مشاوره جنسی

مشاوره جنسی

رابطه جنسی وامور مربوط به آن از اهمیت بسیار خاصی درزندگی خصوصی زن وشوهر برخوردار است واین موضوع مسئله است که درقبل از ازدواج و درجلسات خواستگاری وآشنایی و همچنین بعد ازازدواج نیز کمتر به آن توجه داده میشود بنابراین میتواند عواقب بسیار بدی رادرپی داشته باشد. مرکز مشاوره باهدف ازبین بردن چنین مشکلاتی اقدام به بازگشایی بخشی با نام مشاوره جنسی کرده تازوجینی که قصد ازدواج دارند بتوانند در تمامی زمینه ها همسر خود را بشناسند.

رابطه جنسی به منظور تحکیم روابط بین زن وشوهر بوده و میتواند با تعامل بین آنان یک زندگی حوب را برای آنان رقم بزند بنابراین عده ای که در این زمینه مشکل دارند، با مراجعه به مشاور جنسی میتوانند مشکلات خود را به دست فراموشی بسپارند.

پس یک مشاوره جنسی خوب می تواند ضامن سلامت و پایداری زندگی شما باشد.

1071 نظر جدید برای مشاوره جنسی

 • hosein   میگوید:

  با سلام. من سه روز پیش یعنی بیست و یکم فروردین با نامزدم رابطه داشتیم ابتدا به صورت مالش که ناخواسته آلتم وارد واژن نامزدم شد که بعد از حدود ۲ ثانیه سریع آلتمو خارج کردم. به فاصله ی ۱ تا ۲ ثانیه بعد از خارج کردن سه قطره پیشاب از آلتم خارج شد. خواستم بپرسم احتمالش هست که بی اینکه من متوجه شده باشم مقداری از پیشابم داخل واژن نامزدم ریخته باشه؟ و آیا پیشابی که قبلش انزال نبوده و چند ساعت قبلشم ادرار کردم میتونه خطرناک باشه؟ و اینکه نامزدم از دیشب یعنی دو روز بعد از این مسئله آماده ی پریود شدنه و علائم پریودی درش ظاهر شده و میگه تا ۳ یا ۴ روز آینده پریود میشم. آیا با این وضعیت باز هم امکان حاملگی وجود داره؟ و اینکه پیشنهاد شما چیه؟ تا ۷۲ ساعت از ماجرا نگذشته واسش قرص پیشگیری بگیرم، یا اجازه بدیم عادت ماهیانش انجام بشه؟ الان که این پیامو دادم حدود ۶۰ ساعت از این مسئله میگذره. خواهشا سوالمو جواب بدین ممنون

  • راهنما   میگوید:

   در این مورد باید سریعا آزمایش حاملگی بتای خون بدید تا خیالتون راحت بشه
   در میان مردم باورهایی درباره باردار شدن وجود دارد که گاه از تجربه‌های آنها نشأت می‌گیرد و دارای ریشه‌ای علمی و منطقی است اما گاه براساس تجربه‌های فردی یا غیرواقعی و به دلیل ناآگاهی از ریشه علمی با واقعیت در تضاد است.

   ۱ اگر آمیزش جنسی تنها چند ثانیه طول بکشد، باز هم امکان باردارشدن وجود دارد؟
   هر زمان آلت مردانه با محدوده واژن در تماس قرار گیرد، شانس باردار شدن وجود دارد. اگر چه احتمال آن به اندازه هنگامی نیست که که انزال کامل صورت می‌گیرد، اما به هر حال احتمال باردار شدن وجود دارد.

   ۲ آیا با مایع پیش انزال هم امکان باردار شدن هست؟
   مایع پیش انزال همان مایع شفافی است که پیش از انزال از آلت مردانه تراوش می‌کند. بیشتر مردها کنترلی روی آن ندارند و تراوش آن را احساس هم نمی‌کنند. این مایع دارای تعدادی اسپرم است پس می‌تواند بارداری ایجاد کند.

   ۳ اگر ارگاسم (ارضای جنسی) در زنان رخ ندهد، امکان باردار شدن از بین می‌رود؟
   خیر، بارداری می‌تواند بدون رخ دادن ارگاسم پیش آید. ارگاسم به تخمک و بارور شدن آن ربطی ندارد و نقش آن تقویت حرکت مکشی لوله‌های فالوپ است.

   ۴ آیا اسپرم قابلیت نفوذ از پارچه یا لباس را دارد؟
   برخی کارشناسان می‌گویند اگر لباس کاملا آغشته به اسپرم شود و با واژن خانم در تماس قرار گیرد، احتمال بسیار ضعیفی برای باردار شدن وجود دارد. تاکنون بررسی‌های دقیق و خاصی در این باره انجام نشده است. اگر چه این احتمال اندک است، در صورت شک داشتن به تماس با اسپرم، بهتر است از قرص‌های پس از نزدیکی (قرص ضد بارداری اورژانس) استفاده کنید.

   ۵ آیا در صورت آمیزش جنسی در آب، ممکن است یک خانم باردار شود؟
   بله، زیرا هنگام دخول، اسپرم در محدوده واژن قرار می‌گیرد و وجود آب خارج از بدن، تداخلی در بارداری ایجاد نمی‌کند.

   ۶ اگر انزال در آب انجام شود (نه داخل واژن)، باز هم امکان بارداری وجود دارد؟
   امکان اینکه اسپرمی به آن کوچکی بتواند در حجم آب یک استخر، وان حمام و… شنا کند و خودش را به واژن برساند و بارداری رخ دهد، بعید به نظر می‌رسد. اگر انزال در آب ولرم اتفاق بیفتد، اسپرم فقط چند دقیقه می‌تواند زنده بماند و اگر در آب استخر دارای موادشیمیایی، حباب یا سایر مواد رخ دهد، چند ثانیه زنده می‌ماند.

   ۷ آیا زودتر به ارگاسم رسیدن خانم‌ها یا همسرانشان، برتوانایی باردار شدن تاثیری دارد؟
   پژوهشگران نشان داده‌اند اگر خانم‌ها پس از همسرشان به ارگاسم (اوج لذت جنسی) برسند، شانس باردارشدن افزایش می‌یابد زیرا هنگام ارگاسم ته رحم و گردن رحم به جنبش درمی‌آید و اسپرم‌ها را به سمت رحم می‌کشاند. این امر باعث می‌شود مقادیر بیشتری اسپرم به سمت لوله‌های فالوپ (جایی که بارور شدن رخ می‌دهد) حرکت کنند. ولی روی تخمک‌گذاری یا بارور شدن تخمک نقشی ندارد.

   ۸ آیا استرس و نگرانی تاثیری بر توانایی باردارشدن دارند؟
   آرامش، می‌تواند شانس باروری را افزایش دهد. اگر می‌خواهید باردار شوید، نخستین و بهترین کار داشتن استراحت است. اگر ماه‌هاست درجه حرارت بدنتان را برای پیش‌بینی روز تخمک‌گذاری و بهترین زمان بارداری می‌گیرید، یکی، دو ماه استراحت کنید و بگذارید همه‌چیز روند طبیعی خودش را طی کند. گاه بهترین راه، دست کشیدن از تلاش و سعی زیاد است.

   ۹ آیا زمان و ساعت نزدیکی، تاثیری بر بارداری دارند؟
   در حقیقت چندان فرقی نمی‌کند که در چه ساعت و زمانی نزدیکی داشته باشید. مهم‌ترین مساله وجود اسپرم در لوله‌های فالوپ هنگام تخمک‌گذاری است. البته پژوهش‌هایی نشان داده‌اند که مثلا تخمک‌گذاری در بهار، بیشتر نزدیک به سپیده‌دم رخ می‌دهد.

   ۱۰ آیا استفاده از دوش واژینال پیش از نزدیکی مجاز است؟
   این دوش‌ها توصیه نمی‌شوند مگر آنکه ماما به دلیلی آن را توصیه کرده باشد. دوش‌ها با شستن مایع مفید گردن رحم، باعث کاهش میزان بارداری می‌شوند. ضمنا درباره ارتباط دوش‌ها با برخی عفونت‌ها و سرطان‌ها هنوز شبهه‌هایی وجود دارد.

  • مشاور   میگوید:

   با سلام
   دوست عزیز اگر ایشون عادت ماهانه منظمی دارند که قطعا بارداری اتفاق نیفتاده است و قرص پیشگیری را با ید اون موقع مصرف می کردند البته با توصیفات شما احتمال بارداری نیست مگر اینکه دخول کامل انجام شده باشد و مایع منی داخل وازن ریخته شده باشد .اگر دخول کامل نبوده و بعد از این عمل پیش ابی وجود داشته احتمال بارداری وجود ندارد و اگر هم ایشون طبق روال پریود شوند یعنی بارداری اتفاق نیفتاده واصلا نیازی به مصرف دارو نیست و در رابطه در این دوران باید دقت داشته باشید و از روش های پیشگیری استفاده کنید .
   در این مورد میتونید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
   ۰۲۱-۸۸۴۷۲۸۶۴
   موفق باشید

 • اختر   میگوید:

  باسلام.من قروز پیش با نامزدم رابطه داشتم اما دخول نداشتم مایه منی مقداری رویه دستگاه تناسلیم ریخته شد ک سریع شستم ۱۲ساعت بعد ۴عدد قرص ال دی خودم اما ۱۲ساعت بعدش ۴تادیگه رو نخوردم الن از رابطم ۵روز گذشته اما شک دارم ک باردار شده باشم میخواستم بدونم الان میتونم از قرص ال دی استفاده کنم جواب میده؟و طریقه مصرف دوبارش چجوریه

  • مشاور   میگوید:

   با سلام اگر صرفا در حین رابطه منی روی وازن ریخته شده و مطمئن هستید داخل نرفته خب نیازی به مصرف قرص نیست چون مایع منی برای بارداری باید داخل رحم ریخته شود .مگر اینکه مطمئن نباشید که باید از قرص اورزانسی استفاده می کردید ولی با توصیف شما جای نگرانی نیست و ظاهرا اتفاقی در مورد بارداری نیفتاده است .منتهی سعی کنید برای جلوگیری از این مساله در این دوران از روش های پیشگیری استفاده کنید تا در رابطه استرس کمتری را تجربه کنید
   موفق باشید

سوالات شما:

کانال تلگرام

مرکز مشاوره قیطریه
۰۲۱-۲۲۶۸۹۵۵۸ خط ویژه
۰۲۱-۲۲۶۸۹۵۳۴ خط ویژه

مرکز مشاوره شریعتی
۰۲۱-۸۸۴۲۲۴۹۵ خط ویژه

مرکز مشاوره سعادت آباد
۰۲۱-۲۲۳۵۴۲۸۲ خط ویژه