همسر ناراضی و عصبانی خود را نرم کنیم

مداخله در زندگی زوجین ممنوع!

مرکز مشاوره آنلاین و کمک به آرام کردن همسر

گاهاً پیش می آید که همسرتان به خاطر فشار های کاری و یا مشکلات پیش آمده دچار بی حوصلگی شده و حالتی عصبانی به خود می گیرد. در این مواقع این هنر شماست که بتوانید با صحبت کردن با او و دلگرمی دادن او را از این حالت خارج کنید.

مشاهدات و تحقیقات مشاوران ما در مرکز مشاوره ازدواج حاکی از این است که بسیاری از زوج های جوان هنگامی که یکی از آنها ، تفاوتی ندارد چه خانم و چه آقا دچار بی حوصلگی شده و به اصطلاح اعصاب ندارند، دچار مشکلات حادی می شوند و به جای اینکه یکی از آنها در صدد آرام کردن دیگری برآید، بدتر به هم پیله کرده و بحث و مشاجره می کنند.

اما ذکر این نکته ضرروی است که در این هنگام و با بروز این مشکل باید سعی در آرام کردن همسر خویش کنیم. با او صحبت کنیم . از دل نگرانی و مشکلات او مطلع شویم. از کلمات محبت آمیز استفاده کرده و به او بگوییم که به هر اتفاق ، مشکل و پیش آمدی در زندگی بربخوریم، با او بوده و در کنار او با مشکلات مبارزه خواهیم کرد. به او دلگرمی داده و حتی المقدور سعی در تعویض موضوع بحث کرده و حواس همسرمان را از آنچه که باعث دلخوری و آزار وی شده پرت کنیم.

شاید این نکات کوچیک به نظر آیند اما باعث تحکیم زندگی زوجین و درک متقابل آنان از یکدیگر خواهند شد.

مشاوره ازدواج و مرکز مشاوره روانشناسی همراه همیشگی شما عزیزان

امتیازدهی به مطلب:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (بدون رای)
Loading...

192 نظر جدید برای همسر ناراضی و عصبانی خود را نرم کنیم

 • a.z   میگوید:

  با سلام چند مدتی هست که خانمم دچار عصبانیت کم حوصلگی شده و بسیار بسیار تند و پرخاشگر شده و اکثرا دلش میگیره و کاملا سکوته در حالی ک ما هیچوقت اختلافی تو این دو سال نداشتیم حتی مشاجراتمون هم در حد چند ساعت بود و اصلا جفتمون طاقت دوری هم رو نداشتیم اون خیلی شوخ و سرزنده بود همیشه کلمات محبت امیزش رو احساس میکردم الان چند مدته که اینجور شده قبلا هم اینجور شده بود ولی فقط افسرده شده بود اما پرخاشگر نبود توی بحثمون برا اولین باره که نسبت به باهم بودنمون بی تفاوته و حرف جدایی میزنه دوباره میگه که مثل قبله احساسش اما حرفهای رو ازش. میشنوم که تاحالا اونا رو بهم نگفته و انتظار نداشتیم و این باعث بدشدن من و کش دادن احساساتم میشه برا گذر از این مرحله نمیدونم براش چکار کنم چون خصیصه ی اخلاقی متفاوتی تو خوبی خوب و وقت بد شدنم کاملا متفاوته

  • مشاور   میگوید:

   با سلام
   این عصبی بودن و پرخاشگری حتما دلیلی دارد ممکنه دلیل کاملا پزشکی باشد که باید بررسی شود و اگر مشکلی نبود انگاه به روانشناس و روانپزشک مرجعه داشته باشید به هر حال دو سال زندگی کردید و چون علاقه هم بین شما وجود ندارد نمی شود به راحتی از این مسائل گذشت .خدا رو شکر امروزه برای همه مسائل روحی روانی راهکار وجود دارد که خوب پیگیری شما و بررسی متخصص را می طلبد .این تغییر حالت ها و تناقض ها به نظر می رسد بیشتر جنبه روحی دارد شاید دراین اواخر مسئله ای پیش امده فوت کسی و فقدان چیزی که ایشون به ان تمایل داشتند .البته احتمالات مختلف است ولی د رمورد خانم ها تغییر سطح هورمون ها و شرایط جسمی هم می تواند عوارض روحی ایجاد کندو اگر هم به داروی روانپزشکی احتیاج باشد نباید مقاومتی وجود داشته باشد و امیدوارم به زودی بهبودی حاصل شود و نگران نباشید بهتره ایشون رو قانع کنید که حتما مراجعه داشته باشند

   در این مورد میتونید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
   ۰۲۱۸۸۴۱۹۸۳۲
   موفق باشید

سوالات شما:


مرکز مشاوره قیطریه
۰۲۱-۲۲۶۸۹۵۵۸ خط ویژه
۰۲۱-۲۲۶۸۹۵۳۴ خط ویژه

مرکز مشاوره شریعتی
۰۲۱-۸۸۴۲۲۴۹۵ خط ویژه

مرکز مشاوره سعادت آباد
۰۲۱-۲۲۳۵۴۲۸۲ خط ویژه