مشاوره جنسی

مشاوره جنسی

رابطه جنسی وامور مربوط به آن از اهمیت بسیار خاصی درزندگی خصوصی زن وشوهر برخوردار است واین موضوع مسئله است که درقبل از ازدواج و درجلسات خواستگاری وآشنایی و همچنین بعد ازازدواج نیز کمتر به آن توجه داده میشود بنابراین میتواند عواقب بسیار بدی رادرپی داشته باشد. مرکز مشاوره باهدف ازبین بردن چنین مشکلاتی اقدام به بازگشایی بخشی با نام مشاوره جنسی کرده تازوجینی که قصد ازدواج دارند بتوانند در تمامی زمینه ها همسر خود را بشناسند.

رابطه جنسی به منظور تحکیم روابط بین زن وشوهر بوده و میتواند با تعامل بین آنان یک زندگی حوب را برای آنان رقم بزند بنابراین عده ای که در این زمینه مشکل دارند، با مراجعه به مشاور جنسی میتوانند مشکلات خود را به دست فراموشی بسپارند.

پس یک مشاوره جنسی خوب می تواند ضامن سلامت و پایداری زندگی شما باشد.

1224 نظر جدید برای مشاوره جنسی

 • نیلوفر   میگوید:

  سلام خسته نباشید
  من چندتا سوال داشتم
  ۱-از کجا باید بفهمیم با اقایی که میخوایم ازدواج کنیم از لحاظ جنسی میتونه پاسخگوی نیازهامون باشه؟
  ۲-اندازه طول الت اقایون واقعا اگه ۱۰ یا ۱۱ سانت باشه واقعا مشکلی پیش نمیاد یا اینکه سایتایی که این طول رو معمولی میدونن واقعا تو واقعیتم هم چنین هست یا نه؟
  ۳-اگه اقایی سکس دهانی خواست ولی خودش اینکارو نکرد باید انجام بدیم براش یا نه؟
  ۴-اگه اقایی در روزهای اول نامزدی در یک روز چهار یا پنج بار رابطه خواستن طبیعیه؟
  ۵-ایا اندازه طول الت با انجام زیاد رابطه بزرگتر میشه چون یجایی خوندم امکان بزرگ شدن بعد ازدواج و انجام رابطه هست؟
  ببخشید سوال زیاد پرسیدم تازه دارم ازدواج میکنم و کسی هم نیست که ازش بپرسم
  ممنون بابت پاسخگوییتون

  • راهنما   میگوید:

   صحبت کردن درباره مسائل جنسی، باید در جلسات نهایی خواستگاری انجام شود. بسیاری از جوانان به تقلید از بزرگتر ها یا پیروی از عرف اجتماعی، ترجیح می دهند صحبت در این زمینه را به بعد از ازدواج موکول کنند؛ زمانی که شاید بهتر و راحت تر بتوانند صحبت کنند و خواسته های یکدیگر را بشنوند و درک کنند. اما یک نکته اساسی در این باره وجود دارد:آیا بعد از ازدواج، برای صحبت در این زمینه دیر نیست؟ اگر بعد از ازدواج، یکی از همسران متوجه شود که با دیگری در این باره توافق ندارد، راه حل چیست و چه باید بکند؟ آیا بعد از ازدواج، براحتی می توان به علت اختلاف در این زمینه، در انتخاب خود تجدیدنظر کرد . مسائل جنسی از خصوصی ترین مسائل فرد در زندگی است. در فرهنگ ما و بسیاری دیگر از فرهنگ ها، غالباً زنان و مردان از بازگو کردن احساسات، نگرش ها و تمایلات جنسی خود بشدت امتناع می کنند و صحبت در این زمینه را برابر بی حیایی و قباحت فرد می دانند، چه برسد به اینکه دختر و پسر جوانی بخواهند در این زمینه صحبت کنند. یک طرف دیگر سکۀ این مسئله، آسیبهای ناشی از صحبت نکردن در این زمینه بر پیکر خانواده و بخصوص زن و شوهرهای جوان وارد می شود. با توجه به فرهنگ جامعه ما، سخن نگفتن در این زمینه و مشخص نکردن نگرش ها و احساس های کلی درباره آن، امری طبیعی است، اما تجارب بالینی متعدد بسیاری از روان شناسان نشان داده است که این نگرش فرهنگی در عصر امروز چندان درست نیست. چه بسا بسیاری از زوجین به واسطه اتکا به این اندیشه فرهنگی و حیای افراطی متعاقب آن یا لزوم ندانستن پرس وجو در این باب، بعد ها پس از شروع زندگی مشترک متحمل آلام بسیاری شده اند که در نهایت نیز فرار را بر قرار در زندگی ترجیح داده اند.

   برای پیشگیری از این گونه مشکلات، لازم است دختر و پسر جوان با رعایت نکات اخلاقی و اجتماعی با پرسش های کلی سودمند از جهتگیری های مثبت یا منفی کلی فرد در این زمینه شناخت بیابند و با آگاهی دست به انتخاب بزنند.

   سوالات جنسی

   مطرح کردن سوالات جنسی در خواستگاری

   زمان پرسیدن سوالات جنسی از خواستگار

   صحبت کردن درباره مسائل جنسی، باید در جلسات نهایی خواستگاری انجام شود. پس از آنکه تحقیقات کامل شد و دو طرف رضایت خود را برای ازدواج اعلام کردند بهترین زمان است، اما به یاد داشته باشید در این کار باید حرمت خود و همسر آینده تان را نگاه دارید.

   اگرچه قصد ازدواج شما قطعی است، اما بدانید هنوز هم در معرض محک و سنجش از سوی فرد مقابلتان هستید. بنابراین با اشاره ای کوتاه طرف مقابلتان را متوجه این نکته کنید که تمایل دارید در این زمینه هم، صحبتی داشته باشید. پذیرش یا عدم پذیرش، نحوه مواجه شدن با سوالات، چگونگی پاسخگویی به پرسش ها، علائم غیرکلامی قابل مشاهده هنگام پاسخگویی (شرم و حیا، سر به پایین انداختن، سرخ شدن، نگاه های تیز، خیره و…) فرد مقابل بسیار مهم است و شما را متوجه بسیاری از مواردی که شاید برایتان ناملموس بوده است، می کند. پس شما می توانید ارزیابی نهایی خود را سنجش این مولفه مهم زندگی قرار دهید.

   از آنجا که صحبت درباره مسائل جنسی بین دو نامحرم، جزو حرف های ممنوعه در این دوران است و یک تابوی اجتماعی قلمداد می شود، بهتر است صریحا درباره مسائل جنسی پرسش نکنید و خود را در معرض تهمت قرار ندهید. با یک پرسش مستقیم ممکن است فرد مقابلتان با خودش به قضاوت نادرست بنشیند و شما را اهل ارتباطات نادرست بداند که براحتی توانستید چنین پرسشی داشته باشید.

   کدام سوالات جنسی را از خواستگار بپرسیم؟

   به طوری کاملا محترمانه و با الفاظ غیرمحرک سوالات خود را بپرسید. سعی کنید سوالاتی بپرسید که نگرش ها و جهتگیری های کلی فرد را مشخص کند. از وارد شدن به جزئیات مساله بپرهیزید. لازم است در حین پرسش به رفتار فرد مقابل توجه داشته باشید. اگر اصرار در پرداختن به جزئیات رفتار جنسی را در گفتار او مشاهده کردید، بسیار احتیاط کنید و دقت داشته باشید واکنش ها و نگرش ها، حساسیت ها و پرسش های جزئی می تواند نشانی از وسواس جنسی یا برخی از ویژگی های نامطلوب اخلاقی باشد.

   نمونه ای از سوالات جنسی در جلسه خواستگاری

   – چقدر با مشکلات جنسی و انحرافات جنسی آشنایی دارید؟

   – انتظارات و سلیقه های جنسی شما چگونه است؟

   – در دوران مجردی با نیازهای جسمی، جنسی و روحی و روانی خود چه می کردید؟

   – شما درباره مسأله رابطه جنسی چه دیدگاهی دارید؟

   – چقدر در زمینه مسائل جنسی اطلاعات دارید؟

   – از چه منابعی اطلاعات جنسی را دریافت کرده اید؟

   – به نظر شما نقش اصلی زن/ مرد در رابطه جنسی چیست؟

   – به نظر شما انتظارات زن و مرد از رابطه جنسی متفاوت است؟ چرا؟

   – نظر شما در مورد جذابیت های جسمانی ـ جنسی همسر آینده تان چیست؟

   – از روش های محبت کردن و عشق ورزیدن چقدر اطلاع دارید؟

   – آیا خود را به لحاظ جنسی، فردی سالم می دانید؟

   – در مورد جایگاه مسائل جنسی در زندگی زناشویی چه نظری دارید؟

   – چقدر در زندگی به رابطه جنسی بها می دهید؟ (شناخت مزاج جنسی سرد یا گرم در طرفین)

   – وجود فرزند چقدر برای شما ضرورت دارد؟

   – نظر شما درباره زمان فرزنددار شدن چیست؟ آیا نظر خاصی دارید؟ چرا؟

   – آیا اصرار دارید که بلافاصله بعد از ازدواج فرزنددار شوید، چرا؟

   – آیا حاضرید برای آگاهی بیشتر و دقیق تر از روش های جلوگیری از بارداری به متخصص زنان و زایمان یا متخصص مربوط مراجعه کنید؟

   البته این سوالات بستگی به گفتگوی شما داره
   در مورد سوال دوم بله درسته و حداقلش ۹ و سه دهم سانته چون طول واژن زن ۱۰ سانت بیشتر نیست
   در مورد دوران نامزدی باید بدونید فقط دوره طلایی شناخته و بس
   وقتی عقد دایم انجام شد و زن و شوهر میتونن به هر میزان که باشه با هم رابطه جنسی داشته باشند و هر چقدر تکرار بشه عطش زن برعکس مردان بیشتر خواهد شد …
   در مورد تغییر سایز بعد از ازدواج چنین چیزی وجود نداره مگر با عمل جراحی فقط در زنان میتونه باعث بزرگتر شدن لب های کناری بشه که طی عمل جراحی ساده ای قابل تغییره

  • مشاور   میگوید:

   با سلام وقتی شما از قبل ذهنتون رو درگیر روابط جنسی کنید مطمئن باشید خیلی از مسائل دیگر در ازدواج رو توجه نمی کنید .اینکه در روابط جنسی چه انتظارتی از طرف مقابل داسته باشید و له تناسب او از شما چه انتظاراتی داشته باشد کاملا بستگی به خ دتون دارد که بعد از ازدواج بتوانید صراحتا نیازهاتون رو بف مایید و راحت تصمیم بگیرید .در هر حال گاهی درگیری قبل از ازدواج و حتی دیدن فیلم هایی در این باره باعث ایجاد توقعات غیر واقع بینانه و ایجاد اختلالات جنسی خواهد شد .موفق باشید.

سوالات شما:

کانال تلگرام

مرکز مشاوره قیطریه
۰۲۱-۲۲۶۸۹۵۵۸ خط ویژه
۰۲۱-۲۲۶۸۹۵۳۴ خط ویژه

مرکز مشاوره شریعتی
۰۲۱-۸۸۴۲۲۴۹۵ خط ویژه

مرکز مشاوره سعادت آباد
۰۲۱-۲۲۳۵۴۲۸۲ خط ویژه