدنی را تصور می کنند وقتی به ان نمی رسند دچار مشکل می شوند در صورتی که ارگاسم یا اوج لذت جنسی یعنی در رابطه درست و دلخواه دو نفر هر دو نفر به مرحله رهایی از تنش و اصلاحا خلا می رسند .کاملا بدون تنش و ارامشی که برای هر دو نفر به وجود می اید .و به نوعی تخلیه انرزی محسوب می شود
   موفق باشید

 • رز   میگوید:

  یه سوال دیگه علامت منی در یک خانم چیه؟ من گاهی بدنم در حین رابطه شل میشه ولی نه کاملا. متوجهم که هنوز تارسیدن به اوج راه دارم(می تونم بیشتر هم لذت ببرم).مایعی که اون موقع از من خارج مبشه منی است؟اصلا متوجه جهش هم نمیشم.یک مایع بی رنگ و چسبنده ای از من ترشح می شود.

  • مشاور   میگوید:

   با سلام به طور کل بی حس شدن بدن در حین رابه جنسی و خروج ماده بی رنگ همان منی در زنان است که در شرایط اوج لذت اتفاق می افتد .حال ممکن است به معنای ارگاسم نباشد ولی در هر حال این مایع در رابطه جنسی و یا در افرادی که دچار خود ارضایی هستند از بدن خارج می شود .در مورد اینکه قرار گرفتن الت مشکلی ایجاد می کند یا خیر اگر نگران بارداری هستید باید بدونید بارداری صرفا باید براساس دخول و ریخته شدن اسپرم در رحم زن در رابطه کامل باشد و یا در هر حال به نحوی که احتمال ورود منی مرد به بدن زن داده شود حالا به هر روشی .در غیر این صورت صرف مالش و قرار گرفتن الت مرد مساله ای ایجاد نخواهد کرد .و نگران کننده نیست .
   موفق باشید

 • زهرا   میگوید:

  م ببخشید من مدتی قبل درخواب خودارضایی میکزدم حتی خواهرانم منو بیدار میکردند بعد که متوجه شدم ترک کردم اما نامزد هستم و مجدد تحریک و نتونستم جلوی خودم را بگیرم و مجدد اینکارو انجام دادم و متاسفانه بعد چند قطره خون و لکه دیدم اما چیزی داخل واژن نکردم میخواستن یدونم ایا پرده من اسیب دیده البته نوزدهم اینکار رو کردم و سی و یکم تاریخ پریودیم هست،از طرفی چند قطره خون دیدم بعد از چنددساعت مایع چسبناک که قبلا بصورت سفید میدیم حالا قهوه ای شده بود و بعد از چند روز یه لکه قهوه ای مثل اولیندبار که پریود شدم ،مثل سگ پشیمونم فقط ص پرده ام صدمه دیده ،اما من چیزی داخل واژن نکردم ،فقط با پتو بوده ،کاری میشه کرد ؟

  • مشاور   میگوید:

   با سلام دوست عزیز ازاینکه بدون داخل شدن شی پرده اسیب ببیند بعید است مگر اینکه فشار وارده زیاد باشد منتهی لکه خون هم احتمال پریود بودن را مطرح می کند که قبل از شرایط بروز کرده و همچنین رگه ای خونی که حاصل اسپاسم هستند.و نگران نباشید البته می توانید با پزشک زنان هم مشورت داشته باشید .تا نگرانی کاملا مرتفع شود منتهی بسته به نوع پرده شما و دفعات خودارضایی دارد .امیدوارم مشکل مرتفع شود.

   در این مورد میتونید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
   دفتر سعادت آباد:
   ۰۲۱-۲۲۳۵۴۲۸۲ خط ویژ

 • رز   میگوید:

  سلام در دوران عقد چند بار همسرم دخول کرده به علت جهل. من هم خیالم راحت بوده که تا پرده است هیچ اتفاقی نمی افتد همسرم اظهار می کرد من اصلا پرده ای حس نمی کنم.من نمی دونستم که چند نوع پرده داریم.
  اکنون ۵روز از زمانی که وقت عادتم بوده گذشته ولی هنوز پریود نشدم.
  از زمانی که همسرم دخول داشته هم کمتر از یکماه می گذرد.
  اصلا از دخول تا بارداری چقدر طول می کشد؟
  به نظرشما چکار کنم که از احتمال بارداری جلوگیری شود.چه کنم که خیالم راحت بشه که اتفاقی نیفتاده؟
  خیلی نگرانم کمکم کنید.
  در پایان از همه جوانان خواهش می کنم مثل من بی اطلاع از همه چیز وارد رابطه نشوند و اطلاعات خود را تا جایی که می توانند بالا ببرند

  • مشاور   میگوید:

   با سلام
   دوست عزیز شروع بارداری براساس سیکلس از اخرین دوران پریودی شماست و چون یک ماه گذشته اکنون خوردن قرص و ..فایده ای ندارد و اگر باردای باشد که البته ۵ روز تاخیر دلیلی براین قضیه نیست باید توسط پزشک و ازمایش مشخص شود حتی به چک هایی که در دسترس است صرفا اکتفا نکنید .
   و نگران هم نباشید درسته در دوران عقد هستید ولی کار غیر شرعی صورت نگرفته و متاسفانه جو و عرف جامعه دغدغه هایی را ایجاد کرده است .
   امیدوارم مشکل خاصی نبوده باشد .

 • محسن   میگوید:

  با سلام و خسته نباشید و تشکر از سایت خوبتون
  من حدود ۱۲ ساله ازدواج کردم و همسرم نصبت به مسایل جنسی بسیار سرد هست و در هر رابطه که شاید در ماه یکبار اتفاق بیفته احساس می کنم همسرم اذیت میشه و اینکار باعث ایجاد زود انزالی در من شده.به طوری که نیاز شدید به رابطه را دارم و برخی مواقع خود ارزایی می کنم.می ترسم برام مشکل ساز بشه. برای رفع این مشکل چی پیشنهاد می کنید. ضمنا ۲فرزند هم دارم .ممنون از شما

  • راهنما   میگوید:

   در این مورد میتونید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
   ۰۲۱-۲۲۳۵۴۲۸۲

   معمولا زن‌ها موقع ازدواج سردمزاج نیستند و سردمزاج ازدواج نمی‌کنند، بلکه پس از ازدواج به دلایل سرد و کم‌میل می‌شوند. بسیاری از سردمزاجی‌ها مربوط به سال‌های اول ازدواج است. زن و شوهر در اوج گرمی اول ازدواج هستند که به تدریج احساس می‌کنند سردی به فضای زندگی آنان رخته کرده و زندگی‌شان دیگر آن طراوت و حرارت قبلی را ندارد و از زندگی با یکدیگر لذت نمی‌برند. زن احساس می‌کند چه آرزوها و رویاهایی را در ذهن خود می‌پروانده است ولی پس از گذشت مدت زمانی نه‌چندان زیاد جای آنها را در زندگی خود خالی می‌بیند. شاید بتوان گفت تمام سردمزاجی خانم‌ها در یک جمله خلاصه می‌شود که به نظر می‌رسد باورش برای مردها سخت باشد. اما واقعیت این است که :«منشا غریب به اتفاق سردمزاجی خانم‌ها همسران‌شان هستند.» این جمله یک واقعیت است، مگر اینکه خلاف آن ثابت شود. علت این است که زن‌ها انسان‌های بسیار پیچیده‌ای هستند. البته آقایان هم پیچیدگی‌هایی دارند ولی قابل مقایسه با خانم‌ها نیستند.

   بررسی‌ها نشان می‌دهد که عدم‌آگاهی خانم‌ها و مردان درباره تفاوت‌های یکدیگر و نداشتن درک متقابل از هم ، منشا بسیاری از سردی‌های خانم‌ها در زندگی زناشویی است. برخی از افراد هم به دلیل غروری که دارند حاضر نیستند در مورد همسرشان اطلاعاتی کسب کنند اما بهتر است این افراد بدانند که در صورت نداشتن آگاهی کافی از چگونگی ارتباط با همسرشان ، اولین فردی که ضربه می‌خورد خودشان هستند.

   تصور کنید که یک وسیله برقی تازه مانند پلوپز را خریده و به خانه آورده‌اید. دستگاه زیاد پیچیده‌ای نیست و کلیدها و چراغ‌هایی روی بدنه آن وجود دارد. شاید در نگاه اول ندانید که باید با این دستگاه چطور برخورد کنید و روش استفاده از آن بسیار گیج‌کننده به‌نظر برسد اما هر دستگاهی کاتالوگ دارد. وقتی بروشور‌ها را مطالعه می‌کنید و نسبت به این دستگاه آگاهی‌هایی به‌دست می‌آورید، یاد می‌گیرید که چطور باید با آن برنج بپزید. اگر با عجله و بدون مطالعه بروشورها، سراغ دستگاه بروید و با آن غذایی آماده کنید، ممکن است غذای شما بسوزد یا حتی خوب از آب در نیاید. شاید هم به دلیل نداشتن آگاهی به دستگاه آسیب برسانید. در صورتی‌که دستگاه شما آسیب ببیند فکر می‌کنید مقصر شما هستید یا دستگاه؟ کدام را باید سرزنش کنید؟ شاید هم تقصیرها را به گردن سازنده دستگاه بیندازید.

   در مورد زن و مرد هم موضوع این چنین است. انسان اشرف مخلوقات است و یکی از پیچیده‌ترین خلفت کره زمین محسوب می‌شود. . چگونه می‌شود ما برای استفاده از تجهیزات الکترونیکی خود را ملزم به مطالعه کاتالوگ آن می‌دانیم ولی برای حساس‌ترین و بزرگ‌ترین و پرمسوولیت‌ترین تصمیم زندگی خود که همان ازدواج است حاضر نیستیم کاتالوگ همسر خود را بخوانیم و در مورد چگونگی رفتار و ارتباط صحیح با وی اطلاعات خود را بالا ببریم و آموزش‌های لازم را کسب کنیم. به عبارتی باید بگوییم که ما ازدواج و همسر گزینی را از یک موبایل خریدن هم ساده‌تر گرفته‌ایم. وقتی اطلاعات زوج‌ها در زمینه شناخت کافی نباشد و تفاوت‌ها را فقط در ظاهر جسمانی ببینند،‌ کم‌کم سردی‌ها در زندگی مشترک شروع می‌شوند. کمتر پیش می‌آید که ازدواجی از همان ابتدا بر پایه دروغ شکل گرفته زن علاقه‌ای به ازدواج نداشته باشد و با بی‌میلی و سردی به آغاز زندگی مشترک خود بله گفته باشد. بلکه رفتارهای ناسالم پس از ازدواج است که به تدریج در زندگی زناشویی شکل می‌گیرند و موجبات بی‌میلی و سردی خانم‌ها را فراهم می‌کنند.

   وقتی همسران تفاوت‌های یکدیگر را به خوبی بشناسند، سردی‌های کمتری پیش می‌آید. این تفاوت‌ها دو دسته‌اند. گروهی ازتفاوت‌ها عمومی هستند و دسته‌ای دیگر به تفاوت در ارضای نیازهای جنسی و عاطفی مربوط می‌شوند. وقتی یک مرد نتواند همسرش را خوب بخواند، زن احساس بی‌میلی پیدا می‌کند. مردها باید بدانند که زن‌ها از طریق حرف‌زدن با فشارهای درونی‌شان کنار می‌آیند. وقتی زن و شوهر مشغول صحبت هستند خصلت مردها این است که با حداقل کلام، حداکثر نتیجه را به‌دست می‌آورند. به عبارتی طبیعت مردها این است که فکر می‌کنند اگر حرفی نداریم، لزومی ندارد حرف بزنیم.

   اما زن‌ها از راه صحبت‌کردن ارتباط برقرار می‌کنند. وقتی مردها تحت فشار و استرس درونی قرار می‌گیرند، بیشتر تمایل دارند که با خودشان خلوت کنند و در تنهایی به آرامش برسند. گاهی در ظاهر تلویزیون می‌بینند و روزنامه می‌خوانند اما از این راه می‌خواهند خودشان را آرام کنند و با مشکل خود کنار آیند. در همین زمان ممکن است برای همسرشان مشکلی پیش آمده باشد و درست در زمانی که زن می‌خواهد حرف بزند، شوهرش حوصله شنیدن حرف‌های او را ندارد. اگر زن و مرد نیازها و تفاوت‌های یکدیگر را بشناسند رفتارشان را طوری هماهنگ می‌کنند که هم فشارها استرس‌های زن کم شود و هم اینکه مرد به آرامش برسد. در غیر این‌صورت به هر دو فشار می‌آید، عصبی می‌شوند، دعوا می‌کنند و گوشه‌گیری‌ها آغاز می‌شود. همه اینها مقدمه سردی در زندگی است.

   اگر مردها بدانند که صحبت‌کردن با یک زن چقدر اهمیت دارد و تا چه حد به نفع خودشان است، از آن استقبال می‌کنند. وقتی که زن و مرد باهم صحبت می‌کنند و زن می‌داند که در این مدت همسرش باتمام وجود به حرف‌هایش گوش می‌دهد، حواسش جای دیگری نیست، به حرف‌های او توجه دارد، صحبت‌هایش را تجزیه و تحلیل نمی‌کند و به دنبال نتیجه‌گیری نیست و حتی زن را با گفتن کلماتی تشویق می‌کند تا بیشتر حرف بزند ، در این‌صورت ارتباط عاطفی عمیقی بین همسران شکل می‌گیرد که می‌تواند لذت رابطه جنسی را به همراه داشته باشد.

   بعضی از شوهران ممکن است فکر کنند رابطه جنسی در وضعیت خستگی و استرس در زن به رفع آنها کمک می‌کند که برداشتنی کاملا اشتباه است (هرچند ممکن است در مورد مردان چنین باشد) در این موارد بهترین گزینه برای آرام‌شدن و از بین‌رفتن خستگی زن صحبت‌کردن با همسر است. برای بسیاری از خانم‌ها صرف بیان استرس‌های روزانه‌شان باعث آسودگی می‌شود و فقط پس از آرامش یافتن زن است که ممکن است فعالیت جنسی برایش قابل قبول یا لذت‌بخش باشد.

   گاهی پیش می‌آید که خانم‌ها خاطرات گذشته را مرور می‌کنند و درباره وقایعی حرف می‌زنند که در گذشته اتفاق افتاده است. بعضی‌وقت‌ها این صحبت‌ها برای مردها خوشایند نیست. مرد نمی‌داند که در چنین شرایطی هدف زن تحقیر و نیش و کنایه‌زدن به شوهرش نیست. ساختار مغز مردها به گونه‌ای است که اگر مشکلی از گذشته داشته باشند، این مشکل را جایی در مغزشان بایگانی می‌کنند و با آن کاری ندارند، مگر اینکه بخواهند آن را از بایگانی خارج کنند. در نتیجه زمانی که مطلبی در مغزشان ذخیره شده، در آرامش هستند و با آن موضوع کاری ندارند اما طبیعت زن‌ها این‌گونه نیست. در مغز آنها جایی برای بایگانی خاطرات گذشته وجود ندارد. مطالب در ذهن‌شان می‌چرخد تا وقتی درباره آن حرف نزنند، آرام نمی‌شوند. بنابراین آن را با همسرشان درمیان می‌گذارند که همراه، مونس و همدم زندگی‌شان است. در این شرایط مرد به اشتباه فکر می‌کنند که زن می‌خواهد او را تحقیر کند و یا آن حادثه منفی را مرتب به رخ او بکشد. اگر مردها بدانند که این کار به آرامش همسرشان تا چه کمک می‌کند، از آن استقبال می‌کنند و در نهایت به این نتیجه می‌رسند چه زن گرم و بانشاطی دارند.

   وقتی زن و شوهری برای درمان بی‌میلی جنسی و سردی در زندگی به درمانگر مراجعه می‌کنند نکته مهم این است که زوج‌ها باهم مورد بررسی قرار می‌گیرند. ممکن است سردی در رابطه زناشویی در زن ظاهر شود اما عامل اصلی بروز مشکل در مرد یا هر دو نفر باشد. معمولا اختلافات و اختلالات زناشویی از نوعی نیستند که امروز در زندگی بروز کنند و روز بعد زوج برای درمان به درمانگر مراجعه کنند. مشکلات اغلب روند کند و آهسته دارند که گاهی عامل اصلی در پشت شاخ و برگ‌های پدید آمده خود را مخفی می‌کند. در واقع ممکن است که زوج‌ها ماه‌ها با با مشکلات خود کنار بیایند و تا زمانی که در زندگی‌شان بحران، مشکلات جدی، قهر و دعوا پیش نیاید، به درمانگر مراجعه نکنند. پس مهم است که برای تشخیص درست مشکل زوج‌ها همراه هم نزد مشاور بروند و هیچ‌گاه نباید مرد یا زن به دیگری بگوید تو مشکل داری، پس خودت به درمانگر مراجعه کن و من با تو نمی‌آیم. به عبارت دیگر در برخورد با اختلالات زناشویی باید تاثیرات متقابل در هر دو طرف مورد بررسی قرار گیرند و اگر می‌خواهی گرمی و خوشبختی مجدد به خانه و زندگی ما برگردد زوج‌درمانی است که اهمیت دارد نه فرددرمانی.

   درک متقابل زن و شوهر از یکدیگر و آشنایی با تفاوت‌های یکدیگر سبب کاهش بروز سردی‌ها می‌شود. وقتی زن و شوهر بدانند که نیازهای جنسیتی‌شان متفاوت است، نحوه ارضای غریزه‌هایشان قابل‌مقایسه نیست و هر کدام مسیر متفاوتی دارد، در این شرایط روابط‌شان لذت‌بخش‌تر می‌شود.

   بهتر است خانم‌ها برای درمان سردی‌ها، ارتباط باهمسرشان را اصلاح کنند و آقایان هم یک بازنگری در رفتارشان داشته باشد. از سوی دیگر اکیدا توصیه می‌شود که زن‌ها به‌ویژه زن‌های جوان برای درمان سردی روابط دنبال دارودرمانی نباشند در واقع داروهایی که برای سردمزاجی در شبکه‌های ماهواره‌ای تبلیغ می‌شوند یا در داروخانه‌ها وجود ندارند، هیچکدام در درمان سردمزاجی تاثیر ندارد غالب این سردی‌ها منشا روان‌شناختی دارد و بیماری‌ نیست که بخواهد با دارو برطرف شود.

   این احتمال وجود دارد که مصرف برخی از داروها در خانم‌ها سالم مختصر سبب گرمی روابط شود ولی هنگامی که سردی روابط وجود دارد و به مرور در حال بدترشدن است، دارو سردی‌ها را بیشتر می‌کند و نباید زوج با مصرف این گونه داروها که ظواهر تبلیغاتی بسیار فریبنده و زیبایی هم دارند، زمان را از دست بدهند و بگذارند مشکلات‌شان افزایش یابد و این سردی‌ها به نفرت تبدیل شود و چه بسا ممکن است دیگر فرصتی برای جبران گذشته‌ها باقی نماند.
   وقتی وفاداری کمرنگ می‌شود.

   یکی دیگر از دلایل سردی خانم‌ها رفتارهای خارج از اصول خانوادگی مردهاست. در حقیقت مرد حقوق و وظایفی را که با ازدواج در برابر همسرش به عهده گرفته است رعایت نمی کند. آقایان باید بدانند زنی که بعد از ازدواج شوهرش را تمام تکیه‌گاه خودش می‌داند و همه افراد خانواده را برای بودن در کنار همسرش ترک می‌کند، هیچ‌وقت نمی‌خواهد به این موضوع فکر کند که شاید همسرش نسبت به او وفادار نیست و یک روزی پشت او را خالی می کند، بنابراین آقایان باید مراقب باشند تا چنین شبهه‌ای شکل نگیرد و مانع از بروز چنین شرایطی شوند. البته گاهی اوقات رفتار خود خانم‌ها سبب ایجاد چنین مشکلاتی می‌شود. زن باعث می‌شود که شوهرش در مسیر غلطی وارد شود و ناخودآگاه بی‌وفایی کند. در نتیجه آن سردی زن هم به‌وجود بیاید. یکی از این رفتارهای غلط تماشای فیلم‌هایی است که با بدن پوشیده زن سرو کار ندارد. ماهواره و فیلم‌های نامناسب هم چنین شرایطی را ایجاد می‌کنند. وقتی زن در خانه فضای تماشای چنین فیلم‌هایی را فراهم می‌کند یا شوهرش را تشویق می‌کند که همراه او این برنامه‌ها را ببنید، به جرات می‌توان گفت که نباید انتظار داشته باشد این مرد فقط برای او باشد و وسوسه نگاه‌ها و تماس‌ها و رفتارهای ناسالم خارج از خانواده نشود. چرا؟ چون او با دست خودش زمینه‌هایی را فراهم می‌کند تا شوهرش به سمت دیگران سوق پیدا کند. به‌طور کلی در بیشتر موارد اگر بخواهیم علت گرایش مردها به سمت همسران متعدد را بررسی کنیم یکی از علل اصلی این گرایش را باید در همسر اول آنها جست‌و‌جو کرد. سوال اینجاست که همسر اول چقدر توانسته به‌طورکامل به نیازهای شوهرش توجه کند؟

   به جز ادواج‌هایی که از ابتدا غلط بوده است و دختر با پسر هوس‌بازی ازدواج کرده است، تقریبا در غریب به اتفاق ازدواج‌ها مرد در زمان ازدواج با همسر فعلی در فکر ازدواج دوم نیست، بلکه عدم توجه کافی به نیازهای او توسط همسرش و وجود زمینه‌های مستعد در او و نیز جامعه، سبب می‌شود شرایط گرایش به سوی انحرافات رفتاری خارج از خانواده فراهم شود. به عبارتی باید گفت عمدتا زن‌ها هم مقصرند و تمام تقصیرها را نباید گردن مردها انداخت.
   در احادیث بسیاری گفته شده که خانم‌ها باید به نیازهای جنسی همسران‌شان توجه کافی داشته باشند. یک زن باید از شوهرش مراقب کند و حواسش جمع باشد که وسوسه نشود. خودش هم باید برای جذابیت جنسی‌اش تلاش کند تا همسرش برای پر کردن خلأها و نیازهای غریزی و عاطفی خود به روابط خارج از ازدواج رو نیاورد.

   نکته مهم دیگر مربوط به ارضای نیازهای جنسی خانم‌ها است. مردها باید بدانند که در یک رابطه تا زمانی‌که همسر آنها ارضا نشد، آنها هم نباید ارضا شوند. مردی که بلافاصله پس از اتمام رابطه جنسی خود و یا ارضا‌شدن به لحاظ احساسی و عاطفی از همسرش دور می‌شود و مردی که وقت کافی برای تحریک‌کردن و پیش‌نوازی همسرش نمی‌گذارد و این رفتارها را مرتب تکرار می‌کند به‌سرعت زمینه را برای سردی‌ها، بهانه‌گیری‌ها و تنفر از رابطه زناشویی برای همسرش فراهم می‌کند.

   اگر مرد در روابط زناشویی در ظاهر و در کوتاه‌مدت برنده باشد و با بی‌توجهی‌های او، همسر او به نیازهایش نرسد، به دلیل سرد‌شدن روابط اثرات منفی این موضوع به خود مرد هم صدمه می‌زند. انزال زودرس موضوع شایعی است که به سادگی قابل‌درمان است اما هنگامی‌که زن در یک معاشقه نادیده گرفته می‌شود، مشکلات را تشدید می‌کند. به هر حال توجه به ارضای نیازهای جنسی و مشکلاتی که به همراه دارد، در کاهش سردمزاجی خانم‌ها تاثیرگذار است.

   در این راستا نیز مردها باید روش‌هایی که در یک معاشقه همسرشان از آن اکراه دارد را حتما کنار بگذارند و فقط به لذت خود فکر نکند. در برخی از خانم‌ها اختلافات و نارضایتی در رابطه با شوهر ممکن است روابط جنسی آنها را تحت تاثیر قرار دهد و در بسیاری از موارد کاهش میل جنسی نسبت به همسر رخ می‌دهد. گاهی هم مرد در رابطه جنسی فقط همسرش را به عنوان شی در نظر می‌گیرد و رابطه عاطفی عمیق با او برقرار نمی‌کند. در این موارد زن به علت نارضایتی از همسرش احساس خشم می‌کند و نسبت به او سرد می‌شود.

   از نظر ارضای نیاز جنسی، زن را به هواپیما تشبیه می‌کنیم. در یک پرواز، نخست برنامه‌ریزی برای آن صورت می گیرد. وقتی هواپیما بخواهد برای حرکت آماده شود ابتدا موتورش روشن می‌شود، هواپیما در فرودگاه گرم می‌شود، سپس به آرامی حرکت می‌کند و سرعت می‌گیرد. بلند می‌شود، اوج می‌گیرد، مدتی در ارتفاع ثابت حرکت می‌کند، با نزدیک‌شدن به فرودگاه مقصد ارتفاعش کاهش می‌یابد، در فرودگاه می‌نشیند، سرعت را کاهش می‌دهد، می‌ایستد و موتور خاموش می‌شود. در این پرواز خطرناک‌ترین حادثه سقوط هواپیما از بالاترین ارتفاع است.

   زمانی که برای یک رابطه زناشویی، تحریکات جنسی زن شروع می‌شود، همه مراحل باید به‌طور کامل طی شوند. اگر در قسمتی از مسیر این فرایند متوقف شود، زن سقوط می‌کند و از نظر روانی متلاشی می‌شود. مردها باید بدانند که زن باید در یک معاشقه تا مقصد پیش برود و به آرامش یک رابطه جنسی برسد. تکرار این ناکامی‌ها سردی می‌آورد، سردی‌هایی که بسیار زجرآور هستند و تنفر تنفر از همسر و رابطه جنسی را به همراه دارد. به عبارت دیگر تا زن به ارگاسم و اوج لذت جنسی نرسیده باشد، مرد نباید به انزال برسد. در غیر این‌صورت رابطه جنسی دردناک بوده و تجربه بد آن در ذهن زن باقی می‌ماند. گاهی سردمزاجی حالتی مقابله‌ای است برای کنترل تحریکات جنسی زن که کمتر این نکته توسط همسرش مورد توجه قرار می‌گیرد. هرچقدر این ناهماهنگی در ارضای غرایز جنسی بین زن و شوهر دیرتر درمان شود، آسیب‌های جبران‌ناپذیر بیشتری به همراه می‌آورد و نهاد خانواده را با تزلزل بیشری مواجه می‌کند البته مردها هم باید مراقب باشند و برای درمان فریب تبلیغات دارویی افراد و شرکت‌های سودجو را نخورند. مراجعه به درمانگر عالم و امین بهترین راه برای برطرف‌کردن مشکل آنهاست.

   شوخی با سردی‌ها زندگی را به آتش می‌کشد. زن و شوهر هردو برای برطرف کردن این مشکل مسوول هستند. بهتر است پا به پای هم تلاش کنند تا زندگی‌شان صمیمی و زیبا شود. البته برخی از سردی‌ها به دلایل خاص مانند اختلالات هورمونی، ترس از بارداری و برخی بیماری‌های روانی ایجاد می‌شود که با استفاده از داروهای روانپزشکی قابل درمان است. اما این موارد کمتر از ۱۰ درصد سردی‌ها را تشکیل می‌دهد و مابقی با مراجعه به درمانگر و روان‌شناس و مشاورخانواده به راحتی برطرف می‌شود. این موضوع نباید نادیده گرفته شود.

   برخی خانم‌ها به این دلیل که تصور ذهنی‌شان این است که بدن‌شان از چشم همسرشان یا خودشان غیر‌جذاب است ممکن است دچار کاهش میل جنسی شوند. از دیگر علل سردمزاجی خانم‌ها می‌توان به طردشدن از سوی شوهر، خیانت شوهر، ناتوانی جنسی یا زودانزالی در مرد، عدم معاشقه کافی، در خواست مستقیم شروع معاشقه از طرف زن، نگرانی از آسیب واژن و عدم رعایت نظافت و بهداشت بدنی از طرف شوهر و بوی بد عرق بدن اشاره کرد.
   بعضی‌وقت‌ها سردی‌ها در خانم‌ها چنان شاخ و برگ پیدا می‌کند که زوج به دنبال قطع شاخه‌های خشک شده درخت هستیم. شاخه‌ای را قطع می‌کنند و شاخه دیگر خشک می‌شود. هیچ‌وقت حاضر نمی‌شویم به پای درخت نگاهی بیندازند و نفتی را که قطره‌قطره به ریشه‌ها نفوذ می‌کند از کنار درخت زندگی دور کنند. تا زمانی که به سردی‌ها نگاه جامع و ریشه‌ای نداشته باشیم مشکل به‌طور کامل برطرف نمی‌شود. وقتی به‌طور دقیق به سردی زن توجه شود ممکن است نه‌تنها با رفع عامل اصلی مانع خشک‌شدن کامل درخت شد، بلکه می‌توانیم اسباب جوانه‌زدن سایر شاخه‌ها رافراهم کرد و مجددا شادابی را به زندگی خود برگرداند.

   چندی پیش زن و شوهری که فرزند دو ساله‌ای داشتند برای مشاوره مراجعه کردند. مشکل‌شان این بود که نسبت به یکدیگر سرد شده بودند. زندگی‌شان به‌شدت منجمد شده بود و اگر بچه‌ای در کار نبود، تا به حال جدا شده بوند پس از اخد شرح حال ریشه بی‌میلی در این زوج مشخص شد برای آنها نه آزمایشی تجویز شد، نه دارو و پماد‌هایی که برای سرد مزاجی خانم‌ها مطرح می‌شود. تنها نسخه این بود: «ماهواره‌تان را جمع کنید، از نگاه‌های تحریک‌آمیز دوری کنید و فیلم‌های نامناسب نبینید و در جشن‌های مختلط شرکت نکنید.» این نسخه به هیچ‌وجه برای آنها قابل هضم نبود ولی چون احساس می‌کردند زندگی‌شان درحال فروپاشی است چاره‌ای جز عمل به آن نداشتند. بعد از سه هفته نکته‌ای که هم زن و هم شوهر با نکته‌ای که هر دو در کمال ناباوری به آن اشاره داشتند این بود که ۸۰ درصد بی‌میلی‌هایشان برطرف شده و زندگی گرم‌تری دارند. با ادامه درمان و برخی توصیه‌های آموزشی برای رفع نیازهای عاطفی و جنسی یکدیگر در جلسات بعدی این زوج بسیار خندان، صمیمی و علاقه‌مند به یکدیگر شده بودند معتقد بودند که چیزی به‌عنوان بی‌میلی جنسی بین‌شان وجود ندارد. هم زمان آموزش‌های چگونگی همسرداری را هم دنبال می‌کردند. در واقع هنگامی که انسان تصاویر محرک را از زندگی‌اش دور کند، همسر او برایش جذاب‌تر می‌شود، حتی اگر زن زیبایی نباشد.

   یکی دیگر از روش‌های خطرناک عوام برای افزایش میل جنسی مراجعه به سایت‌های غیراخلاقی، فیلم‌های پورنو و عکس‌های مستهجن است که شاید برای مدت‌کوتاهی میل‌جنسی را افزایش دهد ولی پس از چند ماه اعتیادآور شده و همسران بدون دیدن آن فیلم‌ها نمی‌توانند رابطه داشته باشند. یعنی فیلم می‌شود عامل تحریک زوجین و کم‌کم به جای همسر، تصویر ذهنی از آن فیلم‌ها جایگزین می‌شود و علاقه به همسر از بین می‌رود. اگر مردی با قشنگ‌ترین زن دنیا هم ازدواج کند بعد از ۸ تا ۱۰ ماه چهره و جسم او برایش عادی می‌شود. اگر مرد با عوامل محرک ارتباط داشته باشد زمینه انحراف مرد و بی‌میلی‌های زن فراهم می‌شود.

  • مشاور   میگوید:

   با سلام
   درمورد سرد مزاجی راهکارهای پزشک و تکنیک های روانشناختی وجود دارد که می شود استفاده کرد منتهی در ابتدا همسر شما باید بپذیرد که مشکل دارد و باید دید که ایا سرد مزاجی است یا انتظارات او از رابطه جنسی براورده نشده است این ها دو مساله متفاوت هستند
   اگر مورد اول باشد که راهکار درمانی دارد و خود ارضایی شما مشکل زود انزالی و یا برعکس دی انزالی را ممکن است ایجاد کند و سایر مسائل اگر مورد دوم باشد که قطعا در مشاوره با سکس تراپ به هر دو تکنیک های بهبود رابطه جنسی رضایت بخش اموخته می شود به هر حال این طور مساله را رها نکنید و برای جلوگیری از اسیبهای بیشتر مراجعه داشته باشید
   در این مورد میتونید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
   ۰۲۱۲۲۶۸۹۵۵۸
   موفق باشید

 • پارمیدا   میگوید:

  با سلام. باپسر اشنا شدم که فانتزی های جنسی عجیبی داره. قبلا می گفت با فحشهای ناموسی رکیک نسبت به مادر و خواهرش تحریک میشه. اخیرا هم گفته قبلا رابطه جنسی خواهرش رو با پسر همسایه دیده و بعد اون چند بار اقدام به رابطه جنسی با خواهرش کرده. ایشون از گفتن و دیدن رابطه قبلی با خواهرش شدیدا لذت میبره البته این رابطه مربوط به ۲۰ سال قبل بوده. همچنین ایشون از اینکه تو خیابون مردها به خواهرش نگاه می کنن و گاها از اون لذت میبرن. لذت میبره. لطفا راهنمایی کنید که این مشکل با ازدواج حل میشه یا نه. ایا اصلا فرد مطمینی برای ازدواج میتونه باشه. قبلا از راهنماییتون سپاسگزارم

  • مشاور   میگوید:

   با سلام
   خیر ایشون با این شرایط قطعا مشکل دارند و برای ازدواج مطمئن نیستند خودتون حاضرید با فردی که رابطه جنسی با خواهرش داشته و با فحش تحریک میشه برید زیر یک سقف اگر ایشون از دیدن رابطه جنسی لذت می برده خودش اختلاله و ممکنه بعدا در زندگی شما رو مجبور به داشتن رابطه با دیگران کنه و در نهایت این طور لذت ببره .مشکلات رفتاری ایشون یکی دو تا نیست باید توجه شود .که در بحث ازدواج هر چند علاقه اهمیت . ویزه ای دارد ولی خب باید به مشکلات احتمالی ایجاد شده هم توجه داشته باشیم .و بدونیم یک تصمیم سرنوشت سال ها رو شاید رقم می زنه و خوشبخت شدن در گرو داشتن شباهت ها ست .و ملاک ها و معیارهای مشترک شاید با این اقا خانمی که خودش هم دچار مشکلات شخصیتی باشد و اختلالات جنسی داشته باشد واقعا زندگی کنند و به نظر زندگی خوبی هم داشته باشند ولی فرد سالم قطعا در این زندگی دچار فرسایش خواهد شد امیدوارم متوجه صحبت و منظور بنده بوده باشید و تصمیم درستی را اتخاذ کنید .

   در این مورد میتونید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
   ۰۲۱۸۸۴۲۲۴۹۵
   موفق باشید

 • پری   میگوید:

  سلام
  کسی که قبلا خودارضایی داشته و کاملا ترک کرده در ارگاسم مشکل نخواهد داشت؟؟؟میتواند باردار شود؟

  • مشاور   میگوید:

   با سلام
   خودراضایی ربطی به بارداری ندارد و خب قطعا بارداری اتفاق می افتد هر چد فردی قبلا دچار مشکل خودارضایی بوده باشد ولی خب در مورد مساله ارگاسم خیلی از افراد ی که دچار این مشکل بودند و حتی ترک کرده اند مشکلاتی در زمینه ارضا و ارگاسم را گزارش کرده اند و ان هم به خاطر این است که در زنان اصولا خود ارضای با تحریک کلیتوریس اتفاق می افتد و کمتر به وارد کردن شی خارجی مربوط می شود .
   و همین مسئله باعث کاهش حساسیت این نقطه به تحریک و اختلال در ارگاسم می شود .که این افرا د گاها از عدم ارضا در رابطه زناشویی درد شدید در هنگام اولین دخول را گزارش می دهند .
   باز هم می توانید حضوری مشاوره داشته باشید.
   در این مورد میتونید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
   ۰۲۱۸۸۴۲۲۴۹۵
   موفق باشید

 • رهام   میگوید:

  سلام من ۱۴ سالمه و پسرم همکلاسی هایم در کلاس به الت هم دست میزنند و به هم نشون میدن به من هم میگویند این کارو بکنم اما من نه میگویم اما دوست دارم این کارو انجام بدم اما خجالت میکشم چه کار کنم که التم را به همکلاسی هایم نشان دهم

  • مشاور   میگوید:

   با سلام
   شما ردسن حساس نوجوانی هستید خب در این سن همه دوست دارند مورد توجه همسالان باشند ولی باید دانشت به چه قیمتی ؟
   اینکه اگر امروز دغدغه این کار رو داشته باشید و فردا فرضا رفتار دیگری از شما بخواهند ایا حاضر به انجامش هستید .درسته که فشار رو حی بر شما وارد است و شاید دوست دارید خودتان را اثبات کنید و لی این نوعی هم جنس بازی است و بعدا ممکنه شرایط بدی ایجاد بشه که باعث ایجاد مشکلات روحی شود یاد بگیرید در محیط های اینچنینی که بعدا هم ممکنه در زندگیتون تجربه کنید قدرت نه گفتن داشته باشید .و قرار نیست هر چیزی را تجربه کنیم گاهی باید از تجربه های دیگران درس گرفت
   بهتره حتما به روانشناس هم مراجعه داشته باشید

   در این مورد میتونید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
   ۰۲۱۸۸۴۷۲۸۶۴
   موفق باشید

سوالات شما:

کانال تلگرام

مرکز مشاوره قیطریه
۰۲۱-۲۲۶۸۹۵۵۸ خط ویژه
۰۲۱-۲۲۶۸۹۵۳۴ خط ویژه

مرکز مشاوره شریعتی
۰۲۱-۸۸۴۲۲۴۹۵ خط ویژه

مرکز مشاوره سعادت آباد
۰۲۱-۲۲۳۵۴۲۸۲ خط ویژه