مرکز مشاوره تبریز

مرکز مشاوره تبریز

تحقیقات بعمل آمده به وسیله کادر ما در مرکز مشاوره تبریز دراکثر خانواده ها این موضوع رانمایان میکند که بیش ازهرزمان دیگه ای خانواده های ایرانی نیازمند یک بررسی و تغییر درنگرش خود درمباحث مربوط به آن میباشند. مشکلات و فرازونشیب های موجود در زندگی هرانسانی میتواند به عاملی برای پسرفت وعدم پیشرفت آن فرد تبدیل شده واو را ازجریان درست زندگی خارج سازد.

به همین منظور وبه دلیل اهمیت بسیاری که بحث مشاوره در زندگی هرفرد دارد کانون مشاوران ایران اقدام به راه اندازی یکی از شعب خود درشهر تبریز کرده است.مرکزمشاوره تبریز با استفاده ازبهترین مشاوران در امر مشاوره خانواده بستری را فراهم نموده است تا جوانان و خانواده های تبریزی بتوانند باآسودگی خاطر به مرکز مشاوره تبریز مراجعه کرده و مشکلات خود را با یک مشاور خوب تبریز در میان بگذارند. مرکز مشاوره تبریز بااستفاده از بهترین مشاور تبریز در زمینه های مختلف مثل ازدواج و خانواده میتواند راهگشای بسیاری از مشکلات شما باشد کافیست با مشاوره تبریز تماس بگیرید.

650 نظر جدید برای مرکز مشاوره تبریز

 • مینا   میگوید:

  باسلام
  برادری دارم ۱۵ ساله که بسیار درس خوان و مودب بود.و نمونه دولتی درس مبخونه .اما جدیدا به تلگرامش مشکوک شدم و روی گوشیم نصب کردم که دیدم کانالهایی که میره فیلم و عکس مستهجن میزارن.چن تاشو پاک کردم اما باز میره.دوستایی که پیدا کرده نه تنها درس خون و مودب نیستن بلکه منحرفش میکنن ،رفتارش عوض شده.پرخاش میکنه.گوشه گیر شده.به درسش اهمیت نمیده و بدتر جواب پس میده و…
  من خیلی نگرانشم.متاسفانه پدر و مادرم مسن هستن و بها نمیدن بهش و همیشه منم که با در آمد کم خودم کلاس ثبت نامش میکنم و ازمون و حتی لباس و..
  اینده ش برا مهمه.کمکم کنید

  • راهنما   میگوید:

   سلام
   دغدغه مندی شما نسبت به برادرتان بسیار ستودنی است .ولی در نظر بگیرید سن بلوغ در پسران به صورت پرخاش مشکلات خواب اختلاف سلیقه و عدم تعادل در زمینه هایی است که قبلا در ان مشکل خاصی وجود نداشته است .دیدن عکس های مستهجن می تواند به دلیل کنجکاوی های سن بلوغ باشد .بحث و جدل و حذف کردن ممکن است باعث لجبازی شود چون در این احساس قدرت می کنند و این حس که در هیچ زمینه ای برای آنها مشکلی به وجود نمی آید .کنترل دور ا دور دوستان و فضای مجازی می تواند کمک کننده باشد و اگر تغییرات رفتاری خیلی فاحش شد می توانید به روانشناس مراجعه کنید .
   موفق باشید

 • ابراهیم   میگوید:

  باسلام
  همسر بنده به مدت حدوداً ۲۰ روز با فرد دیگری ارتباط داشته در حد ملاقات با یکدیگر ورفتن ۲بار به رستوران اما تا آنجایی که فهمیده ام هیچگونه رابطه جنسی وجود نداشته است حال با توجه به این مساله حکم زنم در این موردچیست؟ ومن در مقابل آن چه باید بکنم؟

  • راهنما   میگوید:

   با سلام
   این رابطه قبل از ازدواج بوده یا بعد از ان ؟
   اگر به زندگی و همسر خود علاقه دارید شخم زدن این جریانات کمکی به بهبود زندگی نمی کند ضمن اینکه اعتماد دو طرف از هم سلب می شود .اگر همسر شما با صداقت این مساله را مطرح کردن گذشت و بخشش بهترین راهکار است .و سعی نکنید یاداوری شود و یا بازخوردی براساس ذهنیت ایجاد شده به همسرتان بدهید .گذشت زمان و کمی صبر حلال مشکل خواهد بود
   موفق باشید

   در این مورد میتونید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
   ۰۲۱-۲۲۳۵۴۲۸۲

 • سودا   میگوید:

  باسلام دردوراهی زندگی مانده ام شوهرم سر من کلاه گذاشت ومقداری از پول وطلاهایم یاگرفت وبعد از منزل بیرونم کردوچندنفر شاهد داریم که اینکاریاکرده اولین بار اون نیست که بیرونم کرده این چندمین بار است توسط ریش سفیدان فامیل ودادگاه چندین بار آشتی کردیم ولی دست از اینکارش برنمیدارد حال که شاهد هم داریم او مرتکب جرم است وجرمش. زندان دارد به مدت شش ماه یا یکسال ولی الان مدام زنگ میزند از طریق دادگاه اظهاریه میفرستد تا برگردم ولی او مرا از دیدار خانواده خودمم هم محروم میکند وقتی برمیگردم وآسایش زندگی مرافراهم نمیکند ومیخواهد به اذیت بیفتم به نظر شما چه تصمیمی دراین میان بگیرم بهتراست خانه ی پدرم بمان یابرگردم؟؟؟؟

  • راهنما   میگوید:

   با سلام
   با این شرایط و تکرار رفتارهای نامناسب بهتر است تصمیم منطقی بگیرید و در شروع حتما با روانشناس بهد با مشاور حقوقی می توانید دیداری داشته باشید
   در این مورد میتونید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
   ۰۲۱-۲۲۶۸۹۵۵۸ خط ویژه

 • @   میگوید:

  باسلام خسته نباشید خدمت مشاورسوالی داشتم خواهش میکنم راهنمایی کنید یک سال ازدواج کردم الانم نامزدی خواستم بپرسم براخاب شبا شوهرم دوست داره تنها تو اتاق بخابی وقتی باهم میخابیم شبا اذیت میشه خاب راحتی نداره منم بابت این موضوع خیلی ناراحتم که ازدواج کردم آرامش برا هم باشیم منم از خانوادم دورم اینجا هم کسی. رو ندارم دلم به شوهرم خوشه اون با این کارش تمام فکرشو مشغول کرده اعصابم بهم ریختست. نمیدونم چیکار کنم شما دلیل این جدا خابیدن رو بهم میدین؟ خواهش میکنم جواب سوالات بدین. متشکر

  • راهنما   میگوید:

   با سلام
   بهتر نیست از خود ایشون بپرسید ؟ضمن اینکه شاید دلایل خاصی دارن و العان در این دوران اذیت میشن قرار نیست همیشه اینطور باشه .ولی شنیدن دلایل و گفتن دغدغه های خودتون اهمیت زیادی داره از همین ابتدا یاد بگیرید که در زندگی همه چیز مشترک است
   و باید صحبت شود
   در این مورد میتونید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
   دفتر شریعتی:
   ۰۲۱-۸۸۴۲۲۴۹۵ خط ویژه

 • @   میگوید:

  چرا صحبت کردم میگه اگه باهم بخواهیم فردا آن روز نای برای کار کردن ندارم چون تمام سیستمم بهم میریزه آیا به نظر شما چنین چیزی عادیه؟ یا اینکه باید برطرف بشه؟ بیشتر با دوستاش خوش میگذرانه جمعها با دوستانه مسافرتاش یا دوستانه خ پرده تنها میرم تو این یه سال سه بار باهام برا برگشتم اومده خ بابام دنبالم خیلی هم حساسه وقتی میرم خ پدرم یه چیز بهونه میکنه اعصابمون بهم میریزه تا بهم خوش نگذره به نظر شما تا آماده نشدن خونه برم خ بابام یا خ پدرشوهرم باشم بهتره؟ خیلی دارم اذیت میشم ازدواج دومم هست دیگه نای برا بحث جدل ندارم احساس میکنم افسرده شدم به هر دری میزنم به بن بدست میخورم کمکم کنین

  • راهنما   میگوید:

   با سلام
   یعنی ارتباط برای ایشون مشکل ساز است ؟این جریان عادی نیست به این شکل که شما مطرح می کنید
   حتما حضوری به روانشناس مراجعه کنید
   در این مورد میتونید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
   ۰۲۱-۸۸۴۲۲۴۹۵

 • فرشته   میگوید:

  سلام خسته نباشید.فرشته هستم من ۲۷سالمه دانشجوی ترم آخرکاردانی.نمیدونم بگم خوشبختانه با متاسفانه من به استادم که یه شخص تقریبا۳۶ساله و یه کم مغرور مذهبی که شنیدم قبلا یه ازدواج نا موفق هم داشتن علاقه مند شدم.میخواستم بگم اگه امکان داره راهنمایی کنین چطورمیتونم نظرایشونوبدون اینکه متوجه بشن به خودم جلب کنم که البته هیچ اطلاعی از علاقه من به خودشون ندارن

  • راهنما   میگوید:

   در صورتی که علاقه شما از نوع علاقه ایی است که مقدمه ازدواج واقع می شوند در این صورت باید بگوییم که نیازهاى عاطفى و غرایز دیگر در ایام جوانى، آدمى را به سوى «دوست داشتن و عشق ورزیدن» سوق مى دهد که البته این یک امر طبیعى و غریزى است و کمتر مى توان راهى براى گریز از آن پیدا کرد. آنچه در این مقوله اهمیت دارد، کنترل عقلایى بر احساسات و پرهیز از مخاطراتى است که ممکن است فرد را به گرفتارى هاى مختلف روحى و جسمى دچار سازد. «دوست داشتن و عشق ورزیدن» اگر از مسیر معیّن، مشخص و صحیح استیفا نشود، ممکن است عوارض نامطلوبى را براى انسان ایجاد کند. شما خوب مى دانید جاذبه بین دو جنس مخالف (زن و مرد) بسیار فراوان است؛ مخصوصاً در سنین جوانى، که این جاذبه و حساسیت در اوج خود مى باشد، در نتیجه هر چند جوان بخواهد رعایت مسایل شرعى و عرفى را بنماید، اما تمایلات نفسى و وسوسه هاى شیطانى قوى تر از آنند که انسان گرفتار خطرهاى بزرگ نشود. به همین جهت عقل اقتضا مى کند انسان خود را در معرض خطرى که بسیارى از خوش باوران را گرفتار کرده قرار ندهد. در مورد آن چه برای شما رخ داده گفتنی است علاقه ای که برپایه واقعیت ودر محدوده اخلاق وشرع نباشد موجب بروز مشکلات زیادی خواهد شد که در ادامه به ان ها اشاره خواهیم کرد:
   سرانجام علاقه شما به دو مسیر منتهی خواهد شد یا این علاقه برای همیشه در وجودتان باقی می ماند وهیچ گاه نمی توانید به موضوع مورد علاقه خود دست پیدا کنید که در این صورت زمینه حسرت واندوه همیشگی را برای خود فراهم خواهید نمود ناگفته نماند زمانی که انسان به علاقه خود به فردی توجه کرده وان را تقویت می کند ناگزیر به ابراز علاقه نیز خواهد پرداخت اگر چه همانطور که در بالا گفتیم علاقه مند شدن گناه نبوده واین مساله برای افراد زیادی چه دختر وچه پسر اتفاق می افتد، اما انچه مهم است اینکه علاقه شما علاقه به فردی است که شاید، از لحاظ برخی ملاک ها مانند؛ همسانی در تحصیلات ، موقعیت اجتماعی و…از شما بالاتر می باشد ومسیر دوم این است که اگر فرد مورد نظر از هر جهت مناسب وهم شان ورتبه شما باشد در این صورت ابراز علاقه از جانب شما تصویر جالبی را در بر نداشته وباعث سوء برداشت از طرف مقابل خواهد شد ومهم تر اینکه شاید ایشان متاهل بوده باشد.
   بنابراین با توجه به مطالب فوق علاقه خود را کنترل کرده وبا عقل ومنطق سلیمی که درون شما وجود دارد، به قضاوت نشسته وتصمیم جدیدی در مورد نوع علاقه خود بگیرید.
   ۲- علاقه باعث وابستگی ودلبستگی در انسان می شود حال آیا با خود فکر کرده ایید اگر به این مسیر ادامه دهید چگونه بعد از مدتی که با این استاد درس نداشته ویا از دانشگاه مربوطه بروید ویا فارغ اتحصیل شوید با وابستگی خود کنار می آیید؟
   ۳- با توجه به مطلب بالا لازم است شما از افزایش علاقه تان به ایشان جلوگیری کنید. علاقه به ایشان را در ذهنتان نپرورانید. سعی کنید تا حد امکان به ایشان فکر نکنید. سعی کنید تا حد امکان کمتر با وی روبه رو شوید. در هنگام برخورد با وی حریم ها را رعایت کنید. با او صمیمی نشوید و با بذله گویی ها و برخوردهای صمیمانه او به صورت عادی و حتی سرد و با بی اعتنایی برخورد کنید.
   ۴- از ان جا که شما در سنین ازدواج قرار دارید هر چه بیشتر با ملاک های همسر مناسب آشنا شده تا انتخاب صحیح ومعقولی را در زندگی مشترک خود داشته باشید.در این مورد میتونید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
   ۰۲۱-۲۲۳۵۴۲۸۲

 • ترنم   میگوید:

  شوهرم هرچندیکبارسرمسایل کوچک و بی اهمیت بدون اینکه درموردش حرفی بزنه قهرمیکرد و بعد دوباره آشتی.این آخراهاکارروبه جایی کشوند که مجبورشدم به حالت قهرازخونه برم.سراغم نیومد و ادعاکردکه منونمیخاد.امااقدامی هم نمیکرد بعد۲هفته اومدسراغم و منوبرگردوند.الان هفته ای۲ساعت منومیبره خونه مادرم و خودش نمیاد.کلامنو ازدیدن همه محروم کرده.من نمیتونم اینوقبول کنم که خانوادمو نبینم.تحمل بی احترامی کردن اونو به خانوادم ندارم.میگه اگه میخاستی خانوادتو هرروز ببینی چراازدواج کردی اونا دخالت میکنن.منم اعتقاددارم که مادراون دخالت میکنه چون یکجاهستیم روزی ۲تا۳ساعت کنارمادرشه.منم نمیگم هرروز ولی دلم میخادوقتی دعوتیم جایی بریم بهش گفتم اگه قصدت از برگردوندن من این بودکه نذاری خانوادمو ببینم ازاول میگفتی .دلم میخادپیش مشاوربریم تااون بگه چیکارکنیم.اخلاقش طوریه که حرف فقط حرف خودشه.قبول نمیکنه اون و خانوادش هم ممکنه اشتباه کنن. کلا همه تقصیرات رو به گردن من و خانوادم میبینه.میدونم که تمایلی به رفتن پیش مشاورهم نداره.بگم میگه من خودم عاقلم میتونم مشکلمو حل کنم.ولی من نمیتونم تحمل کنم که اون هرروز مادرشو ببینه اونوقت منو ازدیدن مادرم محروم کنه.چیکارکنم؟

  • راهنما   میگوید:

   دوست عزیز با این مسائل مطرح شده حتما به مشاوره حضوری در محل سکونت خود مراجعه کنید
   ۰۲۱-۲۲۶۸۹۵۵۸ خط ویژه

 • فرشته   میگوید:

  من خیلی خیلی ازراهنماییهای شماسپاسگذارم.یعنی هیچ راهی وجود نداره که من توجه ایشونوبدون اینکه متوجه بشن به خودم جلب کنم بدون اینکه حرمتی یاغروری شکسته بشه؟خود منم مثل استادم تقریبا مذهبی هستم.چه رفتاری میتونم توی کلاس داشته باشم تا بدون اینکه استادم متوجه بشن توجهشونوجلب کنم؟

  • راهنما   میگوید:

   در این مورد هیچ روشی نیست که بتونید با انجامش توجه کسی رو جلب کنید چون ممکنه طور دیگه ای تفسیر بشه
   به هر حال روش غیرمستقیم روش خوبیه و میتونید واسطه های رو در این مورد پیدا کنید

   • فرشته   میگوید:

    سلام دوباره وخسته نباشید.میتونیددرموردواسطه ها بیشترتوضیح بدید.

    • راهنما   میگوید:

     افراد قابل اعتمادی که جزء ریش سفیدان و بزرگان فامیل هستن و میتونید ازشون برای وساطت کمک بگیرید

     • فرشته   میگوید:

      وای خدامن اصلااصلا نمیتونم چنین کاری بکنم.من فقط میخواستم راهنماییم کنین که چطور میتونم به طور غیرمستقیم بدون اینکه استادم منظورمومتوجه بشن توجهشونوبه خودم جلب کنم.میخوام طوری بشه که ایشون بدون اینکه در مورد رفتار من چیزی بفهمن پیشقدم بشن.ریش سفیداوبزرگای فامیل ما طورین که اگه چیزی بهشون بگم منو به بی آبرویی متهم میکنن.من حتی نمیتونم به خانوادم بگم،بزرگای فامیل که جای خود دارد.

     • dr-salary   میگوید:

      با سلام
      این نوع رفتار صحیح نیست .شما می خواهید جلب توجهه کنید فقط به دلیل علاقه ایجاد شده ولی ایا به فرض توجهه طرف مقابل شما خوشبخت خواهید شد ؟؟؟
      ایشون اگر قبلا زندگی ناموفقی داشتند به چه دلیل بوده ؟ما انسان ها در لحظه روابط عاطفی برقرار می کنیم که هیچ منطقی ندارد
      شما روال سابق خود را داشته باشید ایشون اگر خودشون بخوان قطعا مطرح می کنند و لی بالعکس این قضیه ممکن است ضربه خوردن عاطفی شما را در پی داشته باشد
      موفق باشید

 • علی   میگوید:

  درضمن زیادبه خانواده بنده بی احترامی میکنه مخصوصامادرم.هی میگه خانوادت بی فرهنگندوبی احساس ودهاتی هستندو…درحالی که درواقع چنین نیست خانواده بنده ازهرجهت بالاترازخانواده اوناس هم مالی وهم احساسی هم فرهنگی.بنده تاحالا دعوای پدرومادرم روندیدم درحالی که هروقت میرم خونه پدرش باباش چنان دادی به مادرش میزنه که من خجالت میکشم.ولی یکبارهم به روش نمیارم.

  • dr-salary   میگوید:

   با سلام
   دوری از خانواده و تنهایی ممکن است بحرانی برای خانم ها ایجاد کند ولی اگر محبت و توجه شما در حد کفایت باشد خودش کمک کننده خواهد بود .ولی بهتر ات همسر شما با این شرایط کاری را
   در بیرون منزل تجربه کنند هر چند نیمه وقت ویا تفریح خاصی داشته باشند .ضمن اینکه در مورد بی احترامی به خانواده شما باید با ایشان صحبت کنید و حتی نشان دهید که ناراحتید مثلا رفتار قبلی را نداشته باشید و کمی تغییر رویه گاهی لازم است .
   موفق باشید

   • علی   میگوید:

    خیلی ممنون ازراهنمایی تون.حتماعملی میکنم.موفق وپایدارباشید

    • dr-salary   میگوید:

     موفق و سلامت باشید

 • سودا   میگوید:

  یاسلام دلتنگ همسرم هستم درخواست جهزیه از طریق دادگاه کردم
  ولی ته دلم راضی نیست ۴ماه هست شب ها حتی خواب به چشمانم نمی آید تصویر شوهرم وخواهش وتمناهای من جلوی چشمم است چقرر قسم خورد که نیت دیگری ندارد ولی قسمش یاشکست نمیتوانم دوریش یا تحمل کنم من از نظر احساسس خیلی احساساتی هستم شوهرم هم میرانو ونقطه ضعف برایم کرده حالا اویا حدودچندماهی است ندیدن بنظر شما چکارکنم

  • dr-salary   میگوید:

   با سلام
   علت جدایی احتمالی چیست ؟اینکه شما به همسر خود علاقه دارید نکته مهمی است ؟به نظرم حضوری باید مراجعه شود تا مسائل بررسی دقیقی شود و بهترین تصمیم اتخاذ شود
   موفق باشید

 • فرشته   میگوید:

  خیلی ممنون از راهنمییاتون سعی میکنم پیرو راهنماییاتون باشم.شاید دلیل اینکه میخواستم راهنمییم کنین این بوده باشه که احساس میکنم کسی بهم توجه نمیکنه خیلی ازدوستامومیبینم که تودانشکاه آقایونی که شغل وجایگاه خوبیم دارن بهشون ابراز علاقه میکنن وازشون به طور رسمی خواستگاری میکنن ولی من نه.درحالی که من چیزی ازاونا کم ندارم که هیچ شایددر متانت وپوشش هم ازاونا خیلی جلوتر باشم.حالا هم که به استادم علاقه مند شده ام احساس میکنم که باید خودم یه حرکتی بکنم چون وقتی دوستامو میبینم باخودم میگم نکنه زشتم،نکنه رفتارم زشته.چیکاربایدبکنم که کسی هم به من ابراز علاقه کنه؟خیلی وقت بودکه دنبال کسی بودم که حرف دلموبزنم بدون اینکه منو ببینه یا صداموبشنوه کمکم کنه. امیدوارم که بتونم راهنماییاتونوبکاربگیرم.خیلی خیلی ازتون تشکر میکنم وامیدوارم همیشه سلامت باشین وبرقرار.

  • dr-salary   میگوید:

   سلام
   هر فردی با حفظ احترام و شخصیت خودش بیشتر میتونه نظر دیگران رو جلب کنه .همه ی انسان ها در روابط متقابل جذب افرادی می شوند که با اعتماد به نفس هستند و در جه اول به خودشون احترام میزارند
   موفق و سلامت باشید

   • فرشته   میگوید:

    با سلام وخسته نبا شید مجدد.راستش من میخواستم یه موضوع دیگه رو دررابطه با همین استادم مطرح کنم.اینکه ترم قبلم ما با همین استادم درس داشتیم که من و ۶ تا از دوستام زیر ده شدیم که دوباره این ترم من ودو تا از دوستام دوباره همون درسو با همین استاد برداشتیم ولی بقیه رفتن یه دانشگاه دیگه.ما که زیر ده شده بودیم هممون رفتیم واحد استانی اعتراض نوشتیمو دادیم، همراه با قید اسم و امضا بدون در نظر گرفتن درس نخوندن خودمون وتمرین نکردن خودمون.بعد چند روز استادمون تو دانشگاه یه جلسه گذاشتن که ما اعتراضمونو بگیم که ورقه هامونو هم آورده بودن که خیلی بیشتر از اونی که تو ورق گرفته بودیم بهمون نمره داده بودن.به طور حضوری هم اعتراضمونو گفتیم.استادمون گفتن حالا که بی دلیل اعتراض دادین برای اینکه حلالتون کنم برین واعتراضتونو پس بگیرین که ما هم به خاطر لجبازی این کارونکردیم.البته اینوواقعا میگم من از همون اول که هنوز این علاقه در من ایجاد نشده بود راضی به اعتراض نبودم چون میدونستم کوتاهی از خودمونه،درسته دوستام بازم همون نظررو دارن ولی من واقعا خیلی پشیمونم چون واقعا تا حالا فرق بین استادی که درس میده با استادی که درس نمیده رو نمیدونستم.ایشون خیلی جدی درس میدنو تلاش میکنن که ما یاد بگیریم.من میخواستم ازاستادم معذرت خواهی کنم بابت اون اعتراضم فقط از طرف خودم.میخواستم بدونم این معذرت خواهی کار درستیه هر چند خیلی دیر شده،ممکنه باعث ایجاد یه تصویر منفی از من تو ذهن استادم بشه یا بالعکس میتونه به نفع منم باشه.میخواستم زنگ بزنم واحد استانی اعتراضمو پس بگیرم.گفتم اول با شما مشورت کنم بعد.البته استادم ایمیلشونو هم دادن،واسه معذرت خواهی به واحد استانی زنگ بزنم بهتره یا اینکه براشون ایمیل بزنم؟البته از ته دل میگم اینکه میخوام ازشون معذرت خواهی کنم به خاطر این نیست که بهشون علاقه مندم به خاطر اینه که ایشون گفتن حلالمون نمیکنن اگه اعتراضمونو پس نگیریم ومن به خاطر این موضوع خیلی ناراحتم چون هم آخرای ترمه وهم ترم آخریم ومن میخوام حلالیت بگیرم به خاطر اینکه کوتاهی از خود ما بود.حالا از شما میخوام راهنماییم کنین که این کارو بکنم یانه.اگه بکنم از طریق واحد استانی بهتره اقدام کنم یا از طریق ایمیلشون؟خیلی خیلی ممنون که درد دل ما رو میخونین.خسته نباشین.

    • dr-salary   میگوید:

     با سلام
     بحث علاقه شما و این بحث جداست .کار شما و دوستانتون اخلاقی نبوده با توجه به مسائلی که مطرح کردید بهتر است ایمیلی عذرخواهی کنید از ایشون و در مورد پس گرفتن اعتراض از کانال رسمی که می دونید وارد بشید .
     در هر شرایطی انسانیت حرف اول رو میزنه و درست رفتار کردن هر چند دیر باشه
     موفق باشید

     • فرشته   میگوید:

      سلام خیلی ممنون که راهنماییم میکنین. میشه در مورد اینکه چطورازشون معذرت خواهی کنم که تصویری منفی از من تو ذهنشون ایجاد نشه یا اینکه فکر دیگه ای در مورد من نکنن راهنماییم کنین.چون یه جایی خوندم که نوشته بود(از کسی که به کار بد شما پاسخی نمیدهد بترسید،او نه شما را میبخشد ونه میگذارد خودتان را ببخشید.)

     • فرشته   میگوید:

      سلام خسته نباشید. لطفا اگه امکان داره راهنماییم کنین چون انقد استرس دارم که میترسم طوری معذرت خواهی کنم که کارساز نباشه که هیچ بدترم بشه.ترم قبل که تو دانشگاه استاد بهمون گفتن اگه اعتراضتونوپس نگیرین حلالتون نمیکنم ما هم پس نگرفتیم،ترسم از این مورد خیلی خیلی زیاده که چی جواب میدن.بخدا درسته اون موقع که قرار بود اعتراض بدیم اصلا راضی نبودم ولی دوستام گفتن باید بریم اعتراض بدیم ترسیدم بگم نه چون میدونستم با توجه به اینکه استادمون مجرده حرف درمیارن.ایمیلشونو نداشتم از ترس همین حرف دوستام واسه گیرآوردن ایمیلشون انقد بهونه آوردم تا دلیل نخوان. بعد از اینکه اعتراض کردیم وگفتن که استاد یه جلسه اعتراض گذاشته و درسته که میدونستم استاد خیلی از دستمون ناراحته ولی باز ته دلم خوشحال بودم که میبینمشون.خواهش میکنم بعداز خدا فقط شمایین که راهنماییم میکنین واینکه میدونین شاید تودلم چه خبره.

     • dr-salary   میگوید:

      با سلام
      نوع عذرخواهی شما نباید از فضای رسمی خارج بشه هر چند علاقه ای باشه البته استرس شما طبیعیه .ولی یک عذرخواهی ساده که فکر کنید قرار است برای یک استادی که حس خنثی بهش دارید بفرستید .و نگران نتیجش نباشید .مهم اینه ایشون بدونند شما پشیمون هستید
      از قبل راجب پاسخ و عکس العمل ایشون ذهنتون رو درگیر نکنید
      موفق باشید

 • مهدی   میگوید:

  سلام من با یه دختری اشنا شدم تقریبا چهار ماه پیش. الانم صیغه موقت هستیم و بعد پنج ماه هم عقد میکنیم بنابه دلایلی. ما سه ماهو پیش باهم سکس مقعدی داشتیم. میخوام بدونم بعد پنج ماه که میریم دکتر برا گواهی، ایا دکتر میتونه تشخیص بده؟ دکتر میتونه کسی که ۹ ماه پیش سکس مقعدی داشته رو تشخیص بده؟ یا به دکتر کسی پیشنهاد میکنه مقعد رو معاینه کنه یا خودشان معاینه میکنن؟

  • dr-salary   میگوید:

   با سلام
   نگرانی شما از چه بابتی است ؟هیچ وقت پزشک این مسائل را بررسی نمی کند و دلیلی برای این کار وجود ندارد و اگر منظورتان گواهی دوشیزه بودن است ربطی به این ارتباط ندارد .و بنا به درخواست خود فرد این گواهی صادر می شود
   موفق باشید

 • منم 22   میگوید:

  با سلام

  من چند وقتیه حدودنا یک ماهه ونیم با یه پسری از طریق اینترنت اشنا شدم
  اون از روز اول ابرازدعلاقه میکرد و میگفت من قصدم ازدواجه..
  و وقتی هم عکسمو دید بیشتر ابراز علاقه میکرد وهر روز میگفت عکیتو نشونم بده ببینم
  وحتی گاهی شب ها به حرفای س.ک.سی میرسید که من نمیگذاشتم ادامه بده و اونم میگفت باشه بیخیال مگه من تو رو به خاطر این چیزا میخام
  والبته بگم‌چند ماهی از من کوچیکه
  رشته مهندسی برق داره
  و هنوز سربازی نرفته عید به بعد اعزام میشه
  و کار ثابت نداره..یعنی میگه من خیلی کار عوض کردم
  و حالا تو یجایی برق کاری میکرد که گفت ول میکنم میگم چرا اینکلرا رو میکنی میگه من هیچی نمیخام‌تو رو میخام..اصلا غرور نداره
  وخیلی مذهبی اس..نماز خون بسیجی..هرسالم میره کربلا درحالی پاسپورت نداره
  میگه به عشق امام حسین میرم

  خانواده خوبی داره انگاری
  واخلاقش هم خوبه
  ولی هر دفعه که من میگم تو شرایط مناسب ازدواج نداری
  غر میگیره میگه من بدم من الم من شانس ندارم..من بدبختم
  تو خیابان یبار دعواش شده شدید
  میگه فحش ناموسی دادن واسه همین
  حالا خیلی اسرار داره میگه بیا
  حتی یکبار هم چون من خیلی تحویلش نگرفتم مدام اعصابم رو خرد میکرد میگفت من بدم برو خوشبخت شو وبعد بازم میاومد..یبار قبل رفتن کربلا گفت نمیخوامت من دیگه اب تاب اولیه رو ندارم..
  ولی بعدش باز التماس
  حتی اون که همش میگفت بیا همو ببینیم من که بیرون بودم خواستم ببینمش نیومد!!!!
  حالا هی اسرار میکنه بیا همو‌ببینم…منم میگه تو انوقتا ناز میکردی..

  میگه اگه ازدواج کنیم یه سال نامزد میمونیم و بعدش من کار پیدا میکنم و کارمم بعد سربازی اماده اس شوهر خالم تو شهرداریه میزاره شهرداری منو..یعنی فقط یه مشت حرفه ان اینا

  من چیکار کنم لطفا راهنمایی کنین
  من باید ببینمش از نزدیک؟؟؟
  من کوچیک‌نیستم ۲۳سالمه
  ودرسمم تموم کردم
  نمیدونم نامزد باشم منتظر بمونم تا اون شرایطش کامل شه
  یا ولش کنم بشینم منتظر بمونم واسه خواستگار بهتر

  • dr-salary   میگوید:

   با سلام
   اصولا فضای مجازی مسیر مطمئنی برای پیدا کردن شریک زندگی نیست .افراد بدون تعهد هر چیزی رابیا ن می کنند و دعده های مختلف به هم می دهند و اصولا از طرف مقابل سکس مجازی می خواهند .یعنی خواستن عکس طرف مقابل .عکس از اندام او .جلب احساسات جنسی و خودارضایی از طریق صحبت ها ی مختلف .شما قطعا در این پرسش ها مشکلاتی را مشهده کردید که فرد فریب مسائل مطرح شده را خورده ..بهتر است واقع بین باشید .امروزه گاهی افرادی در یک شهر بایک سبقه خانوادگی خوب و آشنایی کامل ازدواج می کنند و بعدا می فهمند مسائل مختلفی داشتند و منجر به طلاق می شود .حالا با این وجود اطمینانی به روابط مجازی هست ؟لطفا منطقی برای زندگی اینده خودتون تصمیم بگیرید و فریب ظاهرسازی افراد را نخورید و
   بدانید فرد سالم و تحصیل کرده موردهای زیادی برای ازدواج زیر نظر دارد و نیازی به آشنایی و ازدواج از طریق فضای مجازی ندارد
   موفق باشید

 • یه بنده خدا   میگوید:

  با سلام و خسته نباشید و تشکر از سایت خوبتون
  من حدود یک ونیم ساله ازدواج کردم ولی رسم ما اینه که یه مدت نامزد میمونیم بعد میریم خونه خودمون.
  همسرم روستاییه ولی ما شهر زندگی میکنیم همسرم منو از خیلی وقت پیش میخواست ولی من قبول نمیکردم تا اینکه فهمیدم برادر کوچیکشون ازدواج کردن منم فکر کردم حتما خیلی دوسم داره که منتظرم مونده این شد که اجازه دادم بیان ولی الان میبینم اختلاف فرهنگی زیادی باهم داریم واز همه مهمتر همسرم فوق العاده بی احساس هست منم خیلی احساساتی ام اینو روز اولم بهش گفته بودم ولی همیشه سر همین موضوع بحثمون میشه و بایه آشتی سروته قضیه هم میاد ولی باز روز ازنو روزی از نو…الان فقط مشکل من بی احساسی همسرمه هیچ ذوق وشوقی نداره اصلا درمورد عروسیمون یا برنامه های آیندمون حرف نمیزنه بیرون رفتنو دوس نداره راهمون یکم دوره پول داره ها ولی نمیخواد یه ماشین بخره برا رفت وآمدمون سرتونو درد نیارم خودتون بهتر از من میدونید توجه بزرگترین عامل خوشبختیه یه زنه که من متاسفانه ازش محرومم طوری که بعضی وقتا فکر طلاقم به سرم میزنه
  ممنون میشم کمکم کنین اول خدا بعد راهنمایی های شما
  متشکرم

  • راهنما   میگوید:

   خب دوره نامزدی رو برای شناخت بهتر گذاشتن و وقتی شما تفاهمی با هم ندارید دلیلی برای ادامه دادن هم وجود نداره
   پس اسمش ازدواج نیست شما دوره نامزدی رو طی میکنید
   پس در گفته خودتون قاطع باشید و با مشورت و مشاروه راه درست رو پیدا کنید
   در این مورد میتونید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
   ۰۲۱-۲۲۳۵۴۲۸۲

 • حسین   میگوید:

  ببخشید که میخوام رک حرفمو بزنم .من یه مشکلی دارم که خانمم کا البته تو دوران عقد هستیم.آبرو برام نزاشته.من اصلا هیچ حس جنسی به همسرم ندارم.فقط برای اون ندارم.نمیدونم چیکتر کنم.؟من دوستش دارم ولی اینم بگم قبل اون کسه دیگه ای را دوس داشتم.و همچنین خود ارضایی هم کردم.نمیدونم حالا مشکلم چیه.کارمو به دعا وسحر وجادو اینا کشونده؟!

  • dr-salary   میگوید:

   با سلام
   دقیقا نداشتن حس فقط نسبت به ایشونه یا کلا حسی نیست .اگ بادیدن تصاویر یا خانم های دیگر تحریک می شوید و لی ایشون خیر باید به درمانگر مراجعه کنید احتمال داره فرد قبلی که دوست داشتید ذهن شما رو درگیر کرده و همین مساله نمی زاره با ایشون رابطه جنسی داشته باشید
   بهتره اول ارتباط قبلی حل و فصل بشه البته باید قبل از عقد اتفاق می افتاد ولی هنوزهم دیر نشده چون حتما همسر شما هم در این رابطه اذیت خواهد شد
   موفق باشید

 • فرشته   میگوید:

  سلام خسته نباشید من به استادم ایمیل زدم و ازشون عذر خواهی کردم ولی ایشون هیچ جوابی ندادن متن عذر خواهیم دقیقا اینطور بود(سلام خسته نباشید استاد وقتتون بخیر وخسته نباشید.خانم …هستم از دانشجوهاتون .راستش این ایمیل رو براتون فرستادم چون یه معذرت خواهی بهتون بدهکار بودم بابت اعتراضی که خرداد ماه توواحد استانی دادیم.کاری که ما کردیم غیر اخلاقی بود ومن به خاطر این موضوع خیلی خیلی شرمنده هستم چون کاری کردم که اصلا قبلش راجع بهش فکر نکرده بودم چون فرق استادی که درس میده با استادی که درس نمیده رو نمیدونستم.راستش چندین مرتبه خواستم حضوری ازتون عذر خواهی کنم ولی نتونستم چون خجالت میکشیدم ،البته اگه قبلش یه کم فکر میکردم حالا مجبور نبودم به اشتباه بودن کارم اعتراف کنم. واینکه باور کنین این ایمیل رو به خاطر ترس از این نفرستادم که شاید شما بخواین تلافی کنین .بدون تعارف اعتراف میکنم که واقعا تدریس شما بی نقصه و خیلی خیلی ازتون بابت تدریس خوبتون تشکر میکنم.حالا هم هر چنددیر شده خواهش میکنم عذر خواهی بنده رو بپذیرین وحلالمون کنین.در ضمن شب یلدا رو هم بهتون تبریک عرض میکنم).

  • راهنما   میگوید:

   خب شما پیامتون رو فرستادید و اگر ایشون هم خونده باشه متنش طوری هست که از شما ناراحتی به دل نگیره
   ولی انتظار پاسخ نداشته باشید چون ممکنه ایشون هیچوقت به شما پیامی ندن و شما نباید برای خودتون پیشگویی کنید

   • فرشته   میگوید:

    خیلی خیلی ممنون وخسته نباشید متشکرم.

 • عادل   میگوید:

  سلام
  من الان ۸ سالی هست ازدواج کردم وصاحب دو بچه ۷ ساله هستیم که دوقلو هستند یکی پسر ویکی دختر زنم بسیار خسیس وبسیار پر سرو صدا داره یک مشکلی داشته باشه زود کاری میکنه که خانواده مارو با خبر کنه ومادر منمو ناراحت کنه واز این نقطه ضعف بسیار استفاده میکنه در طول زندگیمون تمام پس اندازی که در طول ۸ سال داشتم البته اینم بگم ادم ول خرجی نیست با کمکش پول جور کردم درست است او کار نکرده ولی هر چی من اوردم پس انداز کرده است وخانه و ماشین خریدیم او هر وقت با من مشکل دارد بچه ها را اذیت میکندو هی به من میگه تو تو به منو اذیت میکنی این در حالی است که با بچه ها خیلی بد رفتاری منیکند و تا حالا مانع بزرگی سر راه پیشرفت من در جامعه شده ومانع چند کار بزرگ من شده دزست است الان خانه وماشین دارم صفر کلیومتر ولی اگر او مانع پیشرفت من نبود الان از جایگاهی که دارم بسیار بالاتر بودم
  او دوست دارد من همیشه کارگر باشم الانم دارم یک کاری برای خودم با کمترین امکانا ت جور میکنم او بسیار ناراحتی ایجاد میکند وبا عث میشود اعصابم خراب شود در طول زندگی خانه ای که خودم با پول خودم خریدم نصف اش را به اسم او زدم و ماشینم را به اسم او خریدم اما با این اوضا او مرا نیز بسیار ناراحت میکند چندین بار هم به خودش خواهرهاش برادرش گفتم بیاد بریم دادگاه من میخوام طلاقش بدم بازم حرف گوش نمیکنند نمیدانم چیکار کنم واز طریق کدوم سازمان اقدام کنم با تشکر

  • راهنما   میگوید:

   در این مورد میتونید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
   ۰۲۱-۸۸۴۷۲۸۶۴

 • dr-salary   میگوید:

  با سلام
  فراموش کردن فردی که میگید عاشقش بودید نیاز به زمان دارد .ولی تنهایی شما ممکن است مشکل ساز شود .بهتر است کارهایی را که خوشایند شماست را افزایش دهید و حتی به سراغ اموری بروید که همیشه برایش برنامه ریزی کرده بودید ولی فرصت انجام دادنش را نداشتید
  .سعی کنید از تمامی محرک هایی که یاداور ایشون هست دوری کنید مثل مرور پیامک ها و احیانا عکس ها و حتی مسیرهایی که باهم بودید و همه خاطراتی که مروز انها باعث ازار بیشتر شما ی شود ..سعی کنید با دوستان هم جنس خود زمان خود را سپری کنید .و هر لحظه که حس دلتنگی داشتید بهتر است وضعیت خود را تغییر دهید .ورزش و پیاده روی بسیار کمک کننده خواهد بود
  موفق باشید

 • حمید   میگوید:

  خیلی ممنونم از پاسختون،،ولی من اصلا فکر کنم تو آینده نتونم کسی رو جایگزین ایشون کنم چون به نظرم ایشون هیچوقت از ذهن من نخواهد رفت، مشکل اصلی من اینه که شدیدا نیاز دارم یکی از جنس مخالف بهم محبت کنه و منو از لحاظ عاطفی و روانی ارضا کنه اما خیلی تنهام، حتی ورزش یا پیاده روی یا کارای دیگه هم اون دلتنگی هام رو برطرف نمیکنه، واقعا موندم که چیکار کنم

 • مریم   میگوید:

  سلام
  من الآن نه ماهه عقدکردم همسرم درتهران شاغل هستنددرس هم میخونن ومن درشهرستان تحصیل میکنم.مشکلی که دارم لجبازی همسرمه واینکه تامن یه حرفی میزنم که باب میلش نیست زودناراحت میشه.من وهمسرم چون راهمون دوره دو سه هفته یه بارپنجشنبه جمعه گاهی وقتاهم که یه روزاینوراونورتعطیل باشه همدیگه رومیبینیم.بهش پیام میدم میگه پیام نده خوشم نمیادبه جاش زنگ بزن.وقتی یه مدت ازدیدارمون میگذره وسط هفته بگم امروزده دقیقه بیشترحرف بزنیم ناراحت میشه.من وهمسرم خیلی همدیگه رودوست داریم ولی خب وقتی من چندروزپشت سرهم بگم دلتنگم ناراحت میشه وازروی لجبازی شایدجواب تلفنمم نده.وقتی نامزدمیکردیم قرارشددوسال نامزدبمونیم تاهم درس من تموم بشه هم ایشون ولی حالا فکرمیکنم به خاطرهمسرمم شده باید به زودی درسمو ول کنم تاآسیبی به زندگیم نرسه باناراحتیای همسرم،ازطرفی هم به این فکرمیکنم که اگه من درسموول کنم غرورهمسرم پیش بقیه میشکنه که نتونست سرحرفش وایسه تادرس من تموم بشه.نمیدونم چیکارکنم اگه میشه راهنماییم کنیدکه بااین ناراحت شدنای همسرم ودرسم چیکارکنم.خیلی ممنون ازلطفتون.

  • مشاور   میگوید:

   با سلام

   دوست عزیز اصولا در دوران نامزدی به دلیل دوری زوجین و امکان تماس های پیامکی و تلف
   نی امکان سوتفاهم زیاد است و چون افراد حضورا یکدیگر را نمی بینند فرصتی برای رفع مسائل پیش نمی اید منتهی شما باید مدیریت کنید روابط ما بین را و شرایط ایشون رو درک کنید بحث دوری ،درس و کار ایشون همه منابع تنش و استرس زا محسوب
   می شود وممکن است ابراز دلتنگی شما تمرکز کاری و درسی را از ایشان بگیرد و به همین خاطر مایل نیستند تماس بگیرید یا ابراز کنید.سعی کنید این مسائل را بزرگ نبینید و درستون رو ادامه بدید چون قطعا رها کردن درس خواست همسرتون هم نیست .اینکه فقط بدونید این دوران برای رفع مسائل پیش امده طرفین و بررسی خواست هاو نیازهای یکدیگر دوران مناسبی است و باید از ان استفاده شودو اجازه ندهید این دور بودن در زندگی شما خلل ایجاد کند .هر جایی که فکر می کنید رفتار ایشون باعث ناراحتی شما شده دلیل اون رتار رو بپرسید
   و سعی کنید با گفت گو مسادل را حل کنید و برای ایشون سنگ صبور باشید و کمی هم هر دو نفر باید خودتان را با شرایط منطبق کنید و جای نگرانی وجود ندارد
   موفق باشید

   • مریم   میگوید:

    خیلی ممنون ازپاسختون.خسته نباشید

    • مشاور   میگوید:

     امیدوارم موفق باشید و سلامت

سوالات شما:

کانال تلگرام

مرکز مشاوره قیطریه
۰۲۱-۲۲۶۸۹۵۵۸ خط ویژه
۰۲۱-۲۲۶۸۹۵۳۴ خط ویژه

مرکز مشاوره شریعتی
۰۲۱-۸۸۴۲۲۴۹۵ خط ویژه

مرکز مشاوره سعادت آباد
۰۲۱-۲۲۳۵۴۲۸۲ خط ویژه