تست میزان تمایل جنسی

رابطه زناشویی به عنوان مهمترین و اساسی ترین رابطـه انسان توصیف شده است، زیرا ساختاری اولیـه را بـرای بنا نهادن رابطه خانوادگی و تربیت کـردن نـسل آینـده فراهم می سازد . رضایت زناشویی یک جنبه بـسیار مهم و پیچیده از یـک رابطـه زناشـویی اسـت. بـه عبارت دیگر، یکی از جنبـه هـای حیـاتی یـک سیـستم زناشویی، رضایتی است که همسران در رابطـه خـویش احساس و تجربه می کنند. با این وجود، آمار طـلاق که معتبرترین شـاخص آشـفتگی زناشـویی اسـت ، نشانگر آن است که رضایت زناشویی بـه آسـانی قابـل دستیابی نیست. از همـان روزهـای آغـازین رابطـه زناشویی، عدم توافق هـای جـدی و مکـرری بـه وجـود می آیند که اگر حل نگردند، می تواننـد رضـایت و ثبـات زناشویی را با تهدیدی جدی مواجه کنند. علاوه بـر این، قطع نظر از همه روابط زناشویی که به طلاق ختم می شوند، بسیاری از ازدواج ها و روابط زناشویی نـاموفق نیز وجود دارند که همسران به دلایل گونـاگون طـلاق نمیگیرند. لذا توجه به رضایت زناشویی بـه خـاطر نقشی که در سلامت روانی زوجین و فرزندان آنها دارد، اجتناب ناپذیر اسـت. احـساس رضـایت از ازدواج و رابطه زناشویی نقش مهمـی را در میـزان کارکردهـای بهنجار خانواده ایفاء می کند. با وجود چالش هایی که بـر ســر معنــا و ســنجش رضــایت زناشــویی وجــود دارد، اصطلاح رضایت زناشویی با اصـطلاحات دیگـر، نظیـر سازگاری، شادمانی و به عنوان شاخصی بـرای بررسـی کیفیت زندگی زناشویی به طور جایگزین بـه کـار رفتـه اسـت. اگرچـه هنگـام تعریـف و توصـیف رضایت زناشویی به نظر می رسد که مسأله ساده اسـت، اما هنگام توجه به اهمیت و پیامدهای وجود یـا فقـدان رضایت زناشویی، تصور سـادگی رخـت بـر مـی بنـدد و پیچیدگی جای آن را می گیرد. تست روانشناسی رضایت زناشویی می تواند میزان رضایت شما از روابطتتان را بسنجد.

پاسخگوی عزیز ، این پرسشنامه یک آزمون با پاسخ های درست و غلط نیست . لطفا هر یک از جملات زیر را با دقت بخوانید و به تمام آن ها ، حتی با وجود عدم اطمینان کافی پاسخ دهید. برای هرجمله پاسخ های “همیشه” ، “اکثرا” ، “گاهی اوقات” ، ” بندرت” و “هرگز” در نظر گرفته شده است. لطفا گزینه ای را که بهتر و دقیق تر بیانگر تمایل جنسی شماست، انتخاب کنید .


تفسیر آزمون: دامنه نمرات بین ۰ تا ۱۰۰ که نمره بیشتر نشان دهنده تمایل جنسی زیاد و نمره کمتر بیانگر تمایل جنسی اندک است..182 نظر جدید برای تست میزان تمایل جنسی

 • قباد   میگوید:

  سلام
  همه برای ازدواج فقط ارضای جنسی رو اولویت اول میدونند و همی افراد زندگی شون از مسان رفت

  اما من دنبال زنی هستم که عشق او واقعا یک عشق واقعی و قلبی باشه

  کسی که اولویتش طلا و زیور آلات نباشه

  کسی که بتونه همسر مهربانی برای من و مادری مهربان برای فرزندانمون باشه

  کسی که در رابطه جنسی نیازی به فیلم پورن نداشته باشه و تنها با یک دست ارضا بشه همانطور که من با دست او ارضا میشم

  کسی که اهل آرایش نباشد چرا که چهره بدون آرایش نه تنها زیبا تر هست بلکه از لحاظ معنوی هم دلنشین تر هست و اونو مهربان تر نشون میده

  البته ما بی پول نیستیم اما من اینگونه دوست دارم

  میخوام هم رابطه جنسیمون و هم زندگی مون عادی و لذت بخش باشه
  چرا که پول و طلا ارزش زندگی رو میکاهند
  خودمم به روحم متکی هستم نه به جسمم . کسانی که به روح متکی هستند بهتر شیرینی سندگی ساده رو درک میکنند

  بگوییپ چی کار کنم؟ آیا شانسی هم دارم؟

  • مشاور   میگوید:

   با سلام .دوست عزیز این مسائلی که می فرمایید .در مورد رابطه جنسی خوب همیشه دغدغه در زندگی بوده است .و خوب جنبه ای از زندگی است .که انکارناپذیر است.ولی ملاک های شما خوب ملاک های ارزشمندی است و قطعا فردی که این شرایط را براورده کند وجود دارد که طرفدار سادگی و ..باشد ولی در مورد رابطه جنسی زن و مرد تفاوت هایی دارند و انتظارات خاصی و تمایلاتی دارند .پس نمی شود از موضع خودتون صرفا به این قضیه نگاه کنید .امیدوارم خوشبخت باشید.

   در این مورد میتونید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
   ۰۲۱۲۲۶۸۹۵۳۴
   موفق باشید

  • کامی   میگوید:

   این شخص فقط مادر آدمه که اونم غیر قابل مزدوج شدنه

 • محمد   میگوید:

  باسلام.بنده مردی۳۵ساله هستم که قصدازدواج باخانمی۲۰ساله رادارم که۱۵سال اختلاف سنی موجب نگرانی من از نظر مسائل جنسی دراینده وبالارفتن سن بنده شده که بعنوان مثال در۵۰سالگی بنده همسری۳۵ساله دارم لطفا راهنمایی بفرمایید که ایا جای نگرانی هست؟وایا روشی برای رفع این نگرانی وجود دارد؟

  • راهنما   میگوید:

   اگرچه نمی توان درباره عدد دقیق فاصله سنی زوجین و نقش آن در موفقیت و شکست زندگی زناشویی قانون یکسانی برای همه افراد صادر کرد اما یقینا تناسب سنی از جمله موازین زیربنایی و اساسی در ازدواج است که بی توجهی به آن، زمینه ساز بسیاری از کج خلقی ها و ناسازگاری ها در زندگی زناشویی خواهد شد.

   در واقع تفاوت سنی عاملی است که در کنار تفاوت های اخلاقی، شخصیتی و ظاهری اختلافات زناشویی را تشدید می کند. آنچه در این میان اهمیت دارد این است که اختلاف سنی زن و مرد نباید آنقدر زیاد باشد که در مسائل اساسی زندگی شان نظیر عقاید و ارزش ها، ارتباط با اقوام و دوستان، تفریحات و سرگرمی ها شکاف زیادی را ایجاد کند چرا که تفاوت فاحش نگرش در این حوزه ها باعث بروز اختلافات و یا دلسردی هایی در زندگی زناشویی می شود.
   سلما تفاوت سنی که در برخی مواقع حالت «شکاف سنی» به خود می گیرد برای زوجینی که بیش از یک دهه با یکدیگر فاصله سنی دارند مخاطرات زیادی را به همراه دارد. پختگی زیاد یکی از طرفین در مقابل ناپختگی و بی تجربگی های طرف مقابل، مهم ترین عاملی است که کفه ترازوی ارتباط را در بیشتر ابعاد زندگی زناشویی نامتوازن می سازد.

   ترس از دست دادن همسر، وابستگی به او، احساس برتری و کامل بودن، موظف دانستن خود واحساس مسئولیت نسبت به کنترل رفتارهای فرد کوچک تر، زیر سوال بردن تعدادی از رفتارهای او، کهولت سن و زوال جسمی و … همه و همه از جمله نگرانی هایی است که در این نوع روابط گریبان گیر همسر «مسن تر» می شود.

   فرد «کوچک تر» نیز با نگرانی هایی نظیر دلزدگی و سردشدن نسبت به رابطه زناشویی، احساس بی حوصلگی و تمایل به انزوا، احساس خجالت زدگی از حضور در جمع و معرفی همسر به دوستان و آشنایان، حس پشیمانی و …، دست و پنجه نرم می کند.

   فاصله سنی زیاد در کدام سنین مخاطره بیشتری ایجاد می کند؟

   بسته به این که زن و مرد در کدام دهه از زندگی شان به ازدواجی با فاصله سنی زیاد «بله» می گویند، میزان مخاطراتی که شکاف سنی ایجاد می کند، کم یا زیاد می شود. به طور کلی ازدواج در دوره نوجوانی و اوایل جوانی به دلیل اتخاذ تصمیم های هیجانی و عاطفی طرفین و احساسی عمل کردن آن ها در امر انتخاب همسر، چه برای دختران و چه برای پسران جدای از اهمیت مبحث فاصله سنی، توصیه نمی شود.

   به عبارت دیگر شرایط و نکات حائز اهمیت در ازدواج دختری ۱۳ساله که ۱۱سال با همسرش اختلاف سنی دارد، کاملاً متفاوت از شرایط ازدواج دختری ۲۷ساله با مردی ۳۸ساله است. یقینا تفاوت سنی زیاد در ازدواج هایی که طرفین خصوصا دختر از نظر سنی به نوعی ثبات و پختگی عاطفی، هیجانی، شخصیتی، اخلاقی و جسمی رسیده باشد و بتواند روی خط ثابتی از مدیریت هیجانی حرکت کند به مراتب خطرات کمتری را در پی دارد.

   راهکارها

   با درنظرگرفتن این موضوع در ادامه راهکارهایی برای زوجین که مرد اختلاف سنی زیادی با همسرش دارد، ارائه می شود:

   ۱ – مراقب باشید به همسری کنترل گر تبدیل نشوید: از آنجا که تفاوت سنی میان زوجین خصوصا زمانی که مرد بزرگ تر است و دختر هم در سنین بسیار پایین به سر می برد می تواند زمینه ناهمسانی در اندیشه و افکار فردی و اجتماعی را میان همسران فراهم آورد، این احتمال وجود دارد که چنین ازدواج هایی در دام ارتباط والد – کودکی بیفتد در این دسته از ازدواج ها فرد کوچک تر هنوز در دوران نوجوانی به سر می برد و فرد بزرگتر مرحله جوانی خود را سپری می کند، با تجربه تر است و خود را در قبال ناپختگی ها، ناآگاهی ها و خودسری های فرد کوچک تر مسئول می داند؛ مسئولیتی از جنس مسئولیت پدرانه.

   در واقع بسیاری از افراد بزرگ تر در ازدواج های بافاصله سنی زیاد معتقدند مسئولیت «تربیت» همسر نوجوان شان به عهده آنها واگذار شده است در نتیجه ممکن است ناخواسته در مقام یک والد شروع به سخت گیری و کنترل خارج از عرف همسر نوجوان شان کنند.

   ۲ – در کنارش باشید نه در مقابلش: مسلما در ازدواج هایی با شکاف سنی بالا خصوصا زمانی که زوجین کم سن و سال هستند، فرد کوچک تر ممکن است به تفریحات، سرگرمی ها و رفتارهایی علاقه مند باشد که شاد و پرهیجان است اما از نگاه فرد بزرگ تر چندان پسندیده و مقتضی مقام و شان فرد متاهل نیست.

   در چنین ازدواج هایی حتی ممکن است «خنده های کودکانه» همسر زمینه ایجاد ناراحتی و کج خلقی زوج بزرگ تر را فراهم کند! حال چنانچه فرد بزرگ تر همسرش را به گونه ای «منطقی» همراهی نکند بلکه مشغول سرزنش کردن و ایرادگیری از رفتارهای ناپخته او باشد و نحوه برخورد همسرش را مایه شرمساری و خجالت خود ببیند و یا کلا تصمیم بگیرد او را به حال خود بگذارد و در هیچ کدام از علایق همسرش مشارکت نکند، رفته رفته دلسردی و پشیمانی بر زندگی هر دو طرف سایه می گستراند و آن ها را به سمت فاصله گرفتن از یکدیگر و پناه بردن به عالم تنهایی یا جایگزین کردن جمع دوستان و اقوام به جای همسر سوق می دهد.

   ۳ – با خطاهای همسرتان منطقی برخورد کنید: بسیاری از خانم هایی که در سنین پایین و در اوج نوجوانی زندگی مشترک را آغاز کرده اند ممکن است بعد از گذشت سال ها از زندگی شان به دنبال شکوفایی استعدادهایشان باشند.

   در چنین شرایطی مرد ممکن است شاهد آزمون و خطاهای زن برای به دست آوردن شغل، جایگاه اجتماعی، حل مشکلات شخصی و ارتباطی اش باشد. در واقع فرد کوچک تر با حرکت به سمت سنین رشد و پختگی، رفتارهایی را نشان می دهد که در واقع مقتضی سن اوست و بخشی از فرآیند طبیعی رشد محسوب می شود.

   در چنین شرایطی شوهر (همسر بزرگ تر) که تاکنون همسرش را فردی صرفاً «تابع» می شناخته، ممکن است با ایجاد چنین تغییراتی به اشتباه بیندیشد که او مشغول سرکشی و طغیان است و باید در مقابل چنین تغییراتی ایستادگی کرد. در شرایط مذکور چنانچه زوجین از قدرت گفت وگوی منطقی و انعطاف بر سر تغییرات به وجود آمده برخوردار نباشند دیر یا زود شاهد جدایی عاطفی و روحی از یکدیگر خواهند بود.

   در این مورد میتونید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید

   ۰۲۱-۲۲۶۸۹۵۵۸

 • مشاور   میگوید:

  با سلام دوست عزیز .اگر طرف مقابل شما موافق باشد پس مسئولیت این ازدواج را او هم پذیرفته است ضمن اینکه اگر دغدغه صرفا بحث مسائل جنسی است باید بدانید مردان بسته به طبعی که دارند اگر مشکل خلصی نداشته باشند و سرد مزاج نباشند در فعالیت جنسی با مشکل مواجه نخواهند شد پس جای نگرانی وجود ندارد مگر اینکه با شناختی که از خود و روحیات خود دارید تمایل داشته باشید با فردی که اختلاف سنی کمتری داشته باشید زندگی کنید .در هر حال می توانید از مشاوره پیش از ازدواج هم برای انتخاب تصمیم درست تر و کاهش تردیدها بهره ببرید .امیدوارم همه جوانب را در نظر بگیرید و خوشبخت باشید

  در این مورد میتونید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
  ۰۲۱۲۲۶۸۹۵۳۴
  موفق باشید

 • سعید   میگوید:

  سلام
  من کاملا با کاربر قباد موافقم و اون قسمتی که بهش گفتید در رابطه جنسی یک سری چیزایی هست که باید کمی در اون انتظار داشت
  پس باید بدونید که…..

  من و همسرم برای پیش نوازش دستمونو به آلوعورا آغشته میکنیم و لذتش از روان کننده های جنسی شیمیایی لذت بخش تره و هم سالم تره
  و از اینکه از فیلم های پورن و مواد شیمیایی بی نیاز هستیم خداراشکر میکنیم

  به نظر شما اندام جنسی من و همسرم به آلوعورا آغشته باشه خوبه یا باید از عصاره دیگه استفاده کنیم؟
  منظورم استقاده از میوه ها به عنوان روان کننده طبیعی جنسی هست؟
  آیا برای پیش نوازش باید دستمون به آلوعورا آغشته باشه؟
  آیا اصلا استفاده از عصاره میوه ها برای پیش نوازش مناسبه یا نه؟

  • مشاور   میگوید:

   با سلام دوست گرامی تمامی این مسائل شخصی و کاملا به نظر طرفین بستگی دارد اگر مساله ای ندارید و استفاده از روان کننده های طبیعی به داشتن رابطه سالم و رضایت زناشویی بیشتر کمک کرده است خوب اقدام کنید .و اصلا حکم قطعی برای همه در این زمینه وجود ندارد بلکه مهم لذت زوجین و ارضای نیاز است با روش هایی که هر دو نفر با توافق به ان رسیده باشند .موفق باشید

 • maryam   میگوید:

  با سلام
  دختری هستم ۳۲ ساله که نزدیک به یکساله خاستگاری دارم همسن خودم و با شرایط تقریبا مناسب اما تنها مسئله ای که من رو به تردید انداخته در گفتن جواب بله اینکه ایشون فوق العاده از نظر تمایل جنسی های هستن و اصلا با این روند من حتی بعد از تماسهای تلفنی و …. با ایشون دچار مشکل روحی میشوم خواهشمندم در این زمینه کارشناس مربوطه راهنمائیم کنید.

  • مشاور   میگوید:

   با سلام .دوست عزیز برای هر مردی مسابل جنسی حائز اهمیت است و یکی از اهداف ازدواج است منتهی وقتی متوجه زیاده خواهی بیش از حد شوید و یا فرضا شما قبل از ازدواج تمایل ندارید یک سری مباحث مطح شود خب باید با ایشون صحبت کنید اگر واقعا مساله تمایلات بیش از حد باشد که فکر کنید بعد از ازد اج هم جواب گو نخواهید بود ممکنه مشکل از ایشون باشه و باید پیگیری کنند ولی ممکنه نیازهای ایشون طبیعی باشد حتی نوع مطرح کردن با فردی که صد در صد مطمئن هستند قرار است ازدواج صورت گیرد .ولی شما فرد سرد مزاجی هستید خب مساله دیگری است .اگر هم بسته به اعتقادات و خط قرمزها تمایلی به مطرح شدن ندارید خب بحث جداست به نژرم ب ای رفع نگرانی ها در این زمینه به مشاوره قبل از ازدواج مراجعه کنید.تا در این زمینه بررسی صورت گیرد و اگر مساله ای وجود دارد قبل از ازدواج حل شود امیدوا م خوشبخت باشید

   در این مورد میتونید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
   ۰۲۱۲۲۶۸۹۵۳۴
   موفق باشید

سوالات شما:


مرکز مشاوره قیطریه
۰۲۱-۲۲۶۸۹۵۵۸ خط ویژه
۰۲۱-۲۲۶۸۹۵۳۴ خط ویژه

مرکز مشاوره شریعتی
۰۲۱-۸۸۴۲۲۴۹۵ خط ویژه

مرکز مشاوره سعادت آباد
۰۲۱-۲۲۳۵۴۲۸۲ خط ویژه