مشاوره شغلی

یکی از دغدغه هایی که جوانان امروزی بعد از فارغ التحصیل شدن از دانشگاه دارند، صاحب یک شغل مناسب شدن و استخدام در یک شرکت خوب می باشد. متاسفانه آمار بیکاری در کشور بسیار بالا می باشد و کسی پیروز این مبارزه برای به دست آوردن کار و موفقیت در مصاحبه میباشد که بتواند خود را به خوبی نشان داده و از توانایی های خود پرده برداری کند. اما چه می شود که افرادی با وجود ویژگی های خوب و استعداد های عالی برای یک شغل انتخاب نمی شوند؟!

استرس و اضطراب اصلی ترین عامل عدم استفاده از تمام توانایی های یک فرد می باشد.

بسیاری از کسانی که متقاضی حضور در یک شرکت خوب میباشند تنها بدلیل عدم اعتماد به نفس کافی انتخاب نشده و نمیتوانند مشغول به کار شوند. باید بدانید که اگر نتوانستید در یک مصاحبه شغلی و یا در یک آزمون جهت استخدام در یک شرکت موفق عمل کنید دنیا به آخر نمی رسد و شما تنها شناس خود را امتحان کرده اید. بنابراین خود را از قبل باخته ندانسته و اتفاقاً خود را پیروز آن مصاحبه دانسته و فکر کنید که درآن شکرت استخدام شده اید بنابراین بدون هیچگونه استرس وبا آمادگی علمی کامل در این جلسات شرکت کنید.

مشاوران ما در مرکز مشاوره باارائه خدمات مشاوره شغلی این کمک رابه شما می کنند که با اعتماد به نفس کافی بهترین شغل راانتخاب کرده وخود را صاحب آن بدانید. بنابراین با ارائه مشاوره مصاحبه شغلی به متقاضیان این امر شما را آماده حضور در مصاحبه شغلی و آزمون های استخدام شرکت ها می کند. بنابراین جهت موفقیت در محصاحبه استخدام شرکت باید به خود مسلط بوده و از همه توانایی های خود استفاده کنید. همچنین جهت مصاحبه استخدام باید با اعتماد به نفس کافی حاضر شده و در عین برخورد رسمی در جلسه ، درآن راحت باشید. لبخند به همراه داشته باشید و با جواب های کوتاه وبلند خود بدون هیچ حرف وتوضیح اضافی مخاطب خود را باویژگی های مثبت خود آشنا سازید. بدین ترتیب شما می توانید علاوه بر تاثیر مثبت بر روی مصاحبه کننده این اطمینان را به خود بدهید که شما تمام توانایی های خود را به معرض نمایش گذاشته اید.


469 نظر جدید برای مشاوره شغلی

 • David   میگوید:

  باسلام
  من داود ساکن حومه اصفهان
  دارای سرمایه ۲۰۰ میلیون
  با این مبلغ و این وضعیت بازار و با توجه به اینکه مهندس عمران
  و ۳۰ ساله میباشم در چه شغلی سرمایه گذاری کنم ؟
  پیشاپیش تشکر از سایت خوبتون

  • مشاور   میگوید:

   با سلام شما بهتره شرایط محیطی خودتوت رو در نظر بگیرید و نیازهایی که دررشهر شماست خوب این سرمایه به طور متوسط مناسب است چون شما عمران خواندید شاید اگر در زمینه یک سری مصالح ساختمانی و موارد جدیدی که در صنعت ساخت و ساز مطرح است سرمایه گذاری کنید می توانید موفق باشید .البته در هر کاری باید میزانی از ریسک را هم بپذیرید و اینکه ممکنه موفقیتی در ابتدای کار نداشته باشید .به هر حال تمام کارهای اقتصادی این ریسک را دارند .شما بهتره توجه داشته باشید که خلاقیت و تواوری در هر کاری اهمیت ویژه اب دارد امیدوارم کسب ک کار شما پرررونق باشد و موفق شوید می توانید از بنگاه های کارافرینی هم مشورت بگیرید .
   در این مورد میتونید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
   ۰۲۱۸۸۴۱۹۸۳۲
   موفق باشید

 • امین شریفی   میگوید:

  سلام امین شریفی هستم از کرمان رشته کشاورزی خودنم به کار کشاورزیم علاقه دارم چند دنباله استخدام بودم ولی متاسفانه جای استخدام نشودم و همچنین علاقه به کار فنی هم دارم بین کشاورزی و فنی کار موندم کدام رو انتخاب کنم برای کار نیاز به سرمایه دارم ولی سرمایه ام صفر هست شما راهنمایی کنید چه کار کنم تا یه شغل مناسب داشته باشم با تشکر

  • مشاور   میگوید:

   با سلام در قدم اول ان چیزی که اهمیت دارد مراجعه به بنیاد کارافرینی است .که امروزه در شهرها وجود دارد البته سازمان فنی و حرفه ای هم می نوانند در صورت علاقه به شما کمک کنند و حتی وام بدهند .در مورد علایق شاید کار کشاورزی هم سرمایه و زحمت بیشتر و هم ریسک پذیری و دیر بازده بودن را داشته باشد که باید توجه داشته باشید .ولی شاید کار فنی چنین مسائلی رو نداشته باشد البته که ان هم بستگی به نوع کار دارد امیدوارم موفق باشید

   در این مورد میتونید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
   ۴۴۰۳۴۴۹۰
   موفق باشید

سوالات شما:

کانال تلگرام

مرکز مشاوره قیطریه
۰۲۱-۲۲۶۸۹۵۵۸ خط ویژه
۰۲۱-۲۲۶۸۹۵۳۴ خط ویژه

مرکز مشاوره شریعتی
۰۲۱-۸۸۴۲۲۴۹۵ خط ویژه

مرکز مشاوره سعادت آباد
۰۲۱-۲۲۳۵۴۲۸۲ خط ویژه