نوروفیدبک برای درمان چه اختلالاتی کاربرد دارد؟

نوروفيد بك براي درمان چه اختلالاتي كاربرد دارد؟

  پیش فعالی /کمبود توجه : (HD/AD)

امروزه بیشتر از قبل برای درمان HD/AD  از نوروفیدبک استفاده شده است.۸۰-۸۵%  کودکانی که با این بیماری مبتلا شده اند ، بهبود کامل می یابند.

 اضطرب : (Anxiety)

 در مقاله قبلی ذکر شد که نوروفیدبک چیست حال می توان گفت که متخصصان زیادی به کار گیری نوروفید بک رو یکی از مهمترین موارد به منظور درمان اضطراب می دانندو ومعتقدند این یکی از اولین مواردی بوده که به نوروفید بک پاسخ داده است.

ناتوانی یادگیری : (Learning Disability)

 این نوع اختلال در سنین پایین شایع تر است.نوروفید بک در درمان این نوع اختلال تحول بزرگی ایجاد کرد ه است.البته در این مورد نوروفیدبک تنها پاسخ گو نمیباشد  و به درمان مکمل نیاز است.استفاده از کلاسهای آموزشی و یژه افراد مبتلا به این نوع اختلال بسیار مؤثر است.

آسیب مغزی :

نوروفیدبک باعث بهبود مشکلات ناشی از آسیب مغزی می شود.که میتوان از این دسته به بهبود حافظه, سردرد ، گیجی و حواس پرتی، مشکلات تمرکزی ، اضطراب ، افسردگی ، اختلالات خواب، مشکلات ادراک بینایی اشاره کرد.

دردهای مزمن و سردرد های میگرن :

پزشکانی که از نوروفیدبک برای درمان دردهای مزمن و سردرد میگرنی استفاده کرده اند بیان کردند که شدت حملات میگرن تا حد زیادی با استفاده از این روش کاهش می یابد و حتی از بین می رود.

افسردگی :

برای بیمارانی که مبتلا به افسردگی بوده اند و سایر درمان ها کارساز نبوده ، نوروفیدبک در بسیار ی از موارد توانسته بهبود دهنده این بیماری باشد.

ارتقا عملکرد :

تعداد زیادی از افرادی که از نوروفیدبک استفاده میکنند ، دانش آموزان و دانشجو یان،ورزشکاران و مدیرانی هستند که در فعالیتهای زیادی مشغول به کار هستند و برای ارتقا عملکرد و استفاده کامل از توانمدیهایشان ، از نوروفیدبک استفاده میکنند.

بازدید:۸۶۵۴۲۹

رتبه مقاله درگوگل:بهترین مرکز مشاوره

سوالات شما:

کانال تلگرام

مرکز مشاوره قیطریه
۰۲۱-۲۲۶۸۹۵۵۸ خط ویژه
۰۲۱-۲۲۶۸۹۵۳۴ خط ویژه

مرکز مشاوره شریعتی
۰۲۱-۸۸۴۲۲۴۹۵ خط ویژه

مرکز مشاوره سعادت آباد
۰۲۱-۲۲۳۵۴۲۸۲ خط ویژه