مشاوره روانپزشکی- مرکز مشاوره آنلاین

لطفا چند لحظه منتظر بمانید

برای نمایش بهتر فیلم از مرورگر گوگل کروم و یا فایرفاکس استفاده نمایید
دانلود فایل تصویری

2234 نظر جدید برای مشاوره روانپزشکی- مرکز مشاوره آنلاین

 • pari   میگوید:

  سلام،
  خواهرم چند ساله که پس از خرج پول مادرم از استرالیا برگشته و در ایران زنگی میکنه.با مادر پدرم نمیساخت. حتی خواهرهام به خاطر جو متشنجی که درست کرده بود از ایران رفتن که راحت باشن. یه مدت تصمیم گرفت که خودش از خونه بره. چون با افراد خونه نمیساخت. اما بیرون دوام نیاورد. با اینکه مادرم براش پول میفرستاد. برگشت خونه. اول رفتارش خوب بود. اما هی متغیر میشد. پسر خاله ام که خودش پزشک ترک مواده، نمیدونم روی چه حسابی میگفت این معتاده! اما شک دارم. چونکه خودش رو خیلی دوست داره. ما همه در موردش کوتاه میومدیم همیشه. من خودم صعی میکردم هیچی نگم جلوش. چون قشنگ سو استفاده میکنه و تا کسی میاد شروع میکنه همه حرفهای تو رو با فحش و ناسزا بازگو کردن. برای همینه که من هیچوقت دوستانم رو نیاوردم خونه. ناگفته نماند که مادر پدر من هم با هم اختلاف دارن. الان حرفهایی میزنه که پدرم رو تحریک کنه و سعی میکنه بر علیه مادرم. برای همین پدرم کلا باهاش کاری نداره. اونهم با پدرم کاری نداره. اما جدیدا یاد گرفته مادرم رو کتک میزنه. تا مادرم میره سر راهش کتکش میزنه. من هم که جلوش رو میگیرم با ساتور و ملاقه کتک میزنه. در خونه رو قفل میکنه که ما نتونیم وارد شیم و فقط برای پدرم باز میکنه. به مادرم میگه از این خونه برو. یا سهمم رو بدید که من برم از این خونه. راستش کسی جرات نداره باهاش کاری داشته باشه. من که هر شب کابوس میبینم داره من رو میکشه!!میترسیم به کلانتری بگیم، دو روز دیگه ازاد که شد بیاد انتقام بگیره. حتی نمیدونیم مشکل روانی داره یا نه. اگر داره چه میشه کرد. خلاصه یه راهنمایی درست حسابی میخوام. ممنون از لطفتونر

  • مشاور   میگوید:

   با سلام رفتارهای ایشون به هیچ وجه طبیعی نیست البته سن ایشون رو نفرمودید ولی وقتی فردی تا این حد رفتارهای غیر اجتماعی و نادرست دارد ماندن در خانه باعث اسیب و ازار دیگران می شود.اگر واقعا مسئله مصرف مواد باشد باید پیگیری کنید .اگر مسئله چیز دیگری باشد خب ان هم به همان صورت .البته ظاهرا ایشون اختلال روحی روانی دارند البته با توصیفات شما .پس شاید بهتر باشد حضوری ایشون رو ارجاع بدید تا از مشکل احتمالی مطمئن شوید و خب در مان در صورت لزوم پیگیری شود .و باید مشخص شود ایشون در خارج از کشور چه شرایطی داشتند تا دقیق تر در مورد مشکل ایشون نظر بدهیم .در هر حال امیدوارم با مراجعه حل شود و طبیعتا صرف اینکه کلانتری و ..حلال مشکل نیست و اقدام موقتی برای در امان بودن از مشکلات ایشون است .
   در این مورد میتونید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
   ۰۲۱۲۲۶۸۹۵۳۴
   موفق باشید

   • pari   میگوید:

    سن ایشون ۳۸ سال هست. مشکل اینه که ما اصلا نمیتونیم ارجاعش بدیم به روانشناس یا روانپزشک. چون قبول نمیکنه. اگر راهی دارید برای اینکه بتونیم این کار رو انجام بدیم ممنون میشم. نمیدونم ۱۲۳ میاد در خونه مستقر بسه تا ببینه یا نه؟ من که اصلا هیچ راهی نمیبینیم. حتی اگر دارو هم بگیریم بدون مراجعه ایشون، باز نمیشه بهشون داد.

    • مشاور   میگوید:

     با سلام
     در این سن و این شرایط که شما می فرمایید بهتر است هر طور شده اقدام کنید مراکز اورژانس مددکاری هم می تواند کمک کننده باشد .و نمی شود کلا از طرف خودتون دارو تجویز کنید .چون عوارض دارد و خب با این شرایط ایشون هم قطعا دارو رو نخواهند خورد در اورزانس اجتماعی اگر تشخیص دهند که ایشون نیاز به بستری دارد ایشون بستری خواهند شد و اگر اقدامی دیگر خب همان کار صورت می گیرد امیدوارم مشکل ایشون حل شود و زودتر شرایط بهتری پیدا کنند .

     در این مورد میتونید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
     ۰۲۱۲۲۶۸۹۵۳۴
     موفق باشید

 • Ali   میگوید:

  سلام،میخواستم بدانم از روی قرصهای تجویزی روانپزشک میتوان به اختلال روانی فرد پی برد،یا ممکن است گروهی از بیماریهای روانی داروهای مشابهی تجویز شود،مثلا ممکن است برای وسواس ریسپریدون هم تجویز کنند که ضد جنون است،یا مثلا ممکن است برای اختلال دوقطبی فلوکستین و ریسپریدون تجویز شود و برای بعضی بیماران اسکیزوفرنی هم ممکن است چنین داروهایی تجویز شود،و در کل بیماریهای روانی بسته به علائم ممکن است داروهای مشابهی داشته باشند و در دوز دارویی ممکن است تفاوتی در آنها باشد،و یک قرص ممکن است علائم وسیعی از اختلالات روانی را کنترل کند یا هر بیماری روانی قرص خاص خود را دارد و از ترکیب چند قرص تجویزی میشود به اختلال روانی فرد پی برد؟تشکر.

  • راهنما   میگوید:

   مصرف دارو بر اساس تشخیص پزشک معالجه و در این مورد فقط خود ایشون میتونه نظر بده
   معمولاً علائم بیماری های روانی به تدریج پیش می آیند و امکان دارد خود به خود از بین بروند یا شدت یابند مانند:
   – تغییرات برنامه روزانه ، مانند زیاد خوابیدن یا زیاد خوردن ( پرخوابی ، پرخوری ) یا دشواری های جسمانی که قابل بیان نیست.
   – هذیان(Delusion)
   – اعتیاد به الکل یا سایر مواد مخدر و داروهای اعتیاد آور
   – افسردگی
   – توهمات (Hallucination )
   – عدم همکاری و برخورد طبیعی با کارهای روزانه خود
   – ترس های فراوان، خسته کننده یا اضطرابی
   – احساس های عجیب ، یا خشم وغضب بی مورد
   – افکار خودکشی یا اقدام به آن
   – کناره گیری از خانواده ، زندگی ، دوستان و فعالیت های روزانه
   امکان دارد این علائم مشخص کننده سایر دشواری های جسمانی علاوه بر بیماری های روانی باشد. در صورت بروز این علائم و ضعف یا شدت آن بایستی هرچه زودتر به متخصص روان پزشک مراجعه شود.

   روش های درمان:
   معمولاً دارو درمانی توأم با روان درمانی بایستی انجام شود.
   روان درمانی
   (Psychotherapy) : شامل گردهمایی اعضای خانواده و شرکت در گروه درمانی است. روان درمانی فردی کمک فراوانی به بیماران روانی می نماید تا متوجه بیماری خود گردند. همچنین یاد می گیرند که با هر حادثه ای چگونه برخورد داشته باشند وعلل بیماری خود را پیدا نمایند و تعییرات مثبتی در زندگی آنان به وجود آید.آگاهی درمانی : یکی از انواع مؤثر روان درمانی است . بدین طریق به اشخاص از نظر یادگیری کمک می شود که راه های تازه فکر کردن و رفتارهای جدید را یاد بگیرند .
   دارو درمانی
   (Drug therapy) : درمان با دارو می تواند به تعادل مواد شیمیایی مغز کمک نماید. این داروها بسیاری از افراد را قادر به لذت بردن، فعالیت، و کاهش نشانه های ناراحت کننده می نماید ؛ البته باید دارو را تحت نظر پزشک استفاده نمود.شوک درمانی(Shock therapy) : بیشتر برای اشخاصی که دچار افسردگی شدید هستند به کار برده می شود.
   اکثر بیماران روانی همچون سایر بیماری ها به طور سرپایی ، با مراجعه به مراکز و گرفتن دستورات دارویی ، درمان می شوند ؛ ولی عده ای باید مدتی بستری شوند و تحت درمان قرار گرفته و بعداً به طور سرپایی به درمان ادامه دهند.

   در این مورد میتونید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید

   ۰۲۱-۲۲۶۸۹۵۵۸

   توصیه :
   اگر کسی را می شناسید که دچار بیماری روانی است حتی المقدور زمان بیشتری را با او به سر برید، رابطه خودتان را قطع نکنید. بگذارید بداند که هنوز برخورد خوبی با او می شود و برای او ارزش قائل هستید . حتی المقدور همواره سعی کنید او را به متخصص معرفی کنید.
   شما می توانید داوطلب شوید، برنامه های آموزش مربوط به کمک به بیماران را ببینید و سعی کنید همواره آنان را تشویق و ترغیب و راهنمایی نمایید.
   .

  • مشاور   میگوید:

   با سلام دقیقا نکته ای که فرمودید درست است که اصلا نمی توانیم بر اساس دارو در مورد بیماری ها قضاوتی داشته باشیم .فرضا داروی فلوکستین برای چند اختلال به کار می رود و نمی شود صرف دیدن تشخیص افسردگی بدهیم و در مورد سایر دارو ها هم این مساله صادق است .و خب برای هر بیماری ممکن است داروهای خاص ان بیماری هم وجود داشته باشد .اصولا تقسیم بندی دارویی بسته به مکانیسم اثر داروها شکل می گیرد .و خب یک دارو که چندین مشکل را حل کند به این شکل موجود نیست .ولی خب طبیعی است که بسیاری از مشکلات با داروهای نسل جدید برطرف و لااقل کنترل می شود بسته به این ه بیمار در زمان مناسب و با دوز صحیح استفاده کند علائم بهبودی از عوارض بیشتر خواهد بود ضمن این که دقت داشته لاشید استفاده سر خورد و قطع سر خود عوارض ترک ایجاد می کند که بسیار خطرناک است .و هیچ وقت بسته به دارو بیماری را تشخیص نمی دهیم هر چند که تا حدی ب ای متخصص قابل حدس زدن باشد .در هر حال امیدوارم موفق باشید .و پاسخ سوال ها را گرفته باشید

   در این مورد میتونید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
   ۰۲۱۸۸۴۲۲۴۹۵
   موفق باشید

 • Parsa   میگوید:

  باسلام پسر چهارده ساله دارم که در حفظ تمرکز و روخوانی مشکل داردخیلی حواس پرت و نامنظم نیز هست امسال سال هشتم رو میخونه ولی خیلی در درسها ضعیفه سال هفتم رو با نمرات پایین قبول شد میخواستم بدونم که ایا مشکل اختلال کم توجهی یا بیش فعالی دارد یا نه؟

  • مشاور   میگوید:

   با سلام
   مادرگرامی اگر در کنار نا منظم بودن و یا حواس پرتی مشکلات تمرکز هم دارد و ضمن اینکه به لحاظ فعالیت بی قراری و اینکه نمی تونه یک جا باشه و مدام فعالیت دارد و در کلاس اول مدرسه مخصوصا معلم ها این نکته رو یاداور شدند که ظاهرا فرزند شما ارام و قرار ندارد خب می تواند مساله مربوط به اختلال بیش فعالی باشد .مشکلاتی از قبیل سر صف ایستادن نظم داشتن غلط های متعد د املایی و ضعف در ریاضی ممکنه مربوط به این مساله باشد در غیر این صورت شاید اختلال حوزه یادگیری باشد بهتره ایشون رو به روانشناس برای تشخیص درست ارجاع بدهید تا اگر نیاز به درمان و دادن راهکار مناسب باشد زودتر شما را راهنمایی کنند در عین حال نگران نباشید امیدوارم به زودی رفع شود

   در این مورد میتونید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
   ۰۲۱۸۸۴۲۲۴۹۵
   موفق باشید

سوالات شما:


مرکز مشاوره قیطریه
۰۲۱-۲۲۶۸۹۵۵۸ خط ویژه
۰۲۱-۲۲۶۸۹۵۳۴ خط ویژه

مرکز مشاوره شریعتی
۰۲۱-۸۸۴۲۲۴۹۵ خط ویژه

مرکز مشاوره سعادت آباد
۰۲۱-۲۲۳۵۴۲۸۲ خط ویژه