مشاوره شغلی

مشکلات شغلی و دغدغه جوانان امروز

یکی از دغدغه هایی که جوانان امروزی بعد از فارغ التحصیل شدن از دانشگاه دارند، صاحب یک شغل مناسب شدن و استخدام در یک شرکت خوب می باشد. متاسفانه آمار بیکاری در کشور بسیار بالا می باشد و کسی پیروز این مبارزه برای به دست آوردن کار و موفقیت در مصاحبه میباشد که بتواند خود را به خوبی نشان داده و از توانایی های خود پرده برداری کند. اما چه می شود که افرادی با وجود ویژگی های خوب و استعداد های عالی برای یک شغل انتخاب نمی شوند؟!

استرس و اضطراب اصلی ترین عامل عدم استفاده از تمام توانایی های یک فرد می باشد.

مشاوره شغلی و مصاحبه شغلی کارآمد

بسیاری از کسانی که متقاضی حضور در یک شرکت خوب میباشند تنها بدلیل عدم اعتماد به نفس کافی انتخاب نشده و نمیتوانند مشغول به کار شوند. باید بدانید که اگر نتوانستید در یک مصاحبه شغلی و یا در یک آزمون جهت استخدام در یک شرکت موفق عمل کنید دنیا به آخر نمی رسد و شما تنها شناس خود را امتحان کرده اید. بنابراین خود را از قبل باخته ندانسته و اتفاقاً خود را پیروز آن مصاحبه دانسته و فکر کنید که درآن شکرت استخدام شده اید بنابراین بدون هیچگونه استرس وبا آمادگی علمی کامل در این جلسات شرکت کنید.

مشاوران ما در مرکز مشاوره باارائه خدمات مشاوره شغلی این کمک رابه شما می کنند که با اعتماد به نفس کافی بهترین شغل راانتخاب کرده وخود را صاحب آن بدانید. بنابراین با ارائه مشاوره مصاحبه شغلی به متقاضیان این امر شما را آماده حضور در مصاحبه شغلی و آزمون های استخدام شرکت ها می کند. بنابراین جهت موفقیت در محصاحبه استخدام شرکت باید به خود مسلط بوده و از همه توانایی های خود استفاده کنید. همچنین جهت مصاحبه استخدام باید با اعتماد به نفس کافی حاضر شده و در عین برخورد رسمی در جلسه ، درآن راحت باشید. لبخند به همراه داشته باشید و با جواب های کوتاه وبلند خود بدون هیچ حرف وتوضیح اضافی مخاطب خود را باویژگی های مثبت خود آشنا سازید. بدین ترتیب شما می توانید علاوه بر تاثیر مثبت بر روی مصاحبه کننده این اطمینان را به خود بدهید که شما تمام توانایی های خود را به معرض نمایش گذاشته اید.

ویژگی های یک شغل خوب

دائمی باشد

چالش داشته باشد

حقوق مناسب داشته باشد

مزایای کاری داشته باشد

جایگاه اجتماعی داشته باشد

امتیازدهی به مطلب:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (بدون رای)
Loading...

516 نظر جدید برای مشاوره شغلی

 • Masoumeh   میگوید:

  سلام من با مدرک لیسانس میخوام برم آموزش پرورش برای کار پیدا کردن .برای کار تو آموزش و پرورش باید آزمون بدم یا با این مدرک قبولم میکنن؟

  • راهنما   میگوید:

   استخدام:
   دوست عزیز اینکه شمارو قبول کنند بستگی به نظر مدیریت مربوطه داره .
   ولی معمولا برای استخدام از آزمونهای استخدامی سراسری استفاده میشود.

  • مشاور   میگوید:

   با سلام دوست عزیز این روزها به قدری مدرک کارشناسی و مقاطع بالاتر زیاد شده که حتی برسر مدارس غیر انتفاعی و خصوصی هم رقابت شدید برای جذب حتی ساعتی و حق التدریس بسیار شده است بنابراین اگر در ازمون رشته شما رو درخواست دادند می توانید منابع رو مطالعه کنید و خب امیدوارم موفق باشید در غیر این صورت به هر حال یا شغل دیگری یا ادامه تحصیل را در نظر بگیرید در هر صورت امیدوارم موفق باشید
   واقع بینانه اینکه خیلی نمی شود در مورد مشاغل دولتی و جذب این روزها اظهار نظر کرد چون واقع علاوه بر افراد متقاضی شرایط پذیرش هم بسیار سخت شده است .

   در این مورد میتونید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
   ۴۴۰۳۴۴۹۰
   موفق باشید

   • Masoumeh   میگوید:

    اینجور که من متوجه شدم کلا سمت آموزش پرورش نرم یعنی بهتره،تو این اوضاع کار که تو جامعه هست اصلا نمیدونم چیکار باید کنم،دوست دارم حرفه ای یاد بگیرم که آینده خوبی داشته باشه شما پیشنهادتون چیه؟البته به رشتم اصلا مربوط نباشه.

    • راهنما   میگوید:

     بهترین توصیه به شما و تمام دوستانی که چنین سوالی دارند.
     این هست که اول علاقه خودتون رو بر اساس توانایی که دارید بسنجید .
     و یکی از مسیرهایی که میتونید کسب مهارت کنید .
     استفاده از مهارت های فنی و حرفه ای و یا اموزشهای تخصصی کوتاه مدت جهاددانشگاهیه .
     در این صورت میتونید در کنار رشته اصلیتون چنین فعالیتهایی داشته باشید .

    • مشاور   میگوید:

     با سلام
     ببینید هر موقعی استخدامی داشته باشد می توانید اقدام کنید برای مداری غیر انتفاعی و حق التدریس هم رزومه می برید وقتی پذیرفتند طبیعتا ادامه می دهید ولی به طور کل نمی توان گفت که شما خیلی راحت می توانید جذب سیستم های دولتی شوید .
     به هر حال بتید ابتکار عمل داشته باشید و بتوانید شرایط را درست مدیریت کنید اموختن حرفه های مورد علاقه و قرار گرفتن در غالب کارافرین بسیار زیاد می تواند به شما کمک کند.
     در هر حال تصمیم با خود شماست ادامه تحصیل یادگیری حرفه و ایجاد اشتغال حتب تغییر رشته منتهی باید در هر مورد هگه جوانب را بسنجید و بعد اقدام کنید امیدوارم موفق باشیددر این مورد میتونید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید

     ۹۸۲۱۲۲۳۵۴۷۹۰
     موفق باشید

     • Masoumeh   میگوید:

      سلام کارآفرینی مثلا در چه موردی؟میشه بیشتر راهنمایی کنید ممنون

 • Mikhaki   میگوید:

  سلام.ببخشید جهاد دانشگاهی برای دوره تربیت معلمی غیرانتفاعی ابتدایی،ثبتنام گذاشته میخواستم بدونم که این دوره ها مطمئنن من بعدش میتونم راحت با این مدرک کار پیدا کنم؟

  • مشاور   میگوید:

   با سلام
   ببینید دوست عزیز عموما مراکز جهاد و دانشگاه با گرفتن مجوز اقدام به برگژاری دوره می کنند البته باید خودتون هم مراجعه داشته باشید و از مسبولین در مورد صحت و سقم دوره و اعتبار مدرک جویا شوید منتهی بحث دوم اینکه که بدونید به هر حال به فرض معتبر بودن اینکه شرایط کاری هم تضمین شده باشد نیست مخصوصا کار دولتی که در شرایط فعلی امکان ان وجود ندارد که فرد به راحتی کار پیداکند و از جهتی کاری متناسب با شرایط خودش و رشته تحصیلی داشته باشید اینجا تا حوی شانس و تقاضا های جذب و استخدام نا حدی مهم است و از جهتی هم مساله دیگر این است که خود فرد چقدر می تواند خلاق و کارافرین باشد به هر حال این مساله مهمی است در عین حول امیدوارم موفق باشید و شرایط کاری مناسبی پیدا کنید
   در این مورد میتونید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
   ۰۲۱۲۲۶۸۹۵۳۴
   موفق باشید

سوالات شما:


مرکز مشاوره قیطریه
۰۲۱-۲۲۶۸۹۵۵۸ خط ویژه
۰۲۱-۲۲۶۸۹۵۳۴ خط ویژه

مرکز مشاوره شریعتی
۰۲۱-۸۸۴۲۲۴۹۵ خط ویژه

مرکز مشاوره سعادت آباد
۰۲۱-۲۲۳۵۴۲۸۲ خط ویژه