کلینیک مشاوره ستاره ایرانیان

مشاوره ژنتیک

مشاوره ژنتیک

مشاوره ژنتیک قسمتی از ژنتیک پزشکی است که احتمالات شیوع بیماریهای ژنتیکی و ارائه راه حل های مطلوب جهت جلوگیری از تکرار بروز بیماری را با هدف نسل های سالم در آینده مورد بررسی قرار می دهد. ازدواج دو شخصی که فامیل نباشند هم احتمال خطری در حد دو تا سه درصد دارد. احتمال بروز خطر ژنتیکی در ازدواج های فامیلی با فامیل ها بسیار بالاتر است و بر اساس میزان خویشاوندی مختلف است. گرچه بیشتر متخصصان ژنتیک در صورت وجود پیشینه خانوادگی بدون بیماری های ارثی، برای ازدواج فامیلی درجه سه به بالا مشکلی نمی بینند ولی در صورت امکان، مطلوبتر است قبل از ازدواج در هر مورد با مشاور ژنتیک صحبت شود. از مهم ترین اهداف مشاوره ژنتیک ، تشخیص میزان خطر ابتلاء یا تکرار یک بیماری موروثی در هر زایمان است. هدف از مشاوره می تواند یکی از موارد زیر باشد:
– فهم بیشتر بیماری ژنتیکی، راه کارهای مقابله ای، پیش بینی مطلوب تر نشانه های بیماری
– ممانعت از بروز دوباره بیماری
– ارائه راه حل های مطلوب جهت تشخیص درست پیش از تولد مطابق بر اصول خانواده.

تست جنسی ، مرکز مشاوره ایران ، مرکز روانشناسی ایران، مشاوره شغلی آنلاین، مرکز مشاوره خانواده ، نوروفیدبک چیست ، تست تفاهم زن و شوهر
وجود بیماری ژنتیکی بسیار زیاد، مشاوره های پزشکی ژنتیک را در مراحل مختلف پیش از ازدواج، در مرحله بارداری و هنگام تولد کودک ضروری کرده است. مشاوره ژنتیک به عنوان یکی از اولویت های هر جامعه در حوزه سلامت مطرح و همیشه گامی مهم برای پیشگیری از ناتوانی های موروثی می ¬باشد. تمامی کسانی که قصد ازدواج، به خصوص ازدواج خویشاوندی را دارند و در خانواده آنان سابقه درگیری با بیماریهای موروثی وجود دارد و همچنین کسانی که منتظر فرزند هستند و یا دلشوره تکرار یک بیماری ارثی در خانواده را دارند ضروری است به مشاور ژنتیک مراجعه و مشورت کنند. مشاوره های مربوط به ژنتیک در سه بخش مشاوره ژنتیک قبل ازدواج، حین ازدواج و مشاوره ژنتیک مربوط به فرزندآوری می باشد لذا با انجام آن در سه حوزه مربوطه اطمینان خاطر حاصل خواهد شد.

شماره های تماس 01

منبع: e-teb.com


صفحه اصلی سایت مرکز مشاوره

مقالات مرتبط

2 نظرات

 • حسین , اردیبهشت ۸, ۱۳۹۵ @ ۹:۰۳ قبل از ظهر

  سلام خسته نباشید.ببخشید میخواستم بپرسم که:
  من میخوام با دختر دخترخاله پدرم یا بهتر بگم با نوه دختری خاله پدرم ازدواج کنم میخوام بدونم که این ازدواج فامیلی محسوب میشه یا نه ؟خطرناک نیست به نظر شما؟

  • راهنما , اردیبهشت ۸, ۱۳۹۵ @ ۱۱:۱۷ بعد از ظهر

   در این مورد میتونید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
   دفتر قیطریه:
   ۰۲۱-۲۲۶۸۹۵۵۸ خط ویژه
   دفتر سعادت آباد:
   ۰۲۱-۲۲۳۵۴۲۸۲ خط ویژه
   دفتر شریعتی:
   ۰۲۱-۸۸۴۲۲۴۹۵ خط ویژه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.