آغوش و آرام گرفتن کودکان

آغوش و آرام گرفتن کودکان

مرکز مشاوره آنلاین

تا به حال دقت کرده اید زمانی که نوزادن و کودکان را بلند میکنید و در آغوش میگیرید آرام میشوند و گریه آنان قطع میشود؟ بسیاری از مادران بر این باورند که فرزندشان به بغل کردن عادت کرده است و از همان ابتدا سعی میکنند او را زیاد در آغوش نگیرند تا عادت نکند. از اولین نتایجی که از تحقیقات محققان به دست آمده میتوان به یک سری فرمان از قلب و مغز کودک که درواکنش به این عمل صادر میشود اشاره کرد. امروزه با تحقیقاتی که صورت گرفته است و نتایجی که به دست آمده پزشکان بر این باورند که بعد از بلند کردن فرزندتان و در آغوش گرفتنش ضربان قلب او آهسته تر شده و این عمل باعث آرام شدن فرزندتان میشود.

مشاوره ازدواج آنلاین

پس همواره یادتان باشد:

 هروقت فرزندتان بیتابی کرد ، عصبانی نشوید ، فقط او را در آغوش بگیرید تا احساس امنیت و آرامش را به او ببخشید چرا که گریه و نا آرامی کودکان یکی از دلایل اصلی خشم و عصبانیت والدینشان است و تنها چیزی که به شما کمک میکند در آغوش گرفتن اوست.

مشاوره خانواده

امتیازدهی به مطلب:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (بدون رای)
Loading...

32 نظر جدید برای آغوش و آرام گرفتن کودکان

 • آی   میگوید:

  سلام خسته نباشین پسرمن تازه وارد پنج ماهگی شده واز وقتی واکست چهارماهگی زده اصلا خوب شیر نمیخوره فقط توخواب میتونم یکم شیر بدم بهش میخواستم ببینم مشکلش چیه

  • مشاور   میگوید:

   با سلام
   واکسن ۴ ماهگی مانند واکسن دو ماهگی است و با درد همراه است و اگر تعداد آنها بیشتر باشد باید به دو پای نوزاد بدهند اما اگر تعداد واکسن زیاد نباشد به یک پای نوزاد می زنند. شما می توانید برای تسکین درد، تب و بی قراری نوزاد خود بعد از تزریق واکسن به او قطره دهید و قطره دادن به او باید ۲ برابر وزنش باشد. به طوری که وزن کنونی نوزاد را ضربدر ۲ کنید و بر اساس جوابش به او قطره استامینوفن دهید و چون واکسن چهار ماهگی هم مانند واکسن دو ماهگی از واکسن های خیلی دردناک است به شما توصیه می کنم که یک روز قبل از واکسن و حتی ۲ تا ۳ ساعت قبل از تزریق واکسن برای جلوگیری از تب، ‌درد و بی قراری به نوزاد خود قطره بدهید و تا ۳ روز بعد از تزریق واکسن هر یک ساعت بهتر است که به نوزاد قطره استامینوفن را بدهید و مقدار آن را باید با توجه به وضعیت نوزاد خود از متخصص اطفال دریافت کنید.
   موفق باشید

سوالات شما:


مرکز مشاوره قیطریه
۰۲۱-۲۲۶۸۹۵۵۸ خط ویژه
۰۲۱-۲۲۶۸۹۵۳۴ خط ویژه

مرکز مشاوره شریعتی
۰۲۱-۸۸۴۲۲۴۹۵ خط ویژه

مرکز مشاوره سعادت آباد
۰۲۱-۲۲۳۵۴۲۸۲ خط ویژه